Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: fifel » śr kwie 27, 2011 20:23

Witam,

Postanowilem napisam w dziale technicznym, bo moje pytanie jest dosc techniczne i dotyczy budowy silnikow.

A chodzi mi o roznice pomiedzy silnikiem diesla i turbodiesla w golfie mk2... chodzi mi o tloki, zawory, korby - czym dokladnie roznia sie te silniki a co maja wspolnego?

Nie wie ktos przypadkiem czy cos wspolnego ma silnik 1,6 diesel od golfa i 1,4 diesel od polo?

Generalnie chodzi mi o to, ze chcialbym do polo 1,4 diesel wsadzic eksperymentalnie jakas turbinke, a nie za bardzo wiem z jakich elementow jest ten silnik zbudowany i co bym musial pomodzic :)
Na wstepie chcialbym prosic o wstrzymanie sie z komentarzami ze lepiej zrobic swapa i ze to bez sensu :satan: , prosze tylko o konstruktywne wypowiedzi.
Chce ustalic na ile elementy silnika 1,4 diesel sa wytrzymale i moglyby wytrzymac z turbina, a jesli cos trzeba wymienic to skad wziac taki element, bo moze cos od 1,6 td spasuje.

Zamysl jest taki zeby przymodzic jakas turbinke (ewentualnie kompresor), np od silniczka 1V czy SB i dodac pare kucykow do fabrycznych 48ps, jezeli bym osiagnal 60ps to by bylo super, ale bardziej mi chodzi o moment obrotowy no i o to czy ma to jakakolwiek szanse na dzialanie bo wiadomo ze moze byc i tak ze po kilku tys km sie to rozleci bo elementy silnika nie wytrzymaja :)
Stad wlasnie moje pytania...

Jezeli moderatorzy stwierdza ze jest to jednat topic do dzialu speed to bardzo przepraszam i prosze o przeniesienie.

A tu dowod na istnienie podobnych tworow :) gdzies jeszcze bylo z turbina ale nie moge sie doszukac :)

" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Re: Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: bikerxc » śr kwie 27, 2011 20:44

Na pewno zaraz mechanicy ci odpiszą ale na wstępie powiem tylko że bez zmiany pompy to trochę kicha,musi być od TD.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: Michał_1977 » śr kwie 27, 2011 22:42

fifel pisze:chodzi mi o roznice pomiedzy silnikiem diesla i turbodiesla w golfie mk2
Zwykły klekot nie ma natrysku olejowego na denka tłoków i chłodnicy oleju.Nie ma też odpowiedniej pompy wtryskowej,no i oczywiście suszarki :bajer:
fifel pisze:Generalnie chodzi mi o to, ze chcialbym do polo 1,4 diesel wsadzic eksperymentalnie jakas turbinke
Nie rób tego,bo stopisz tłoki.Był już temat o uturbieniu 1,6D i po jakimś czasie,wyciągnął kopyta.Bez natrysku oleju i chłodniczki,nic z tego nie będzie...
Same tłoki,korby i panewki dadzą będą dawały radę,ale jak temperatura skoczy (a na pewno skoczy),to tłoki tulejach spuchną i będzie po silniku.Po to właśnie w TD montowane są natryski i chłodnice oleju.
Chłodnicę możesz zamontować,ale z natryskiem nie dasz rady :bajer:
Droga wolna...nikt Cię nie zatrzyma... Ja swoje sugestie przedstawiłem :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: t0mal » śr kwie 27, 2011 22:55

fifel, niestety diesel 1.4 jest nic nie warty, i nierozwojowy
Co do tego G40 osiągi tego auta były, co tu pisać, niezadowalające - jechał jak seryjny golf 1.6 SB z ruszoną dawką.

Jak chcesz koniecznie diesla to kup sanki wraz z maglem i zawieszeniem z 6N1 (może się da jakoś przylepić) i zasadź 1.6 do tego sportowe sprzęgło. Wtedy tylko wrzucisz zapasową skrzynię i półosie w kufer i można jechać.
Ostatnio zmieniony śr kwie 27, 2011 23:01 przez t0mal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bikerxc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: pt lis 26, 2010 19:37

Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: bikerxc » śr kwie 27, 2011 22:57

Zwykły klekot nie ma natrysku olejowego na denka tłoków i chłodnicy oleju.Nie ma też odpowiedniej pompy wtryskowej,no i oczywiście suszarki
o tym zapomniałem. Michał_1977 dobrze mówi jak walniesz turbawkę to przetopi tłoki :grrr:



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: t0mal » śr kwie 27, 2011 23:02

Nie walnie turbawki bo nie ma kolektora do diesla 1.4, no i nie ma miejsca.



Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: fifel » śr kwie 27, 2011 23:15

bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi, bardzo mi rozjasnily w glowie... Nie zgodze sie tylko z tym ze nie da rady zmiescic turbiny bo nie ma miejsca- patent na kolektor i turbine jest na luzie do ogarniecia:) tak czy siak odpuszczam... Ale jeszcze moje polo zagada turboklekotem:)


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Roznica pomiedzy silnikami diesel i td golf/polo

Post autor: t0mal » śr kwie 27, 2011 23:49

A co do pasowności - niestety 1.6 to zupełnie inny silnik, inaczej mocowany, ale też o wiele łatwiejszy w przerabianiu, chociażby ze względu na to, że ma prawą pompę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości