Oderwany napinacz paska

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zemli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 17, 2008 14:57
Lokalizacja: wroclaw

Oderwany napinacz paska

Post autor: zemli » wt maja 03, 2011 23:15

Witam. Ponieważ dzisiaj po odpaleniu usłyszałem głośne stuki, podniosłem maskę i ujrzałem, że oderwał się od bloku napinacz paska. Jutro pilnie potrzebuję podjechać do mechanika - Panowie czy dużo będzie tutaj roboty i ewentualnie co za części będę musiał zakupić. Poniżej foto. Dzięki za pomoc.

Obrazek



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Oderwany napinacz paska

Post autor: Mieniu_69 » wt maja 03, 2011 23:58

Napinacz i ewentualnie pasek. pierwszy raz widze takie uszkodzenie napinacza....trzeba poszukac przyczyny dlaczego pekl. Sprawdz kolo alternatora!



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Oderwany napinacz paska

Post autor: EnJoy » śr maja 04, 2011 13:26

Ale heca :blush:
Widać mocno przepracowany był ten napinacz, do tego materiałowo nie najlepszej jakości.. mocne drgania zrobiły swoje.
Robota niezbyt skomplikowana. Mechanik poradzi sobie w pół godz spokojnie. Jak kolega wyżej napisał, potrzebny nowy napinacz, pasek (jeśli dawno nie był zmieniany) i do sprawdzenia sprzęgiełko na alternatorze, które bardzo możliwe będzie do wymiany.. często się zapiekają i powodują szybsze zużycie napinacza.



Awatar użytkownika
mateo86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 239
Rejestracja: śr sty 14, 2009 14:27
Lokalizacja: Rybnik

Oderwany napinacz paska

Post autor: mateo86 » czw maja 05, 2011 10:04

Napinacz do wymiany i sprzęgiełko alternatora miałem dokładnie takie same pekniecie na napinaczu który mial 8 tys przebiegu.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9253
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Oderwany napinacz paska

Post autor: wesol » czw maja 05, 2011 17:14

dwa takie napinacze zniszczylem tym ze zespawalem sprzegielko na sztywne. Niestety albo po zastosowaniu sztywnego kolka alternatora rezygnujesz z tego tlumika pneumatycznego ( zostaje sam napinacz na sprezynie) albo dajesz nowe sprzegielko alternatora.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości