Rozbieganie się silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Rozbieganie się silnika

Post autor: tzebrowski » pn maja 09, 2011 11:37

Witam

Czy spotkaliście się z sytuacją że pompa wtryskowa rozleciała się po rozbieganiu silnika, mam na myśli część wysokociśnieniową? Czy jest to teoretycznie możliwe? Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Tomek



Awatar użytkownika
KamilMkIII
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 13:05
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Rozbieganie się silnika

Post autor: KamilMkIII » pn maja 09, 2011 12:13

Teoretycznie jest możliwe aczkolwiek za mało informacji podałeś o co chodzi


Obrazek====>>>
Moje MK III http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=387262" onclick="window.open(this.href);return false;

seaseacker
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 106
Rejestracja: pn lip 24, 2006 18:11
Lokalizacja: Kraków

Rozbieganie się silnika

Post autor: seaseacker » pn maja 09, 2011 12:16

jak ci się silnik rozbiega, to się nie martw o pompę wtryskową... bo to nie przez nią się rozbiegał... :jezor:



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Rozbieganie się silnika

Post autor: tzebrowski » pn maja 09, 2011 12:18

Staram się ustalić czy po rozbieganiu się mojego tdi'ka padła pompa wtryskowa. Na razie wiem tyle że auto nie odpala, jest bląd z nastawnika dawki paliwa i świeci się kontrolka świec żarowych. Podczas kręcenia rozrusznikiem paliwo pojawia się w przewodach wysokociśnieniowych jednak wtryskiwacze nie otwierają się (pompa nie spręża dawki paliwa).



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Re: Rozbieganie się silnika

Post autor: tzebrowski » pn maja 09, 2011 12:20

seaseacker pisze:jak ci się silnik rozbiega, to się nie martw o pompę wtryskową... bo to nie przez nią się rozbiegał... :jezor:
Tak, przyczyna została zlokalizowana, olej w ic, i zmasakrowane koło kompresji w turbo. Teraz staram się z tym dojść do ładu.



arwam

Rozbieganie się silnika

Post autor: arwam » pn maja 09, 2011 13:19

jest taka opcja z tym że jak silnik wejdzie na obroty to przy puszczonym pedale gazu czyli dawce 0mg nie masz obciążeń na tłoko-rozdzielaczu. natomiast jak przy pełnej dawce to jest to jak najbardziej możliwe. z tym że wtedy to się gruz z pompy wysypuje



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Rozbieganie się silnika

Post autor: tzebrowski » pn maja 09, 2011 13:32

Hmm, co mogę jeszcze zrobić żeby zweryfikować poprawne działanie pompy?



tzebrowski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:28
Lokalizacja: VW Golf IV 1.9 TDI(66kw)

Rozbieganie się silnika

Post autor: tzebrowski » pn maja 09, 2011 13:34

Czy elektronika mogła paść? Chociaż element sprężający w pompie paliwo jest mechaniczny więc elektronika nie powinna mieć wpływu. Poprawcie mnie jeżeli się mylę.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Rozbieganie się silnika

Post autor: Adamm » pn maja 09, 2011 13:40

tzebrowski, czemu nie mozesz pisac w jednym swoim temacie tylko z kazda nowa mysla zakladasz kolejny ?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Rozbieganie się silnika

Post autor: Michał_1977 » czw lut 23, 2012 22:09

Witam
Odgrzewam kotleta,bo mam i ja problema.Co prawda nie dotyczy pompy,ale temat jest o rozbieganiu.
Otóż dzisiaj wyjąłem suszarę w ALH w MK4 siostry i wyczyściłem ją.Geometria chodzi jak złoto.Po złożeniu wszystkiego do kupy,zapaliłem silnik wyjechałem z warsztatu i poszedłem myć łapska ze smarów,niech silnik łapie temperaturę.Turbina ładnie sobie podgwizduje z racji,że wycięty kat,a wcześniej tego nie było.Chwilę mi zeszło,więc jak wróciłem było prawie 90* na wskaźniku.Wsiadam i jadę.Już na początku (na jedynce i dwójce) czuję,że jest poprawa,bo przed czyszczeniem kompletny muł.Tak dojechałem do głównej ulicy.Później znów jedynka,dwójka,trójka i stopniowo przyciskam gaz.W pewnym momencie auto dostaje takiego buta,że szok.Myślę ja pindziu,ale zapitala jak na te 90KM.Chcę wrzucić czwórkę-puszczam gaz,wciskam sprzęgło,a obroty srrrruu do góry i metaliczny stukot,oraz siwy dym śmierdzący olejem.Myślę sobie-no to zajebioza :panna:
Silnik zgasiłem z kluczyka,bo na szczęście jest coś takiego jak klapa gasząca.Czekając na holownika ok. 5 minut spróbowałem go uruchomić na piątce z wciśniętym heblem.Silnik zaskoczył bez stukotu,ale zdechł.Później w warsztacie już nie chciał obrócić wałem,ale nie ma czegoś takiego jak uderzenie (stukot) tłoka w zawór,tylko taki elastyczny opór.Zdjąłem węża ciśnieniowego zaraz za suszarką i widzę,że ścianki zaolejone,ale z węża nic nie wylało się.
Teraz przejdę do meritum sprawy-półtora roku temu zmieniałem w nim rozrząd i w najniższym punkcie między IC a suszarką było sporo oleju.Powiedziałbym,że nawet bardzo dużo.Wylałem i wyczyściłem.Domyślam się,że znów uzbierało się tego oleju.
Teraz tak-czy jest możliwość,że gdy suszarka odzyskała wigor i zaczęła dobrze dmuchać,to powietrze pchnęło ten olej nad tłoki?
Boję się,że mogło korby pogiąć,choć w TDI są solidniejsze niż D/TD
Jutro myślę zacząć od wykręcenia świec żarowych i próby obrócenia wałem.Zaglądnę też do kolektora dolotowego,a w zasadzie do węża przed nim.
Poradzicie coś? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Rozbieganie się silnika

Post autor: Adamm » czw lut 23, 2012 22:29

Michał_1977, sprawdz olej na bagnecie :)

po czyms takim nie trzeba bylo probowac go odpalac,

tak jak piszesz wykrec swiece i oproznij tloki z oleju , potem sprobuj odpalic

a jeszcze przed tym mozesz sprawdzic luz na turbinie czy przypadkiem wszystko ok


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
JABcok20
Forum Master
Forum Master
Posty: 1838
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 03:32
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Rozbieganie się silnika

Post autor: JABcok20 » czw lut 23, 2012 22:49

Michal. Miałem tak samo z samochodem klienta, kupił dwa miesiące znim do mnie wstawił, pierwsze co to dawka była za wysoka ok 1,3 mg , zmniejszyłem , chodził ciszej ale dostawał drgawki, miałem sprawdzić czemu nie ma mocy, patrze namieszane z węzykami, pozapychane itp, sprawdziłem turbo, niby dużych luzów nima, oleju też nie dużo, zruszyłem geometrie, niby lata ok, na postoju lekie przygazówki z vagiem do 3000, nagle samochód na obroty , ja panika, wsidam, sprzegło gasze z kluczyka zero reakcji i łubudu( nawet nie zdążyłem go zdusić), rozebrałem silnik, tłoki powypalane od zbyt wysokiej dawki, normalnie miazga, jeden wtrysk nie miał końcówki wcale, lał do cylindra, wszystkie wtryski złom na mierniku, turbo do regeneracji ( musiało lać długo wcześniej) , sprawdziłem rure z icka, oleju nie ma, ale dmuchnełem z góry sprężarką i wylało się z 1 litr oleju.
Popłynełem na tym sporo kasy, ale mam nauczkę.
Ps. wszytskie korby były wygięte w ch... więc uważaj z tym odpalaniem po wylaniu oleju bo ci dojdzie blok do kupienia, a jeśli to tdi z pompą wody na rozrządzie to ładny wydatek cię czeka...
samochód to był leon 2001 albo 2002. 90ps z vnt


Golf mk1 AFN gtb3576klnrv 53mm,
Najmocniejszy AFN w Polsce i seryjny na świecie, najmocniejszy vp37 w Polsce
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=548005&p=6522426#p6522426

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Rozbieganie się silnika

Post autor: Michał_1977 » czw lut 23, 2012 23:19

Adamm pisze: sprawdz olej na bagnecie
Sprawdziłem,jest równiutko max.Szwagier przesadził :panna:
Adamm pisze:po czyms takim nie trzeba bylo probowac go odpalac,
Wiem,teraz wiem i wcześniej też wiedziałem,ale po zdarzeniu miałem milion myśli na minutę i jakoś tak się stało,że postanowiłem sprawdzić,czy w ogóle obróci wałem...
Adamm pisze:tak jak piszesz wykrec swiece i oproznij tloki z oleju , potem sprobuj odpalic
Tak zrobię,ale wcześniej jeszcze raz zdejmę rurę zaraz za suszarką i jak zapali,to sprawdzę,czy z niej nie rzyga.
Adamm pisze:jeszcze przed tym mozesz sprawdzic luz na turbinie czy przypadkiem wszystko ok
Sprawdzę jeszcze raz,ale przy czyszczeniu geometrii,luzy były w normie.Poprzeczny leciutki,wzdłużnego zero.
JABcok20, dawka nie była ruszana,podciśnienie było odpięte tylko od gruchy VNT i od EGR,więc wężyków nie pomieszałem.Tylko suszare robiłem i to jak zawsze,zgodnie ze sztuką.Grucha była zapieczona,później rozruszana,ale sztanga jeśli chodzi o długość-nie ruszana.
Tylko tej pieprzony olej mi przychodzi do głowy...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Rozbieganie się silnika

Post autor: Adamm » czw lut 23, 2012 23:27

JABcok20, bez przesady, zdrowy blok z PD mozna kupic za 600 - 1000 zl

sam kupilem zdrowy z ARLa za 700


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 218 gości