Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo.

Post autor: kwas6110 » pn mar 21, 2011 17:24

Witam zregenerowałem ostatnio turbo i dalej dymi na jasno czy to normalne że resztki oleju jeszcze pozostały w przewodach.
Wymyty był intercooler i kilka rur przed turbo.
Jeśli to normalne to mniej więcej jak długo będzie się tak dziać.
Jak na razie ubytku oleju nie stwierdziłem więc jestem spokojny ale chciałem spytać co wy sądzicie bo jak coś to oddam samochód na gwarancje jeśli to nie jest normalne.
Pozdrawiam



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Re: Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo

Post autor: Zimny Chirurg » pn mar 21, 2011 21:55

Jak duzo miałes oleju to moze troszke podymić. Posmigasz ze 100 km i powino mu przejść.

Pozdro

ZC



janos23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 21, 2011 12:55

Re: Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo

Post autor: janos23 » śr mar 23, 2011 11:48

mialem tak samo dalem turbo do regenaracji pojezdzilem z 60 km i kopcil,zawiozlem na warsztat z powrotem,turbina byla zle zrobiona



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo.

Post autor: mlodypoznan » czw mar 24, 2011 10:43

Dokładnie jak napisał kolega janos23 po regeneracji też mi tak dymiło po miesiacu okazało sie że turbo zle złozone na gwarancji jescze raz zrobili i jest spokoj



kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo

Post autor: kwas6110 » sob mar 26, 2011 19:16

witam
zrobilem ok 100 km od regeneracji turbiny i dalej dymi nie ubywalo oleju na poczatku teraz mi sie wydaje ze jednak chyba troche mniej jest ale pewny bede jak postoii kilka godzin w tym samym miejscu co sprawdzalem po wymianie. Jak go przycisne to niezla sztore zostawia za soba (czyli mozliwe ze turbo zle zlozone) ale oprucz tego niepokoi mnie jeszcze ze plynu od chlodnicy ubylo mi ok 2cm w zbiorniczku.
Czy jest to jakos powiazane z turbina czy moze kolejna awaria uszczelka pod glowica czy cos. Na turbo mam rok gwarancji wiec teoretycznie niema problemu ale niepokoi mnie ten ubytek plynu chlodniczego.
Poradzcie czy mogli mi cos zchrzanic jak robili mi samochod i co posprawdzac w zwiazku z ubytkiem plynu chlodniczego.
Panowie czy gdy zdejme rury dolotowe od powietrza ktore byly zaolejone i umyte to gdyby teraz byl tam olej to znaczylo by ze na 100 procent bierze turbo olej?
PS nie pisze polskich znakow bo pisze posta z telefonu.



michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo.

Post autor: michao » sob mar 26, 2011 19:30

Najlepiej złóż reklamacje jak jest na gwarancji skontaktuj sie z gosciem ktory to robil i powiedz jak ma sie sprawa



kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo

Post autor: kwas6110 » sob mar 26, 2011 19:38

tak tez zamiezam zrobic ale chodzi mi glownie o ten plyn chlodniczy czy mogl mechanik cos zchrzanic podczas wymiany turbiny zebym mial jakies podparcie jak by sie wykrecal.
Podczas wymiany turbo wymienil mi uszczelke od chlodniczki oleju i rozrzad sprawdzil i przestawil bo mowil ze ten kto mi wymienial zrobil to na znaczone linie mazakiem a on zrobil to na jakas blokade. Dopisalem te informacje moze to wam cos podpowie w sprawie ubytku plynu.
Pozdrawiam i prosze o opinie



kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo

Post autor: kwas6110 » ndz mar 27, 2011 11:44

witam

dzis sprawdzilem rure ktora wychodzi z turbo od sprezonego powietrza i tam jest olej rura od IC tez zaolejona na bagnecie wyglada ze ok 2 mm ubylo mi oleju wiec jak myslicie czy turbo do powturnej regeneracji.
I moje drugie pytanie czy ubytek plynu chlodniczego moze byc powiazany z regeneracja turbo lub wymiana uszczelek pod chlodniczka oleju?
Pozdrawiam



kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo

Post autor: kwas6110 » wt mar 29, 2011 17:17

Witam
pisze jeszcze w sprawie dymienia na jasno. Zdjąłem dziś kilka przewodów od powietrza i oczywiście był tam olej wcześniej sprawdziłem przewód wychodzący bezpośrednio z turbo i kilka przewodów idących dalej a dziś zdjąłem jeszcze przewód od przepływomierza i w następnym przewodzie który jest połączony z tym przewodem od przepływki też był olej czyli olej jest w przewodach przed turbiną więc turbo może jest ok. Do tego przewodu wchodzi rurka od czarnego "talerzyka" znajdującego się tak jak korek wlewowy od oleju tylko po przeciwnej stronie i to właśnie z tego wlewa się trochę tego oleju.
Jak nazywa się ten "tależyk" i do czego służy i czy to może być powód tego dymienia.
Pozdrawiam



mlodypoznan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr sty 26, 2011 10:48

Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo.

Post autor: mlodypoznan » wt mar 29, 2011 17:23

Ten tależyk to odma mi po regeneracji turbo też tamtedy lecial olej ale zostawiiłem to i nie dymi



kwas6110
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: wt lut 23, 2010 19:40
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo

Post autor: kwas6110 » wt mar 29, 2011 17:38

A po jakim ilu kilometrach przestało dymić i czy bardzo dymiło?
I jak dużo oleju ci wypluło tamtędy.
Dzięki za odpowiedz
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Dymienie z rury wydechowej na jasno po regeneracji turbo.

Post autor: Detektor » wt mar 29, 2011 20:57

kwas6110 pisze: czy mogl mechanik cos zchrzanic podczas wymiany turbiny zebym mial jakies podparcie jak by sie wykrecal.
mechanik może być Bogu ducha winny ale za to firma która regenerowała suszarkę mogła coś spartaczyć co nie zmienia faktu, że mechanik ma obowiązek przyjąć twoją reklamację i to niech on już się dogaduje z firmą która przeprowadzała
regeneracje. Tylko nie próbuj zarzucać winy swojemu mechanikowi, złóż na spokojnie reklamacje i pozwól mu działać na spokojnie.
kwas6110 pisze:czy ubytek plynu chlodniczego moze byc powiazany z regeneracja turbo ?
nie
kwas6110 pisze: lub wymiana uszczelek pod chlodniczka oleju?
w tym przypadku istnieje takie prawdopodobieństwo


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości