1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

Post autor: stolniczkow » czw maja 19, 2011 15:59

Witam, mam mały problem ze swoim Leonem II 1.9TDI BXE (105km), nie dokucza on bardzo ale dobrze by było coś z tym kiedyś zrobić a ludzie po kolei rozkładają ręce... ale do rzeczy. Samochód odpalany na ciepło "kopie" ale pracuje równo i pali z półobrotu. Na zimno odpala aksamitnie. W momencie gdy gaszę auto i po 5min odpalam to kopie, jak postoi 30min kopie mniej, po 1h nie kopie wcale... Od początku podejrzewałem dwumas i w zeszłym tygodniu go wymieniłem bo już jego czas dobiegł końca :bajer:, licząc że problem ustanie. Niestety jest nadal. U magików od TDI wyszło, że wszystko jest w porządku, dawka, świece, program. Poduszka pod silnikiem jest w miarę nowa (około 10kkm) natomiast tylko ona była wymieniana - czy może tutaj szukać problemu? Szwankuje poduszka pod skrzynią? Czasem czuje, że auto po dodaniu gazu się zająknie, taki typowy objaw zużytej poduszki ale na kanale nie widać żeby było z nimi coś nie tak :kac: Jak ktoś ma jakieś sugestie to chętnie się zastosuję :hmm:
Pozdrawiam


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

Post autor: Detektor » czw maja 19, 2011 18:49

do sprawdzenia reszta poduch które nie były wymieniane i wszystkie mocowania silnika i skrzyni po kolei,
ja mam podobny problem z tym że z grubsza wiem o co chodzi bo nie dawno przechodziłem swap
i mechanik mi nakreślił temat (pomijając to że jestem zły na nich że odrazu nie zrobili tego jak powinni),
u mnie jedna ze śrub która powinna trzymać skrzynie nie daje rady bo gwint w skrzyni jest rozwalony
a w warsztacie wzięli poprostu śrubę o jeden rozmiar większą i na siłę wkręcili ale już po miesiącu jest tragedia.
Tak jak u Ciebie, na zimnym po nocy jak go odpalam to jest jeszcze w miarę czasami nic nie słychać ale po
rozgrzaniu silnika jak go zostawiłem na luzie na wolnych obrotach i otworzyłem maskę i zajrzałem, to widziałem
jak mi telepie skrzynią


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

Post autor: stolniczkow » pt maja 20, 2011 07:51

Detektor, prawdopodobnie zacznę właśnie od tego... nic innego mi na razie nie przychodzi do głowy. Dzięki za radę :bajer:

Edit:
trochę dzisiaj pogrzebałem po sieci i znalazłem jedną ciekawą opinię: problem może leżeć w akumulatorze a dokładnie w słabym prądzie rozruchowym. Moje aku jest od nowości i teoretycznie wszystko z nim w porządku ale chyba przyjrzę się temu bliżej. Problem okazał się dość powszechny, także w bliźniaczych modelach Octavii II oraz Golfa MK5. W około 80% przypadków wymiana aku pomogła. O ile samemu ciężko mi w to uwierzyć, to chyba jednak się skuszę na nową baterię :bajer:


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

maxoff
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:24
Lokalizacja: krk

1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

Post autor: maxoff » pt maja 20, 2011 16:55

stolniczkow pisze: a dokładnie w słabym prądzie rozruchowym
to kopał by ci i na zimno i na ciepło, to jest jak z lekkimi drganiami na luzie BXE tak ma, mój też kopie czasami i to od nowości prawie. pozdro.



Awatar użytkownika
lupo4801
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 21:39
Lokalizacja: ROW

Re: 1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

Post autor: lupo4801 » sob maja 28, 2011 15:25

trochę dzisiaj pogrzebałem po sieci i znalazłem jedną ciekawą opinię: problem może leżeć w akumulatorze a dokładnie w słabym prądzie rozruchowym. Moje aku jest od nowości i teoretycznie wszystko z nim w porządku ale chyba przyjrzę się temu bliżej. Problem okazał się dość powszechny, także w bliźniaczych modelach Octavii II oraz Golfa MK5. W około 80% przypadków wymiana aku pomogła. O ile samemu ciężko mi w to uwierzyć, to chyba jednak się skuszę na nową baterię


Mieszkającym bliżej pomoge, koszt dojazdu i piwko jak będzie OK.



Awatar użytkownika
stolniczkow
Forum Master
Forum Master
Posty: 1717
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 11:34
Lokalizacja: SD
Kontakt:

1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

Post autor: stolniczkow » ndz maja 29, 2011 12:54

Wymiana akumulatora pomogła :bajer: pali jak złoto :okej:


Czarne S3 1.8T - Dynosoft, MG Motorsport - 276km/365Nm
Grupowy chiptuning Aligator (DynoSoft) Katowice
Obrazek

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

1.9TDI BXE "kopie" na ciepłym silniku

Post autor: Detektor » ndz maja 29, 2011 18:49

stolniczkow pisze:Wymiana akumulatora pomogła pali jak złoto
no to super że to był tylko taki drobiazg.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 89 gości