problem z odpaleniem mk3 1.9tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

problem z odpaleniem mk3 1.9tdi

Post autor: skubip » pt cze 02, 2006 23:05

ostatnio autko zaczelo jakos dziwnie odpalac taki jakis dziwny dziek porzedzal zaplon jakby cos w rozruszniki, mialem jechac na wymiane paska rozrzadu wiec mowie jak pojade to zerkna co jest . no i na drugi dzien odstawilem autko panowie zrobili mi rozrzad i co sie okazalo ze wszystkie 4 swiece byly padniete wymienili rowniez swiece. fura palila pieknie dzisia po pracy chce odpalic autko a tu tylko chrchrrrrrrr. za drugim razem odpalil bez prooblemu co to moze byc mamm VW od niecalego miesiaca i pierwszy raz disla!!

PROSZE O POMOC!!



Komas
....::::VW GOLF::::....
....::::VW GOLF::::....
Posty: 525
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 01:47
Lokalizacja: VWrocław

Post autor: Komas » pt cze 02, 2006 23:10



[img]http://images2.fotosik.pl/231/bf2e679f88c976ca.gif[/img]

Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » pt cze 02, 2006 23:16

no podobny tylko moj nie ma takich problemow z odpaleniem poprostu nie pali od stzrala tylko za drugim razem albo poprzedza go chratanie i odpala



Awatar użytkownika
djpatrol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 30, 2006 21:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: djpatrol » pt cze 02, 2006 23:19

Musisz sprawdzic czy dobrze ustawili ci zaplon czyli czy dorze masz ustawiona pompe ale do tego musisz miec VAG.Najlepiej zebys z tym poszedł do tego mechanika co ci to robil,zawsze jest jakas gwarancja,lub tez zacznij od najprostrzych rzeczy.Sprawdz przewody zasilajace swiece,czy nie sa zasniedziałe itp.Pozdro!!



Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » pn cze 05, 2006 17:42

a czy to moze byc cos od rozrusznika tylko zastanawia mnie fakt ze jak za 1 razem nie zapali to za drugim zawsze i to wyklucza wedlug mnie rozrusznik chociz z nimi dziwnie czasem bywa



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » pn cze 05, 2006 17:51

wiem o jaki dzwięk ci chodzi, u mnie też taki był takjakby coś tarło w rozruszniku, zobacz szczotki i łozyska



Awatar użytkownika
anton:-)
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 644
Rejestracja: wt maja 09, 2006 17:11
Lokalizacja: woj. Lubelskie - Włodawa
Kontakt:

Post autor: anton:-) » pn cze 05, 2006 18:36

Mozesz miec juz wyrobione tulejki i szczotki w rozruchu i dlatego jak go krecisz to robi sie spiecie a przedewszystkim poprzez wyrobione tulejki jest zaj....ty spadek napiecia, a moze bezpiecznik od swiec ci padł skoro było dobrze po załozeniu nowych mozesz miec jakąs zware - PRZYCZYN MOZE BYC NAPRAWDE DUŻO - a jesli jedziesz do kowala(mechanika) to jedz do kogos zaufanego bo inaczej cie zrobi na duza kase pozdro mechanior(anton:-)


G R U P A L U B E L S K A

Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » śr cze 14, 2006 17:07

wiec tak doszlem do przyczyny czemu autko tak dziwnie odpalalo padly szczotki i wirnik(ponoc cholernie drogi) jak zobaczylem czesci to poprostu usmarzone na amen. a najlepsze jest to ze gosc od ktorego kupilem autko robil rozrusznik miech przed sprzedarza( tutaj mam pewnosc ze mowil prawde )no ale zrobili go panowie w h....



kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » śr cze 14, 2006 23:53

czyli miałem racje, też mam taki dzwięk, ale czasami dobrze załapuje, to jest bendix tam jest bodajże elektromagnes i nie działa to poprawnie



Awatar użytkownika
skubip
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:17
Lokalizacja: sosnowiec
Kontakt:

Post autor: skubip » pn cze 19, 2006 13:58

u mnie poprostu lamelki w wirniku byly powyszczerbiane jak sie zle szczotki zaczymaly to sie wszystko bardzo grzalo , poprostu jak zobaczylem jak to wyglada to szkoda gadac ze to jeszcze dzialalo to sie dziwie

[ Dodano: 19 Cze 2006 20:15 ]
dla ciekawych podaje koszt naprawy - 330 zł--> szczotki + wirnik -orginal BOSCH'A



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 212 gości