1.9 TD dymienie, turbo dostaje troche oleju

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

WlosekMichal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 22:23
Lokalizacja: Miłakowo / Olsztyn

1.9 TD dymienie, turbo dostaje troche oleju

Post autor: WlosekMichal » śr maja 11, 2011 16:03

witam wszystkich. no więc mam taki mały problem... w ciągu ostatniego czasu zauważyłem, że moje autko dymi na czarno podczas gdy się troche depnie. po oględzinach zauważyłem że turbo jest troche zawalone olejem... zdejmowałem rury i jest tak że przez odme leci olej który trafia do dolotu a następnie do turbiny. nie ma tragedii w sensie że olej "płynie" rurami ale widać że jest go troszkę na ściankach osadzonego zarówno na dolocie jak i na wydechu. co do filtra to jest czyściutki. samochód nie stracił mocy bo jedzie jak powinien, tzn on nigdy nie jechał hehe więc jest ok z tym. sprawdzałem turbine i nie ma luzów. jest to co powinno być, jak ruszasz na chama to wiadomo że czuć ruch wałka ale ledwo wyczuwalny. wzdłuż osi też nie ma żadnego luzu. sprawdzałem olej i powiem szczerze że nie widać ubytków bo ciągle jest na równym poziomie. wczoraj jak założyłem boost pina do pompy z 1.6 to była różnica mocy, ale kopcił jak cholera na wyższych obrotach wiec powróciłem do starego. myślicie że bedzie turbo do wymiany? czy przez odme powinien wogóle przedostawać sie olej w jakiejkolwiek dawce? jest to stary silnik jednak jak pisałem nie stracił mocy wogóle. prosze o pomoc. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

1.9 TD dymienie, turbo dostaje troche oleju

Post autor: Krystian GTD » czw maja 12, 2011 08:27

WlosekMichal Kopci na czarno bo kombinujesz z dawką ON. Boost pin znacznie zwiększa dawkę przy wyższych obrotach. Olej w przewodach to normalne zjawisko oczywiście w małej ilości. Jak tobie nie ubywa dużo oleju to nie ma się czym przejmować tylko latać. Odma ma za zadanie odprężenie silnika, wiec olej tam się może pojawić jak najbardziej. Pozdro



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: 1.9 TD dymienie, turbo dostaje troche oleju

Post autor: bikerxc » czw maja 12, 2011 13:46

jak ci kopci to proponuje sprawdzić doładowanie



WlosekMichal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 22, 2010 22:23
Lokalizacja: Miłakowo / Olsztyn

1.9 TD dymienie, turbo dostaje troche oleju

Post autor: WlosekMichal » czw maja 12, 2011 14:49

Krystian GTD, co do tego boost pina to się zgodzę bo poza włożeniem go do samochodu nic nie było regulowane dlatego tak sie działo. bardziej chodzi mi o to że kopci bez tego boost pina. wydaje mi się że może to być to o czym mówi bikerxc, bo turbo jest troche zalane i może nie ma takiego doładowania jak trzeba



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

1.9 TD dymienie, turbo dostaje troche oleju

Post autor: Krystian GTD » czw maja 12, 2011 15:17

WlosekMichal wcale nie twierdze, że tobie turbo nie rzyga oliwą. Ale jakby mocno rzygało to byś miał ubytek oleju a piszesz, "sprawdzałem olej i powiem szczerze że nie widać ubytków bo ciągle jest na równym poziomie" czyli wniosek nasuwa się sam, że to nie turbo. Może wtryski leją?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości