Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: piotrek1313 » pt sty 14, 2011 20:56

Witam!
Od jakiegoś czasu coś mi czasami stuka z przodu. Zawieszenie 100% ok, sworznie itp, myślałem, że może któreś łożysko bo mi trochę już huczą, ale najwyraźniej jeszcze luzu nie mają. Przypadkiem ruszyłem skrzynią biegów i wydaje mi się, że poduszka jest już wyrobiona - jak ruszam skrzynią w przód i w tył to przemieszcza się swobodnie ok 1cm w każdą stronę (nie wkładając w to dużo siły). Dla porównania - ta sama siła przyłożona do poduszki od strony rozrządu i silnik prawie że sztywny.

Dodam tylko, że owe stukanie słychać najczęściej na dużych dziurach albo na progach spowalniających. Silnikiem mi raczej nie szarpie, ale czasami ciężko mi wchodzi 1 i wsteczny, jak auto miałem kiedyś załadowane i stałem pod lekką górkę to ledwo wsteczny wrzuciłem...

Pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Pilot70
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:17
Lokalizacja: Janowice Wielkie

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: Pilot70 » ndz sty 16, 2011 02:35

Też mi się kiedyś tłukło i b.dobry kolega mechanik ruszył tylko silnik no i wszystko było jasne. Sprawdź podczas ruszania silnikiem czy są stuki tylko mocno, jeśli tak to masz poduszki do wymiany. Ja wymieniłem wszystkie 3 szt. a zerwana była ta od skrzyni, zresztą ona trzyma również silnik.


Andrzej S

Awatar użytkownika
Pilot70
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:17
Lokalizacja: Janowice Wielkie

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: Pilot70 » ndz sty 16, 2011 02:46

A przy wyłączaniu silnika słychać stuki i lekko autem szarpie ?


Andrzej S

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: piotrek1313 » ndz sty 16, 2011 12:30

Generalnie stuków za bardzo nie ma, jak gwałtownie ruszam, czy redukuję biegi przy hamowaniu silnikiem też niby wszystko ok.
Przy waszych silnikach jak złapiecie za skrzynię w okolicy poduszki to ile jesteście w stanie ruszyć skrzynią przód-tył?
Spróbuję zobrazować na zdjęciu zapożyczonym z alledrogo:

Obrazek

Jestem w stanie spokojnie przemieszczać skrzynię z pozycji niebieskiego punktu pomiędzy czerwonymi kreskami.



Awatar użytkownika
Pilot70
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:17
Lokalizacja: Janowice Wielkie

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: Pilot70 » ndz sty 16, 2011 15:22

Dokładnie nie powiem ci ile, ale u mnie jak pisałem słychać było stuk przy ruszaniu silnikiem (łapiąc z tyłu) i podczas wyłączania silnika szarpało autem.


Andrzej S

Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: piotrek1313 » ndz sty 16, 2011 21:31

U mnie stuka dopiero jak bardzo mocno szarpię skrzynia, ale z kolei jak ruszam z miejsca czy hamuję silnikiem to cisza. Przy gaszeniu to mi i tak szarpie bo mam odłączoną klapę gaszącą silnik.
Generalnie czekam, aż wypowie się ktoś kto ma na 100% sprawną poduszkę i powie mi czy u niego też pracuje ona swobodnie w zakresie takim jak na zdjęciu powyżej.



Awatar użytkownika
Pilot70
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt lis 07, 2008 18:17
Lokalizacja: Janowice Wielkie

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: Pilot70 » sob sty 22, 2011 21:22

Ja stawiam na poduszkę. Tak jak u mnie objawy występują


Andrzej S

lambert86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: czw sie 02, 2007 22:13
Lokalizacja: pOOlandia :)

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: lambert86 » śr kwie 06, 2011 15:27

kolego ja mam taki luz " onclick="window.open(this.href);return false;
poduszka do wymiany i to w szybkim tempie,



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: seebst » czw sie 21, 2014 20:33

Niebawem będę chciał wymienić sobie samemu poduchę skrzyni w mojej Borze, według tej porady: viewtopic.php?f=14&t=532802" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy jest to na prawdę prosta rzecz, ta wymiana? Jest coś, na co powinienem zwrócić szczególna uwagę, aby czegoś nie spartolić podczas wymiany; coś, co może pójść nie tak? Jak też mocno trzeba ją będzie dokręcić, gdyż nie mam klucza dynamometrycznego.
Da się to zrobić nie wyjmując akumulatora?
Skrzynię trzeba mocno podnieść, czy tylko podtrzymać, aby nie opadła i w którym miejscu najlepiej podłożyć lewarek?
Jest ryzyko, że silnik mi się przesunie na którąś stronę, gdy odkręcę poduchę i będzie później problem z jej przykręceniem? Gdyż znalazłem informacje, że jest możliwe skasowanie luzów poprzez przesunięcie silnika w prawo - i tego się obawiam, że może mi się coś przesunąć i będzie jeszcze gorzej, niż było.



Awatar użytkownika
owcy2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 09:48
Lokalizacja: tu i tam

Re: Golf IV SDI, uszkodzona poduszka skrzyni biegów???

Post autor: owcy2 » pt sie 22, 2014 11:55

Kolego, jak odkręcisz tylko poduszkę skrzyni to ci sie nic nie przestawi bo trzyma jeszcze poduszka silnika i dolna. Podstawić lewarek pod skrzynią ale żeby można było podnieść w razie czego -żeby łatwiej zakręcić nową. Wyciągnąć musisz obudowę filtra powietrza (2 śrubki na klucz 10, wtyka przepływomierza i opaska na wężu dolotu) i masz dostęp, aku zostaje. Zaopatrz się w dobrą nasadkę 18mm bo tam jest solidnie przykręcone i tak też zakręć z powrotem (dynamometr nie będzie potrzebny). Zwróć uwagę żeby poduszka siedziała równo, bo na części przykręcanej do skrzyni masz owalne otwory do regulacji.
Generalnie robota na 15 min, łącznie ze zdjęciem i założeniem osłony dolnej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości