ukręcona śruba w obudowie turbo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sliver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 23, 2006 10:49
Lokalizacja: Kutno

ukręcona śruba w obudowie turbo

Post autor: sliver » pn maja 02, 2011 22:00

Zabrałem się dziś za czyszczenie łopatek w turbosprężarce- (1.9 TDI 110KM turbo Garreta, kolektor wydechowy i obudowa turbo od strony gorącej to jeden odlew. Wszystko szło pięknie niestety do czasu - podczas odkręcania trzech śrub na torx, które trzymają mechanizm z łopatkami dwie z nich się ukręciły :grrr: Próbowałem je rozwiercić ale podczas tej operacji złamało się wiertło i zostało w środku. Czy jest szansa na reanimację kolektora wydechowego, który jest jednocześnie obudową turbo czy szukać nowego? Przeglądałem oferty na allegro ale nie znalazłem samych kolektorów - jedynie w komplecie z turbiną... Może ktoś z Was wie gdzie można dostać taki kolektor albo ma jakiś zbędny?



mxsebek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr lip 04, 2007 11:09
Lokalizacja: Koszalin

ukręcona śruba w obudowie turbo

Post autor: mxsebek » pn maja 02, 2011 23:19

Czasem tak bywa że się śruba ukręci, nie poddawaj się z rozwierceniem tych śrub, kup kilka dobrej jakości wierteł 3,2 mm / tam są 3 śrubki M4 na torxa więc pod gwintownik M4 wierło 3,2/ do tego środek do wiercenia i gwintowania / nie pamiętam nazwy, taki niebieski/ i poprostu powoli wiercisz /najlepiej na wiertarce stacjonarnej/

Można też robić próby z różnym kątem ostrzenia wierteł i próbować wiercić. Wiem o czym mówie bo mam warsztat ślusrsko-spawaliczy i udało mi sie nawetk iedyś przewiercić ułamany gwintownik /było maskrycznie ciężko ale po kilku zajechanych wiertłach jakoś poszło/


mxsebek

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ukręcona śruba w obudowie turbo

Post autor: Detektor » śr maja 04, 2011 05:47

Dawaj ojciec jedziesz dalej z tym wierceniem, nawet ułamane wiertło można rozwiercić tylko oczywiście musisz zainwestować teraz w kilka dobrej jakości wierteł ale to dużo taniej Cię wyjdzie niż kupowanie nawet samego
kolektora.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

ukręcona śruba w obudowie turbo

Post autor: Sztomel » śr maja 04, 2011 06:38

Wątpię byś kupił sam kolektor wydechowy z muszlą gorącą turbo a nawet jeśli już to i tak z pewnością bez pierścienia zmiennej geometrii więc tak jak koledzy wcześniej napisali : dawaj ojciec i jedź dalej z wierceniem :-)


Obrazek

sliver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 23, 2006 10:49
Lokalizacja: Kutno

ukręcona śruba w obudowie turbo

Post autor: sliver » czw maja 05, 2011 21:14

Udało się naprawić kolektor :bajer: Zgłosiłem się do profesjonalisty w tym fachu i o ile z rozwierceniem był problem to uratowała go elektrodrążarka, która pięknie wypaliła ułamane wiertło oraz ukręcone śruby nie ruszając gwintu. Podobno taka maszynka doskonale radzi sobie z każdym twardym materiałem nawet z ułamanymi gwintownikami :smirk: Koszt za dwie śruby - 50zł.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ukręcona śruba w obudowie turbo

Post autor: Detektor » czw maja 05, 2011 21:22

sliver pisze: Podobno taka maszynka doskonale radzi sobie z każdym twardym materiałem nawet z ułamanymi gwintownikami
widzisz, jak powiadają dla chcącego nic trudnego
sliver pisze:Koszt za dwie śruby - 50zł.
załóżmy, że się poddałeś i zainwestowałeś w drugi kolektor, zobacz ile byś stracił niepotrzebnie pieniędzy

najważniejsze, że się nie pospieszyłeś i nie dokonałeś jakiegoś zbędnego zakupu :pub:


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 193 gości