[MK3] Padlo sprzeglo i hamulce naraz?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

[MK3] Padlo sprzeglo i hamulce naraz?

Post autor: ufok79 » pn cze 05, 2006 08:43

Witam! Wczoraj rano jak odpalilem i przejechalem kilka metrow zapalila sie kontrolka hamulca recznego i tak palila sie lub migala przez cala trase (kilkanascie km). Sprawdzilem i stan plynu hamulcowego byl rzeczywiscie blisko minimalnego poziomu wiec myslalem ze wystarczy dolac i sprawdzic czy gdzies nie ma nieszczelnosci.
Niestety pod wieczor jak probowalem odjechac okazalo sie, ze nie mam sprzegla. Pedal sprzegla chodzi bez oporu w te i spowrotem (zostaje wcisniety). Co do tego sprzegla to niestety dalem dupy bo juz z tydzien jezdzilem z takim wpadajacym do polowy :otepienie:
Teraz pytanie: czy awaria tych dwoch rzeczy (sprzeglo, hamulce) moze byc ze soba powiazane, czy to zwykly przypadek?
Z gory dzieki za odpowiedzi! :pub:

[ Dodano: Pon Cze 05, 2006 09:19 ]
kurcze dzwonilem wlasnie do przedstawiciela sachsa i za sprzeglo do 1Z rzucil cene 1080 zl!! Mowil, ze sam sie dziwi, ze takie drogie, ale tam ponoc jest kolo dwumasowe?? W intercars powiedzieli 720 za sachsa i 560 za valeo. Tez strasznie drogo;/
Jak ktos wymienial sprzeglo w 1Z to prosze o opinie jak to wyszlo cenowo bo sie troche przestraszylem.



Awatar użytkownika
toffi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 252
Rejestracja: czw sty 19, 2006 14:01
Lokalizacja: lublin

Post autor: toffi » pn cze 05, 2006 16:17

no ravczej uklad hamulcowy ze sprzeglowym nie ma zadnego zwiazku troche drogo za to sprzeglo ja do suzuki vitara palcilem za sama tarcze 230 zloty z pelnymi znizkami cos drogo no ale w sklepie cie nie oszukuja tylko podaja takie ceny jakie sa....a z hamulcami tez mi sie swiecilo i odczepil sie czujnik od plynu sprawdz moze tam jest awaria


[img]http://images2.fotosik.pl/183/0795be97b173c65b.jpg[/img]

Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » pn cze 05, 2006 18:38

A jakie masz sprzegło na linke czy hydraulika??


G R U P A L U B E L S K A

ufok79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 19:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ufok79 » pn cze 05, 2006 20:15

no wlasnie hydrauliczne. sprawa juz jest wyjasniona. padla wlasnie hydraulika- byl wyciek hydrolu. dlatego byla sygnalizacja awarii hamulcow, a jak juz odpowiednio duzo splynelo w ciagu dnia to sprzeglo calkiem padlo. naprawa kosztowala mnie 150 zl i wszystko dziala jak nalezy, wiec mozna powiedziec ze "zaoszczedzilem" pareset PLN :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości