VW Vento 1.9TD nie pali ciepły

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tropik250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 20:30
Lokalizacja: Podlaskie

VW Vento 1.9TD nie pali ciepły

Post autor: tropik250 » wt kwie 12, 2011 21:57

Witam.
Mam VW Vento 1.9TD i mam taki problem, że zimny pali od razu, a ciepły nie chce. Tylko w tym problem, że na postoju szybko się grzeje. Przez 5 min urośnie o 20 stopni. Czym może to być spowodowane? W trasie przy szybkiej jeździe temperatura spada i to znacznie, do normalnej około 70stopni. Do tej pory było normalnie, aż do dziś. Wróciłem z dłuższej trasy i chwile później chciałem zapalić i nie dałem rady. Po godzinie jak ostygł odpalił od razu. Czym jest spowodowane to tak szybkie grzanie się? Zauważyłem, że jak temp. skoczy do 90 to wentylatory się nie kręcą na chłodnicy. Czy to jest wina właśnie ich? Żadne łożyska nie piszczą.
Proszę o pomoc.



Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

VW Vento 1.9TD nie pali ciepły

Post autor: skkr_lodz » wt kwie 12, 2011 22:20

Jak nie będziesz mógł odpalić ciepłego silnika to polej ostrożnie pompę paliwa zimną wodą, albo obłóż mokrą szmatką. Jak schłodzisz trochę pompę i zapali to raczej pompa paliwa powoli kończy swój żywot. Co do temperatury to powinna po zagrzaniu silnika wynosić 90stopni a nie jak napisałeś
tropik250 pisze: do normalnej około 70stopni
. To wygląda na zablokowany termostat w pozycji otwartej - czyli na postoju temperatura dochodzi do 90 a w trasie wychładza się w otwartym obiegu od chłodnicy.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

arwam

VW Vento 1.9TD nie pali ciepły

Post autor: arwam » śr kwie 13, 2011 12:30

jak na ciepłym zrzucisz wtyczkę z czujników temp to pali. jak nie to owiń szmatką zmoczoną w zimnej wodzie żeliwna część pompy i zobacz czy nie poprawi sięmu palenie. jak tak to głowiczka do wymiany

a co do wentylatorów to mająsię włączać przy blisko 100*C
TD poprostu tak ma że dużo ciepła produkuje. wymień termostat i problem ze spadaniem temp podczas jazdy zniknie. prawidłowo silnik ma się nagrzewać do 90*C +/- 5*C i tak ma trzymać. normalną rzeczą jest że na postoju temp trochę urośnie a po przekroczeniu temp bodajże chyba 98*C ma się włączyć pierwszy bieg wentylatora a potem drugi przy chyba 105*C
u Ciebie odnośnie temp to tylko do wymiany widzę termostat wraz z oringiem na tym króćcu



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

VW Vento 1.9TD nie pali ciepły

Post autor: Krystian GTD » śr kwie 13, 2011 13:56

Typowy objaw zawieszonego termostatu. Podczas jazdy 70 stopni a podczas postoju temperatura wzrasta. Kup termostat firmy Wahler 85 stopni początek otwarcia, końcowa otwarcia 105.
Wentylator elektryczny Bosch:
1 prędkość 92-97 stopni Celsiusza
2 prędkość 99-105 stopni Celsiusza
Pozdro



tropik250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 20:30
Lokalizacja: Podlaskie

VW Vento 1.9TD nie pali ciepły

Post autor: tropik250 » ndz kwie 17, 2011 15:48

Dzięki! Wszyscy trafiliście z termostatem. Temat można zamknąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości