Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stacho5132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 19, 2011 21:02

Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

Post autor: stacho5132 » czw maja 05, 2011 21:04

Witam od jakiegoś czasu odczuwam dziwne dzwięki z okolicy skrzyni biegów dzwięki brzmią tak jak bym młotkiem walił po skrzyni :D
podjechałem do mechanika i powiedział mi ze to koło zamachowe dwumasowe. Wymiana 2500 zł dzisiaj objezdziłem sklepy motoryzacyjne i pytałem o taki koło do mojego golfa 115 Km koszt to ok 2000 zł a do 130 km 1000zł i moje pytanie czy moge założyć koło ze 130 konnego silnika do 115 czy będzie ono pasować i czy przez to nie zepsuje się coś innego ?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

Post autor: Detektor » czw maja 05, 2011 21:38

stacho5132 pisze:Witam od jakiegoś czasu odczuwam dziwne dzwięki z okolicy skrzyni biegów dzwięki brzmią tak jak bym młotkiem walił po skrzyni
tylko coś mi tu do końca nie gra bo nic nie pisałeś o tym że Ci telepie budą na wolnych obrotach a dzwięk o którym piszesz może brać się również z padniętego łożyska oporowego. Moja rada jest taka, zanim dokonasz jakich kolwiek zakupów
to oddaj najpierw auto na wartszat bo i tak zapewne będziesz to robił i niech najpierw zdejmą Ci skrzynię i powiedzą co kwalifikuje się do wymiany a pózniej rób zakupy bo może się okazać że dwumasa jest jeszcze zdrowa a do wymiany będzie
jedynie tarcza, docisk i łożysko oporowe.
stacho5132 pisze:Wymiana 2500 zł
ale chyba nie sama tylko z częściami, sama wymiana to koszt około 500zł
stacho5132 pisze:dzisiaj objezdziłem sklepy motoryzacyjne i pytałem o taki koło do mojego golfa 115 Km koszt to ok 2000 zł a do 130 km 1000zł i moje pytanie czy moge założyć koło ze 130 konnego silnika do 115 czy będzie ono pasować i czy przez to nie zepsuje się coś innego ?
pasować ogólnie będzie ale to o czym piszesz że, do 130KM kosztuje 1000zł to napewno nie jest dwumasa tylko jednomas i tu powinieneś się zastanowić najpierw czy chcesz zamieniać dwumasę na jednomas. Jeśli chodzi o dwumasę do 115KM to napewno nie kosztuje 2000zł skoro do 130KM można dostać za 1770zł.

Proponuję żebyś najpierw oddał auto i zrobił o czym pisałem Ci na początku a w między czasie zorientuj się dokładnie w temacie kół zamachowych i ich cen bo napewno nie jest tak jak mówisz albo szukałeś w złych miejscach bo ceny są inne, jedynie co się zgadza z tego co pisałeś to koło zamachowe do 130KM za 1000zł z tym że jak już wcześniej pisałem jest to koło jednomasowe. Nie śpiesz się i ogarnij temat na spokojnie bo wydasz za dużo kasy niepotrzebnie.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

Post autor: italiano_83 » czw maja 05, 2011 21:41

stacho5132 pisze:koło do mojego golfa 115 Km koszt to ok 2000 zł
heee chyba zestaw sprzęgła ....to z czego ten dwumas że 2kzł kosztuje :blush:
za 1655zł komplet zestaw sprzęgła od ASZ?ARL brakuje tylko wysprzęglika hydraulicznego, a sprzęgło jest mocniejsze niż w przypadku 115kM
http://allegro.pl/sprzeglo-kolo-dwumaso ... 01282.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A tu komplet luk
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-sprzeg ... 66534.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kwestia gustu czy będziesz wymieniał komplet czy tylko dwumasę, ja jestem zdania, że jak już wymieniać to komplet, a stary komplet sprzęgła tarcza/docisk ożenić na allegro.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

stacho5132
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob mar 19, 2011 21:02

Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

Post autor: stacho5132 » czw maja 05, 2011 21:48

Zrobie tak jak piszecie najpierw pojezdze po sklepach na spokojnie i popytam na temat tych kół a potem oddam go na warsztat ale jesli okaze się ze trzeba wymienić koło to wymienie komplet razem ze sprzęgłem. Dziękuje za odpowiedzi gdyby ktoś jeszcze coś wiedział w tym temacie to prosze pisać z góry dziekuje. :-)



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

Post autor: Detektor » czw maja 05, 2011 22:25

italiano_83 pisze:Kwestia gustu czy będziesz wymieniał komplet czy tylko dwumasę, ja jestem zdania, że jak już wymieniać to komplet, a stary komplet sprzęgła tarcza/docisk ożenić na allegro.
można zrobić tak jak pisze italiano_83, po wymianie całego kompletu (tylko dobrego kompletu bo o LUKu słyszę złe opinie) będziesz miał spokój ze sprzęgłem na długi czas a to co dobre ze sprzęgła faktycznie sprzedać na allegro, trochę się
z tym pobujasz zapewne ale parę złotych wycofasz a ceny o których Ci pisałem to są oczywiście ceny za całe kompletne sprzęgła.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

Post autor: golfmaniac22 » pt maja 06, 2011 22:43

Detektor pisze:
italiano_83 pisze:Kwestia gustu czy będziesz wymieniał komplet czy tylko dwumasę, ja jestem zdania, że jak już wymieniać to komplet, a stary komplet sprzęgła tarcza/docisk ożenić na allegro.
można zrobić tak jak pisze italiano_83, po wymianie całego kompletu (tylko dobrego kompletu bo o LUKu słyszę złe opinie) będziesz miał spokój ze sprzęgłem na długi czas a to co dobre ze sprzęgła faktycznie sprzedać na allegro, trochę się
z tym pobujasz zapewne ale parę złotych wycofasz a ceny o których Ci pisałem to są oczywiście ceny za całe kompletne sprzęgła.
i dobrze kolego slyszales o luk-u ja wymienilem na komplet z dwumasa i mam teraz problem bo ta dwumasa zaczela mi pukac i stukac, czuc nieregularne drgawki calego silnika kture po wcisnieciu sprzegla przechodza nawet obroty skacza ale to widac na vagu jak wcisne sprzeglo to sie stabilizuja, bede wkladal starego dwumasa bo niebyl taki zly jedynie co to docisk padl i slizgalo sie sprzeglo, myslalem ze jak wymieniam sprzeglo to wymienie odrazu dwumas jedna robota bedzie i co jest gorzej jak bylotylko tyle ze sprzeglo juz sie nie slizga b bede oddawal ta dwumase na gwarancje i tyle



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Koło zamachowe dwumasowe Jakie kupić ?

Post autor: Detektor » pt maja 06, 2011 22:54

golfmaniac22 pisze:i co jest gorzej jak bylotylko tyle ze sprzeglo juz sie nie slizga b bede oddawal ta dwumase na gwarancje i tyle
nie Ty pierwszy masz takie objawy po włożeniu LUK-a i byli już przed Tobą co reklamowali dwumase LUK-a i niestety
reklamacje nie były uwzględniane bo podobno sam LUK twierdzi że takie luzy są dopuszczalne (według nich to norma) i nic nie wskurasz w tym temacie. Poprostu trzeba olać z góry tą firme bo zaczeli produkować buble na których przy naprawde
wielkim szczęściu nakręcisz autem do 60tyś.km i znowu wymiana.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości