Nie załącza się wentylator od klimy!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: hansik82 » czw maja 19, 2011 17:14

Witam,
Mam taki problem, a mianowicie.
Przy temperaturze tak jak dzisiaj czyli około 30 stopni na zewnątrz pojawia mi się problem z klimą.
Co jakiś czas coś zaczyna buczeć przy włączonej klimie, a jak ją wyłączę to przez chwilę te buczenie narasta.
Zauważyłem że jeden wentylator (ten większy) nie załącza się zawsze i wtedy klima buczy (wg mnie wytwarza się zbyt duże ciśnienie w układzie klimy i dlatego tak się dzieje).
Wystarczy w silnik od wentylatora mocniej stuknąć np. kluczem od przykręcania kół i wszystko wraca do normy.
Poradźcie czy jest na to jakiś domowy sposób żeby to naprawić czy trzeba kupić nowy silnik bądź cały wentylator, no i jakie mogą być konsekwencje tego buczenia w przyszłości.
Wielkie dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: Detektor » czw maja 19, 2011 18:28

trochę dziwny opis, czy mam rozumieć że przy dużo niższych temperaturach klima normalnie Ci się załącza
i problemów z wentylatorem nie ma ? Jak stukasz tym kluczem w silnik wentylatora to on się wtedy załącza ?
ogólnie samego silnika do wentylatora nigdzie nie dostaniesz, z tego co pamiętam to możesz tylko rozebrać
silniczek i spróbować go reanimować, ja miałem kiedyś wogóle spalony ten silnik w wetntylatorze a że nie
istnieje on jako osobny element więc kupiłem nowy wentylator razem z zamontowaniem w warsztacie
zapłaciłem chyba 280zł o ile mnie pamięć nie myli


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: guziolek » czw maja 19, 2011 18:29

Buczy pewnie kompresor, bo ma za ciężko przy zbyt wysokim ciśnieniu, co z resztą sam stwierdziłeś. Konsekwencje to może być jakieś jego uszkodzenie, a jakie to ciężko zgadnąć :bajer: Co do tego leczenia silnika wentylatora kluczem, to pewnie szczotki mu się kończą skoro takie zabiegi pomagają. Więc albo szczotki, abo nowy, albo używany. Ewentualnie kostki przy nim posprawdzaj i przewody, może nie łączą a jak coś drgnie to "łapie prąd" i działa.



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: hansik82 » czw maja 19, 2011 18:38

Jak jest niska temperatura otoczenia to czynnik w klimie nie nagrzewa się tak bardzo a co za tym idzie ciśnienie w układzie nie wzrasta za bardzo i wtedy nie buczy, chociaż załączony jest tylko jeden wentylator.

Jak jest wysoka temperatura i zaczyna buczeć to Jeśli stuknę kluczem w silnik to wtedy się załączy silnik od wentylatora i wszystko wraca do normy.

Jak znajdę chwilę to go rozbiorę jak w ogóle się da i spróbuję coś zdiagnozować lub wymienić szczotki, jak nie to będę musiał kupić drugi, no chyba że można jeszcze jakoś inaczej mu pomóc...



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: Detektor » czw maja 19, 2011 18:57

ogólnie czy jest 10stopni czy 30 to wentylator powinien się załączyć a jeżeli faktycznie po stuknięciu kluczem
on zaczyna pracować to tak jak Ci napisał guziolek, jest to pewnie wina kończących się szczotek których
pewnie nigdzie nie dostaniesz skoro samego silnika nie można kupić, chyba że dopasujesz z jakiegoś podobnego
hansik82 pisze:Jak znajdę chwilę to go rozbiorę jak w ogóle się da
da się


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: PinkFloyd » czw maja 19, 2011 19:29

Wentylator jest nierozbieralny chyba że lubisz rzeźbić , ale łozyska tez juz pewnie nie są dobre- u mnie stawiały duży opór. U mnie duzy tez raz chodził raz nie, piszczało pod maska aż się zapalił :kac: dobrze żenic sie więcej nie zajeło pod maską . Kupiłem nowy zamiennik za 180zł 3 śrubki, wtyczka 15 min roboty i jest :bigok: one czesto padaja autach na klimie bo czesto chodzą



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: Detektor » czw maja 19, 2011 20:02

PinkFloyd pisze:Wentylator jest nierozbieralny
niby nie jest ale można się do niego dobrać, gorzej pózniej ze złożeniem wszystkiego do kupy
PinkFloyd pisze:Kupiłem nowy zamiennik za 180zł
ja również kupowałem zamiennik w tej samej cenie, dlatego uważam że nie ma co w g..nie rzeżbć
bo nie jest to jakaś astronomiczna suma


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: hansik82 » pt maja 20, 2011 16:15

Dzięki bardzo.
Jak na razie chodzi ale jak będzie się dalej zawieszał to albo spróbuję coś pokombinować przy nim albo wymienię na nowy lub używany.



hansik82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw gru 13, 2007 22:23
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: hansik82 » sob maja 28, 2011 17:11

Wentylator wymieniony na nowy, niestety zamiennik, ale mam nadzieję że trochę pochodzi. Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: Detektor » sob maja 28, 2011 20:47

Ja też mam zamiennik i chodzi już 3 rok bez zarzutu.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

menadzer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 12, 2008 20:50
Lokalizacja: Nowogrodziec

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: menadzer » pn cze 13, 2011 11:37

Panowie podłącze się do tematu. U mnie też był ten problem z buczeniem sprężarki. Nie chodziły wentylatory. U mnie pomogło wyjęcie i ponowne włożenie wtyczki od czujnika ciśnienia. Teraz chodzą, tylko nie wiem czy to no długo pomoże. Czy to normalne zjawisko?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: Detektor » pn cze 13, 2011 17:48

menadzer pisze:Czy to normalne zjawisko?
skąd Ci to przyszło do głowy żeby zadać takie pytanie :rotfl: , czas pokaże na ile to pomoże zależy
co tam się w środku dzieje ale jeżeli już raz miałes taką historie to spodziewaj się ponownie.
Wydaje mi się, że mogło dojść do jakiegoś zwarcia w instalacji z powodu wyrobionych szczotek a że
dłubałeś coś tam przy wentylatorze to nawet nieświadomie mogłeś go wyleczyć tylko nie wiadomo na jak
długo. Samo wyjęcie i włożenie wtyczki mogło by mieć znaczenie jeżeli masz np.uwaloną wtyczke która robi zwarcie.
Sprawdz męską i żeńską stronę wsuwki i zobacz czy nie ma śladów nadtopienia.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

menadzer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr mar 12, 2008 20:50
Lokalizacja: Nowogrodziec

Nie załącza się wentylator od klimy!!!

Post autor: menadzer » wt cze 14, 2011 09:20

Jasne że poczekam na "rozwój wypadków":P. Dziwi mnie ten fakt, szczególnie że nie grzebałem przy wiatrakach ani wtyczka nie jest upalona. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić miernikiem ten czujnik ciśnienia? Może to on był jakoś "zawieszony" czy coś.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości