Jak to jest z tym Biopaliwem

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gollum6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 27, 2006 02:08
Lokalizacja: Tczew

Post autor: gollum6 » wt cze 06, 2006 09:58

A jak tam ze spalaniem?
Pytam tylko tak z ciekawosci, poniewaz roznica w cenie jest widoczna, zwlaszcza jak sie trafi jeszcze jakas promocja w Biedronce lub w Lidlu :grin:



Awatar użytkownika
Talibounce
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 03:08
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Talibounce » wt cze 06, 2006 13:04

Rzepak rulezzz........i ten cudowny zapach placków unoszący się dookoła. Juz ok 5000 km przejechałam na "frytkach" i wszysko OK POLECAM


Talibounce

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » wt cze 06, 2006 14:41

hehe tez probowalem jezdzic na rzepakowym i jest ok. co prawda ja mieszam z ropa, ale autko chodzi tak samo. fryteczki troche czuc, ale minimalnie.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » wt cze 06, 2006 15:57

reloop rmx-20 in da hałs :D
dodaj jeszcze jedno e ''reeloop''aka oliver klitzing


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » wt lut 19, 2008 23:21

u nas w okolicy można kupić BioEster, tzn olej rzepakowy z dodatkami. Jest on na stacjach Bliska. Sam to tankuje juz od 2 miechów i jest super :) Tankowałem nawet gdy było -10 na dworze i nie było nigdy problemów z odpalaniem.

Na stacji teraz ON kosztuje 3.98 a Bio 3.57 więc róznica jest...

Martwi mnie tylko to co jest napisane o tym BioEstrze - że może powodować uszkodzenia elementów gumowych - tzn przewodów paliwowych, no i uszczelek....

Btw- gdzie to kupowaliscie normalny olej za takie pieniądze???? Z tego co widzialem w hurtowni spożywczej nawet najtanszy za min 3zł ?



KRZYSZTOF SKOCZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn sty 31, 2005 12:00
Lokalizacja: Lublin

bioester

Post autor: KRZYSZTOF SKOCZEK » pn mar 31, 2008 10:20

Używałem bioester 100% od początku lutego i niestety stało się.
Uległy rozszczelnieniu przewody gumowe od tego bioestru.
Teraz już tego nigdy nie zastosuję. Wracam do stosowania oleju
roślinnego z którym nie było takich problemów.



Awatar użytkownika
BENITO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1459
Rejestracja: śr mar 07, 2007 23:47
Lokalizacja: Wałbrzych Edgeworthstown IE
Kontakt:

Post autor: BENITO » pn mar 31, 2008 10:57

JA tam jeżdżę już 3 miesiące na tym BIOESTRZE i nic się nie dzieje, silnik chodzi ciszej niż na ON, troszeczkę spadła moc, lecz w mieście to nieodczuwalne, bo silnik chodzi łagodniej i lepiej się jeździ w korkach.
Spalanie takie samo jak na ON a 20 groszy różnicy na litrze. Ten zapach placków nawet fajny.


Powrót do korzeni, GTD to jest to.

pawlo854
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 21:42
Lokalizacja: Nowogard
Kontakt:

Post autor: pawlo854 » czw maja 08, 2008 19:43

Chłopaki powiedcie Mi czy opłaca się wlewać biopaliwo z pks-ów do Golfa 4 bo moge mieć po 3zł mała różnica :grin:



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » czw maja 08, 2008 19:53

pawlo854 pisze:Chłopaki powiedcie Mi czy opłaca się wlewać biopaliwo z pks-ów do Golfa 4 bo moge mieć po 3zł mała różnica :grin:
pewnie można , wiem jednak od kolegi z forum który pracuje jako mechanik na PKS że ich paliwo jest troche inne (nie wiem dokładnie czym sie rózni powtarzam to co słyszałem) i autko troche słabiej jeżdzi i gorzej pali. Sam nigdy takiego nie lałem ,
ps
jak by ktos spotkał w jakims markecie promocje na OR to prosze o info :grin:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

PiotrusVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 319
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 12:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: PiotrusVW » czw maja 08, 2008 19:58

ja do swojego baku nie nalalbym biedronkowca xD troszke mi go szkoda...OR wg nie ma juz takich właściwości jak ON. Bedzie sie gorzej zbierał Ty bedziesz bardziej deptal po gazie = bedzie wiecej palil...jesli kolega ( mechanik ) nie leje do sierry z 88r. 1.8TD to i mnie nikt do tego nie przekona


[url=http://img197.imageshack.us/my.php?image=golf1.jpg][img]http://img197.imageshack.us/img197/6116/golf1.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » czw maja 08, 2008 20:58

PiotrusVW pisze:.OR wg nie ma juz takich właściwości jak ON. Bedzie sie gorzej zbierał Ty bedziesz bardziej deptal po gazie = bedzie wiecej palil
bzdura, jezdzilem na czystym OR (bez domieszki ON) i auto poza gorszym odpalaniem z rana (po nocy) latalo tak samo i palio tak samo


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

marekboha
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt maja 23, 2008 21:46
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: marekboha » wt maja 27, 2008 00:33

w niemczech jest takich stacji coraz wieceji moge powiedziecze ciesza sie coraz wieksza popularnascia,kolego ma tdi i jezdzi na tym paliwie(bio paliwo)prawie 3 lata i bez problemu jeszcze nie mial awari i smiga odpala normalnie jak na ON a jak by bylo temu smiesznie to polacy zaczynaja tankowac w niemczech wychodzi taniejcena zamyka sie po przeliczeniu 3 zlote,czekam az u nas powstanie taka stacj do niemiec mam 150 metrow.pozd


marekboha

Awatar użytkownika
michal-zal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 03:16
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: michal-zal » wt maja 27, 2008 02:27

kurde chyba będę się musiał tym zainteresować bo ropa 4.70 :grrr:



Awatar użytkownika
boria
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 06, 2005 14:20
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: boria » wt maja 27, 2008 05:13

Panowie jeżeli macie MK2 albo MK3 TD to lejcie co popadnie. Te silkini przecież są nie do zajechania ;)
Dziwi mnie często to, że niektórzy dumni właściciele MK2 leją tylko na Shellu albo na Orlenie :) I to jeszcze paliwo wzbogacane. No ale skoro chcą przepłacać to proszę bardzo... :)
Ja osobiście gdy miałem MK3 z 1,9 TD to lałem co popadnie.... Ten stary klekot pożerał co tylko mu nalałem. Tzn był to bioester, 3/4 rzepaku + 1/4 ON (lub +1/4 czerwonego), czerwone paliwko. Zimą też lałem rzepak ale dodawałem juz troszeczke benzyny, która świetnie rozrzedzała OR i zapobiegała gęstnieniu i ew dolewalem więcej ON. Na tych mixach zrobiłem 200tyś KM i jedyne co mogę powiedzieć to to ze zaoszczędziłem dużo pieniędzy. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów z silnikiem czy też pompą albo turbiną. Zawsze jednak dbałem o silnik. Wymieniałem terminowo olej i robiłem wszystkie przeglądy jak należy... Do tej pory Golfikiem śmiga mój kolega i nic mu nie dolega.
Moje zdanie jest takie: Jeżeli macie mozliwość to lejcie Biopaliwko w każdej postaci!
Ostatnio zmieniony wt maja 27, 2008 05:18 przez boria, łącznie zmieniany 3 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 144 gości