Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
c911
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: pn cze 11, 2007 09:25
Lokalizacja: Strzelin

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: c911 » wt maja 17, 2011 10:09

znajomy ma SB po machą, chce wymienić końcówki wtrysków, na jakie najkorzystniej ?



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: x-fly » sob wrz 24, 2011 19:14

chłopy drogie, miło się czyta wypowiedzi niektórych, kupa wiedzy skondensowana jak mleczko w tubce :bajer: (są oczywiście wyjątki gdzie po 8 stronach tematu zadaje się pytanie na które juz na samym początku padła odpowiedz ale co tam :smoke: ) powiedzcie mi, taka sytuacja:
wczoraj byłem u pompiarza, wykrecilem wszystkie 4 wtryski i dałem mu żeby ustawił na każdym na nowo po 155 barów, jest ok, pali ładnie, tak się składa że mam nowiuskie jeszcze w opakowaniach końcówki SD274 boscha, mogę samemu odkrecic stare i założyć te ? ciśnienie otwarcia ~155bar powinno być zachowane z racji nie ruszania podkładek i sprężyn ??


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: t0mal » sob wrz 24, 2011 19:41

Jak jest dobrze, to nie trzeba psuć - zmiana końcówek nic nie da, a możesz jedynie szody narobić.



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: x-fly » sob wrz 24, 2011 19:58

e no takie ogólne gadanie, zapytałem o konkretny techniczny szczegół, owszem jest dobrze ale zawsze może być lepiej :] mam wtryski ori AAZ a juz ponad 100koni i uważam że czas powoli iśc dalej i likwidować wąskie gardełka silnika czyli np zmienić końcówki, ponawiam pytanie bo taka odpowiedz to wybacz t0mal ale to żadna odpowiedz :bajer:

(poza tym jeśli zmiana końcówek nic nie da to po co ten cały temat :] )


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: t0mal » sob wrz 24, 2011 20:10

A skąd wiesz, że są w czymś lepsze? Najpierw załóż turbo i pompę zrób. Gwarantuję, że zmiana końcówek nie doda nawet pół konia mechanicznego.



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: x-fly » sob wrz 24, 2011 20:35

a to ty widzę że wiesz że ja turbawy nie mam, a to ciekawe :bajer:
zobacz na podpis i wyluzuj, poza tym kompletnie nie ogarniam twojego toku rozumowania, wręcz mi odradzasz zakładanie czegos co ani nie popsuje bo to byłby idiotyzm żeby SD274 popsuły AAZ ani nie pogorszy osiągów a będą nowe i auto będzie gotowe do podkręcania w zwyż, zrobie cie w konia i tak czy siak to je założe :smirk: kolego dajże sobie spokój jak masz tak odpowiadac na tym forum, zadałem konkretne pytanie na które nie znam odpowiedzi w celu nawiązania jakiejś rozmowy z kolegami i pozwól ze moje pytanie pozostaje otwarte


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: t0mal » sob wrz 24, 2011 20:52

Przecież widzę, że masz Garretta T2, to jest dobre turbo (do skutera ;P ) do modów się nie nadaje, zabijesz ją prędzej czy później, a jak dobrze pójdzie to dobijesz na nim tylko sprzęgło i skrzynię.
Jeśli masz oryginalne pompę wtryskową ze sterownikiem to zapewne masz dwu sprężynowe wtryskiwacze - wywal je, i załóż normalne. Jak koniecznie chcesz podmienić końcówki to możesz to zrobić, pod warunkiem, że masz oryginalne podkładki regulacyjne inaczej ciśnienia się będą rozjeżdżać. Przed skręceniem wtryskiwacza dokładnie oczyść gwint i najlepiej posmaruj niebieskim locktitem, żeby nie ciekło.

A i pompa sekcja 10mm nie będzie ci dobrze działać, dopóki nie wymyślisz jak przeprogramować sterownik pompy.



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: x-fly » sob wrz 24, 2011 21:08

t0mal pisze:Jak koniecznie chcesz podmienić końcówki to możesz to zrobić, pod warunkiem, że masz oryginalne podkładki regulacyjne inaczej ciśnienia się będą rozjeżdżać. Przed skręceniem wtryskiwacza dokładnie oczyść gwint i najlepiej posmaruj niebieskim locktitem, żeby nie ciekło.
spoko, zawsze jak coś będzie nie tak mogę je podrzucić na warsztat do sprawdzenia ciśnienia otwarcia.
a reszty się nie czepiaj bo nie wiesz czy sprzęgła nie wymieniłem u radzikowskiego na 228 i czy przy okazji gearboxa na CTN nie zmieniłem dodając do tego szersze tarcze na przód, lepsze klocki i szczęki, lepsze laczki, ciut niższe sprężyny i amorki z wyższej półki a może przy okazji downpipe i cały wydech mam szerszy nie ori bez kata na jednym tłumiku końcowym, i przy okazji okazji to się jeszcze elektryczne szyby znajdą domykane z pilota, podgrzewane elektryczne lusterka, w planach mam jeszcze hydrauliczny hampel ręczny zrobić, a tak już przy okazji z okazji braku okazji to poczekam na opinie innych użytkowników

pozdr

ps1w pompie nie mam żadnego sterownika, chyba że gumowy wężyk z kolektora albo linke z prawego pedału można nazwac sterownikiem :bajer:
ps2 T2 z 1.3bara wbiła by tłok w czoło kierowcy tego skutera o którym napisałeś

a tak poza tym :okej:


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: Michał_1977 » ndz wrz 25, 2011 06:47

x-fly,ujmę to tak-jeżeli włożysz końcówki od SB-ka do korpusów jednosprężynowych,to mooooże jeszcze coś tam wyłuskasz (choć nie sądzę),ale w korpusach dwusprężynowych,hmm,nie ma co się łudzić :bajer:
x-fly pisze: ciśnienie otwarcia ~155bar powinno być zachowane z racji nie ruszania podkładek i sprężyn ??
Teoretycznie tak,nawet o tym wspomniałem w poniższej foto poradzie.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=370671" onclick="window.open(this.href);return false;
Gdybyś zakładał identyczne końcówki lub na chwilę wyjmował te same w celu np.umycia,to można liczyć na to,że będzie lux,natomiast Ty chcesz zakładać inne.
Kolejna sprawa-wtryski po złożeniu należy lub przynajmniej wskazane jest przebić na próbniku,bo często lubią na samym początku zawiesić się.Jeśli tego nie zrobisz,auto będzie b.ciężko zapalić,a jak już zapali,to będzie huk jak 150 :food:

Chcesz? Próbuj :bigok:
Ja swoją opinię przedstawiłem...
x-fly pisze: T2 z 1.3bara wbiła by tłok w czoło kierowcy tego skutera o którym napisałeś
Bez urazy,ale suszarka typu T2 czy K-14 to wielka kuuupa...Co z tego,że będziesz miał strzała w dole takiego,że z fotelem do bagażnika można wpaść,jak później jest taki muł,że ledwie sam siebie ciągnie.Największy moment masz nisko i bardzo krótko,a na wiekszej suszarce typu T3 lub K-24 jest wyżej i sporo rozciągnięty,wtedy to jest dopiero jazda :-)
x-fly pisze:u radzikowskiego na 228
Chyba tylko to Cię ratuje przed comiesięczną wymianą przy T2 :grin:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: x-fly » ndz wrz 25, 2011 10:00

Michał_1977 dzięki za fotoporade, czytam z zaparciem :pub:

T2 była w tym silniku wiec ją zregenerowałem i zostawiłem, jak ją wykończę to oczywiście że pomyśle o wiekszej :food: po zrobieniu GOVmoda (5,5mm podkładek) no i szeroki wydech bez kata to powiem ci że wcale tak zle nie jest z górnym zakresem i rwaniem do przodu nawet przy końcu obrotów, przed modem owszem bylo sporo gorzej bo sie nie rozpędzał tylko napędzał jak zwykły diesel a pasiora mam z '92 czyli koncowki 1 sprężynowe, tak sobie mysle że jak przełoże i będzie lipa to przełoże spowrotem stare a jak bedzie ok to któregos razu i tak dam do ustawienia, kazdy w tym temacie pisze ze sd274 są nieco wydajniejsze niż ori AAZ dlatego sie na nie połasilem, celuje w 130-140PS nie wiecej, nie mam zamiaru dłubac silnika w srodku narazie i nie mam też zamiaru strzelać tłokami i korbami w przechodniów :bigok: to nie gwiezdne wojny :-)

dobrej niedzieli, u mnie słońce w krakowie, ide później na rower :bajer:


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: t0mal » ndz wrz 25, 2011 11:50

ps1w pompie nie mam żadnego sterownika, chyba że gumowy wężyk z kolektora albo linke z prawego pedału można nazwac sterownikiem
Czyli masz pół elektroniczną pompę z zaworem N108 i nie masz sterownika? To jak to wyprzedza początek wtrysku? Przecież silnik bez tego chodzi jakby wrzucić garść śrub pod klawiaturę.
[b]x-fly[/b], pisze:jak ją wykończę to oczywiście że pomyśle o wiekszej
Słyszałeś o chorobie wściekłych diesli?
[b]x-fly[/b], pisze:wcale tak zle nie jest z górnym zakresem
jeszcze nie wiesz co to jest górny zakres :) :) u mnie turbo zbiera się od 3500 tys. obr.
[b]x-fly[/b], pisze:130-140PS nie wiecej
Nie da rady na tej sprężarce - minimum to K24, albo T3 z 1.6
[b]x-fly[/b], pisze:nie mam zamiaru dłubac silnika w srodku narazie i nie mam też zamiaru strzelać tłokami i korbami w przechodniów
Spokojne, możesz wycisnąć nawet ponad 160km bez ruszania bebechów, dopóki nie gotujesz oleju to nic się nie będzie działo.


Rozmontuj pompę, jak do gov-moda i zmierz długość ramienia przy ośce gazu - pewnie odkryjesz "wąskie gardło"



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: x-fly » ndz wrz 25, 2011 12:46

t0mal pisze:Czyli masz pół elektroniczną pompę z zaworem N108 i nie masz sterownika? To jak to wyprzedza początek wtrysku? Przecież silnik bez tego chodzi jakby wrzucić garść śrub pod klawiaturę.
mam dwie możliwości zmiany kąta wtrysku, pierwsza na cięgno w kabinie i z drugiej strony linka na pompie od strony silnika (wiadomo o co cho) a druga to elektrozaworek od strony zewnątrznej pompy połączony cienkim metalowym wężykiem z góra pompy tuz za wlotem paliwa a przed "modem łukiego", cięgno wywaliłem a odpalam na przełączniku w kabinie (z czasem chcę to podpiąć pod czujnik temp żeby się samo uruchamiało), słychać że przyspiesza kąt po klekocie silnika, pompe mam od Golf3/Vento
Obrazek
t0mal pisze:Słyszałeś o chorobie wściekłych diesli?
widzę że lubisz niektóre rzeczy udramatyzować :chytry:
końcówki SD274 w AAZ rozpieprzą silnik a zajechana T2jka rozbiegnie mi go i rozsadzi, dobry koleś z ciebie :bigok: nie ma co :D
t0mal pisze:jeszcze nie wiesz co to jest górny zakres u mnie turbo zbiera się od 3500 tys. obr.
wiem wiem bo miałem T3 w B2 z '84roku :bajer: ludzie niedowierzali co szczupak robił :bajer:
..a u mnie od 1800 moze troszku mniej,
kiedy ja nie ogarniam widoków za szyba :satan: ty możesz dopijać herbatkę :bajer:
miasto to nie autoban, częste redukcje, hamowanie, zakręty, możesz mi nie dać rady ;) kup sobie gazete i obserwuj uważnie ruch pieszych albo czy mam dobry kolor spalanej mieszanki ;) <żart> :grin: :grin:
t0mal pisze:Rozmontuj pompę, jak do gov-moda i zmierz długość ramienia przy ośce gazu - pewnie odkryjesz "wąskie gardło"
wiem o czym do mnie mówisz ale narazie tego elementu nie muszę dłubać bo uważam że 5.5mm podkładek zrobiło swoje i jest w porządku, jak mu depne to momentalnie się wkręca aż miło posłuchać wydechu :satan:
t0mal pisze:Spokojne, możesz wycisnąć nawet ponad 160km bez ruszania bebechów, dopóki nie gotujesz oleju to nic się nie będzie działo.
no i tu mam zonka i to wielkiego ale to nie ten temat żeby sie chwalić problemem ciągle za wysokiej temperatury silnika, mam zamiar iść na łatwizne i zmienić termostat żeby się wcześniej otwierał, elektrowłącznik wentylatora chłodnicy juz zmieniłem, był 95/102stopnie a jest 85/95^ (aaz mają dwustopniową dmuchawę) i obniżylem tym o 5^ ale to jeszcze nie to, zły kąt wtrysku odpada bo regulowałem, na jałowym też dojdzie do ~97^ do 100^ i stanie, czujnik wymieniony, gdyby gdzies na przewodach nie łaczyło to by zaniżał więc tez odpada

generalnie pozdro :grin:


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: t0mal » ndz wrz 25, 2011 15:31

Czemu jesteś taki uparty, nic sobie nie dasz przetłumaczyć :) Ledwo 100km wycisnąłeś i jesteś dumny jak paw :) Tyle daje wymiana pina i delikatne ruszenie dawki i ciśnienia. Jak nie połamałeś jeszcze dyfra to znaczy, że silnik jest za słaby :)
Końcówki 274 nie rozwalą silnika, ale też nic nie poprawią, natomiast niemal pewnie jest, że jak rozkręcisz dobry wtrysk, to później będziesz miał z nim problemy - albo będzie się zawieszał, albo będzie ciekł, albo po pewnym czasie rozjadą się ciśnienia i może dojść do tego że nie będzie się dało ich ustawić bez wymiany obudowy.
Choroba wściekłych diesli rzadko dotyka TD dopóki nie mają założonego intercoolera, w którym się zbiera olej.
Jeśli Garrett T3 zaczyna pompować od 3500 to oznacza, że są to jego ostatnie podrygi i należałoby go naprawić.

Teraz poczytaj co pisze wujek dobra rada:
Oprócz sprężarki dobrze by było zająć się pompą wtryskową, ta którą pokazujesz to nie jest połelektroniczna i faktycznie nie potrzebujesz do niej sterownika bo nie ma zaworu N108. Ani czujnika początku wtrysku. Ani regulatora wolnych obrotów. Na dzień dobry wywal amortyzator (uniemożliwia gwałtowne dodanie gazu, wyciera w jajo tulejkę na ośce), następnie zdejmij górę pompy i obetnij dźwignie odcinającą paliwo (ramię w środku), tę z przodu (rzecz przydatna z automatyczną skrzynią, jak nie da się zatrzymać silnika). Załóż boost-pina. W tych pompach ośka gazu często ma najkrótsze ramię, tj 19mm. Trzeba je koniecznie zmienić na dłuższe, bo inaczej nie da się zwiększyć dawki bez zwiększania obrotów biegu jałowego. Co do podkładek przy regulatorze obrotów (pop. gov mod) nie można przesadzać, bo inaczej w końcu pęknie ośka gazu w miejscu, w którym jest zamontowany o-ring (najczęściej podczas wyprzedzania :kac: ) Ile dać podkładek tego ci nie powiem - bo to zależy, w każdym razie jeśli przy wciskaniu gazu czuć wyraźny opór od regulatora odśrodkowego na nodze, to wiec, że coś się dzieje. Kolejną stosunkowo prostą modyfikacją jest wymiana nurników - myjesz silnik i pompę, wykręcasz przewody i nurniki nasadową 14 kluczem T i zakładasz te krótsze, od 1.6 bez dławików (jak wyjmiesz zaworki i spojrzysz pod światło, to zobaczysz różnicę). Następna rzecz to tłoczek od timingu - trzeba go stoczyć o jakieś 3-4mm od strony sprężyny, co niestety wymaga rozbebeszenia pompy (należy pamiętać, że tłoczki od wyprzedzania wtrysku są różne i mają różne dysze)
Odnośnie modu łukiego - to nie jest żadem mod - należy jedynie zmierzyć ciśnienie paliwa w pompie i ewentualnie przywrócić fabryczne nastawy, jeśli ciśnienie jest mocno niskie. Jak zbyt mocno podniesiesz ciśnienie to silnik będzie się grzał. Śrubę od powrotu paliwa dobierz eksperymentalnie. Zazwyczaj lepiej jak ma odrobinę większy otworek.
Tak zrobiona pompa powinna trochę ulżyć rozrządowi i jeśli poprawnie ustawisz początek wtrysku to nie będzie żadnych problemów z temperaturą (należy pamiętać że nasze pompy wtryskowe mają stały początek, ale zmienny koniec wtrysku, czyli im większa dawka tym wypadałoby odpowiednio wyprzedzić wtrysk)
Inne przyczyny przegrzewania się to pompa wody, zamulona chłodnica, korek zbiorniczka, pęknięty króciec przy głowicy (ucieka ciśnienie, raz na miesiąc dolewa się płyn), uszczelka pod głowicą (ale wtedy żre płyn)
Nie jestem pewny co to tego IC od forda, czy nie jest to niepotrzebne powiększanie dolotu przy takiej małej sprężarce, zazwyczaj jak masz IC na górze to się go wywala i zakłada FMIC. Turbo jeśli nie ma oporu to kręci się z maksymalną prędkością, poza wykresem. Podobnie się dzieje jak masz dziurę w dolocie, sprężarka może zwyczajnie wybuchnąć.
Masz tu od razu zdjęcie na dowód niewierny tomaszu :)
Obrazek



x-fly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw lis 13, 2008 12:03
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Czym sie różnią końcówki wtrysku DNOSD 273 od DNOSD 274?

Post autor: x-fly » ndz wrz 25, 2011 18:45

t0mal pisze:Na dzień dobry wywal amortyzator (uniemożliwia gwałtowne dodanie gazu, wyciera w jajo tulejkę na ośce), następnie zdejmij górę pompy i obetnij dźwignie odcinającą paliwo (ramię w środku), tę z przodu (rzecz przydatna z automatyczną skrzynią, jak nie da się zatrzymać silnika). Załóż boost-pina. W tych pompach ośka gazu często ma najkrótsze ramię, tj 19mm. Trzeba je koniecznie zmienić na dłuższe, bo inaczej nie da się zwiększyć dawki bez zwiększania obrotów biegu jałowego.
to wszystko juz mam
t0mal pisze:Co do podkładek przy regulatorze obrotów (pop. gov mod) nie można przesadzać, bo inaczej w końcu pęknie ośka gazu w miejscu, w którym jest zamontowany o-ring
chłopie weź sie w garść #1
t0mal pisze:Jak nie połamałeś jeszcze dyfra to znaczy, że silnik jest za słaby
chłopie weź sie w garść #2
t0mal pisze:Choroba wściekłych diesli rzadko dotyka TD dopóki nie mają założonego intercoolera, w którym się zbiera olej.
chłopie weź sie w garść #3
t0mal pisze:Odnośnie modu łukiego - to nie jest żadem mod - należy jedynie zmierzyć ciśnienie paliwa w pompie i ewentualnie przywrócić fabryczne nastawy, jeśli ciśnienie jest mocno niskie.
to jest mod, modzisz przy pompie ? zmieniasz coś w pompie ? wpływasz tym na nią i mechanicznie i zmieniasz niektóre charakterystyki niektórych stałych i zmiennych wartości opisujących pracę pompy więc to jest mod
chłopie weź sie w garść #4
t0mal pisze:Śrubę od powrotu paliwa dobierz eksperymentalnie. Zazwyczaj lepiej jak ma odrobinę większy otworek.
chłopie weź sie w garść #5
t0mal pisze:jeśli poprawnie ustawisz początek wtrysku to nie będzie żadnych problemów z temperaturą
pisałem że to nie początek wtr.,
chłopie weź sie w garść #6
t0mal pisze:Inne przyczyny przegrzewania się to
nie ogarniasz co w poście pisałem, chyba sie koniem urodziłeś i ci klapy na gałki założyli
t0mal pisze:Czemu jesteś taki uparty, nic sobie nie dasz przetłumaczyć Ledwo 100km wycisnąłeś i jesteś dumny jak paw
a jestem dumny, bardziej niż paw, niektórzy przez całe swoje życie przeszli nie widząc nic poza zbiorniczkami płynów i szoferki, wszystko sam przy nim robie i wlasnie to daje mi siłe i napawa dumą

nie pisz już do mnie na tym forum bo twoje odzywki mnie męczą

pozdr dla reszty :-)


T2 1.3B chłodzony wodą z chłodnicą w obiegu i pompką wody z elektrozaworem
FMIC pod zderzakiem od Isuzu2.8
TMIC od Forda2.5
pompa wtr od Vento z elektrozaworem kąta wtrysku (planuję 10mm), agresywny pin, GOVmod 5.5mm
podgrzewany filtr paliwa
itd.. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości