Dziwny odgłos z okolicy paska wielorowkowego i rozrzadu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
apokalipta1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 08:54
Lokalizacja: Świebodzin Lubuskie

Dziwny odgłos z okolicy paska wielorowkowego i rozrzadu

Post autor: apokalipta1 » ndz kwie 10, 2011 11:06

Witam wszystkich .Jestem nowy, więc prosze o zrozumienie ...Używałem "szukaj " ale pez skutku wiec piszę

Mam golfa 1.9 tdi pd 115km 85 kw. 3dzwi i dziwny problem.Wsiadam rano do auta temperatura otoczenia ok +15 stopni wciskam sprzeglo gasna kontrolki i odpalam od pierwszego strzala po ok. 2 sek puszczam sprzeglo [auto stoi na luzie] i po kilku sekundach slysze ten dziwny odgłos jak gdyby cos tarło, chrapatało podobny odgłos do jakiegos luznego elementu latajacej lużnej pokrywki. A najdziwniejsze jest to, że caly ten odgłos zanika całkowicie gdy skrece delikatnie kierownica w lewo lub prawo prawie niezauwazalnie tak jak bym chciał ją lekko naciągnąć gdy ja puszcze znowu ten odgłos ............. Taki sam pojawia sie gdy zmieniam bieg np. z 2 na 3 i gdy podczas zmiany obroty spadna do ok.1100obr/min i rozpędzam delikatnie auto od tych własnie 1100 obrotów słychac przez ok.2 sek. i cisza gdy silnik osiągnie ok. 1400-1500 obrotów.... dodam jeszcze ze rozrząd wymieniałem olej w silniku też płyn we wspomaganiu i pilnuje wszystkiego na bieżąco...Z tym jednak odgłosem nie moge sobie poradzic . Leżałem pod autem 4 godz szukajac luznej częsci ale bez skutku... Jeżeli mozecie to pomóżcie prosze i z góry dzięki


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
GTI33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 14:47
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Re: Dziwny odgłos z okolicy paska wielorowkowego i rozrzadu

Post autor: GTI33 » ndz kwie 10, 2011 15:37

Moim zdaniem ....
Masz padnięte sprzegiełko alternatora...



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Dziwny odgłos z okolicy paska wielorowkowego i rozrzadu

Post autor: FURMAN TDI » ndz kwie 10, 2011 18:45

w okolicach serva są blaszane osłonki - rozumiem że je też sprawdziłeś i też nie kolebocą...?


...zawsze coś

Awatar użytkownika
apokalipta1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 10, 2011 08:54
Lokalizacja: Świebodzin Lubuskie

Dziwny odgłos z okolicy paska wielorowkowego i rozrzadu

Post autor: apokalipta1 » ndz kwie 10, 2011 19:27

MAm pytanie GTI33 czy te sprzegiełko alternatora to jest te koło pasowe na zewnątrz czy jakis element wewnątrz alternatora

te blaszane osłonki sa ok. nic w aucie nie jest luzne lub nie dokręcone a dzwiek jest i to całkiem donośny

sorrki GTI33 jasne ze to te koło pasowe na zewnatrz sprawdziłem na allegro sorrki jeszcze raz za lenistwo kolego GTI33
Ostatnio zmieniony ndz kwie 10, 2011 20:08 przez apokalipta1, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości