Turbo padło?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Turbo padło?

Post autor: Detektor » wt mar 29, 2011 20:34

bartosh891 pisze: kupa białego dymu z rury wydechowej
a Ty przypadkiem nie opisujesz dzisiejszego porannego odpalania silnika ?
bartosh891 pisze:i rzyga z rury wydechowej olejem
napewno olejem ? może to para wodna się skrapla, olej raczej zostałby przepalony w rurze wydechowej a wtedy
to faktycznie by kopcił jak elektrociepłownia Żerań w Wawie. Z twojego opisu zaczynam wnioskować, że chyba
faktycznie przynajmniej po części winą za to można obarczyć suszarkę, być może dał :ass: uszczelniacz i olej idzie
w turbine i na stronę gorącą i na zimną. Tak więc kolego zakasaj rękawy, turbo na stół i działaj; chyba że po upewnieniu
się, że to napewno wina suszarki, zafundujesz sobie "nową".


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

bartosh891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sie 31, 2010 20:56
Lokalizacja: Kochanowice

Turbo padło?

Post autor: bartosh891 » śr mar 30, 2011 00:05

Detektor pisze:napewno olejem ? może to para wodna się skrapla, olej raczej zostałby przepalony w rurze wydechowej a wtedy
Jestem pewny że to olej bo mam całą klapę z tyłu zabazgraną olejem, po za tym gdzie by się podziało te przynajmniej 2 litry oleju?



Awatar użytkownika
koVWal
Golf Uzależnia
Golf Uzależnia
Posty: 497
Rejestracja: czw sty 28, 2010 12:22
Lokalizacja: Teresin/ Bydgoszcz
Kontakt:

Turbo padło?

Post autor: koVWal » śr mar 30, 2011 09:09

bartosh891 pisze:Tak nie sprawdzałem, ale filtr powietrza już zalany olejem jest trochę
Proste sprawdzenie turba jak napisałem. No ale jak masz olej już na filtrze powietrza to już wiesz, że turbinka lubi pić olej i pochlapać nią :bigok:


Moje MK2 ;)
viewtopic.php?t=304644
Moje byłe MK3 TDI GTI 20 JAHRE----> viewtopic.php?f=88&t=363229

arwam

Turbo padło?

Post autor: arwam » śr mar 30, 2011 20:21

Detektor, 2mm to jest o wiele za dużo.
a po barwnych opisach kolorów dymu i sytuacji kiedy występuje na 99,9% to padło turbo a raczej przynajmniej tylne uszczelnienie turbiny na gorącym wirniku.
lepiej poszukaj jakiejś innej turbiny używki dobrej od sprawdzonej osoby bo regeneracja to trochę za droga sprawa jak dla mnie a dwa że tu już nigdy nie będzie to samo choć conajmniej poprawnie się będzie zachowywać jeśli jest porządnie zrobiona. jeśli nie masz ochoty na loterię lub obawiasz się kupować używki uderz do kolegi Lukas_182 .
robi pewnie a wiem bo dostałem w prezencie kiedyś urbo prosto od tego właśnie kolegi i było wsio oki.



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Turbo padło?

Post autor: Detektor » śr mar 30, 2011 21:46

arwam pisze:Detektor, 2mm to jest o wiele za dużo
oczywiście zgadza się, próbowałem najpierw namierzyć podstawowy problem dlatego chciałem odsunąć problem luzu na drugi plan, no ale chyba sprawa stała się wystarczająco jasna i teraz problem luzu rzędu 2mm wydaje się tym bardziej mało istotny, ponieważ kolega teraz powinienm zająć się poszukiwaniem "nowej" zdrowej turbiny w miejsce starej oczywiście.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

bartosh891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sie 31, 2010 20:56
Lokalizacja: Kochanowice

Turbo padło?

Post autor: bartosh891 » śr mar 30, 2011 22:16

Zakupiłem więc nowe turbo GARETT'a tyle że różni się ono trochę od poprzednika, mianowicie na fotce obok macie zaznaczony jeden mechanizm i nie wiem do czego on służy:
Obrazek

Dodam że w tej części to której przychodzi kolanko jest otworek zaślepiony jakimś plastikiem i jest on regulowany, możecie mi wyjaśnić wtf?

Pozdr



arwam

Turbo padło?

Post autor: arwam » czw mar 31, 2011 09:21

to jest zawór WG
a turbo to Garrett T2 mniejszy brat T3
T2 jest mniejsze więc i mniej trwałe. znacznie trudniej jest trafić na taką w naprawdę dobrym stanie.
moim zdaniem lepiej było szukać T3 albo K24.
cyba że jeździsz głównie po mieście to wtedy przyjemniej się jeździ na T2 niż na T3 ze względu na sporą bezwładność na silniku 1.6TD zresztą podobnej do tej przy K24



bartosh891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sie 31, 2010 20:56
Lokalizacja: Kochanowice

Turbo padło?

Post autor: bartosh891 » czw mar 31, 2011 09:52

Jeszcze nie wiem jak mam rozwiązać chłodzenie turbiny. W starym silniku w głowicy miałem na to odpowiednie miesce, w tym silniku co mam teraz tego nie ma. Jak inaczej idzie podłączyć chłodzenie cieczą? Słyszałem że da się podłączyć to jakoś do węży z nagrzewnicy?



arwam

Turbo padło?

Post autor: arwam » czw mar 31, 2011 13:57

bartosh891, da siępodłączyć pod nagrzewnicę. bierzesz sobie z głowicy do turbiny a z turbiny do nagrzeniwcy.
ale nie koniecznie trzeba podłączać je.
nie masz pompki ktora będzie robić obieg cieczy przez około 2min po zgaszeniu i na bardzo nagrzanym silniku może Ci miejscowo gotować płyn i wywalać przez zbiorniczek



bartosh891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sie 31, 2010 20:56
Lokalizacja: Kochanowice

Turbo padło?

Post autor: bartosh891 » czw mar 31, 2011 20:11

arwam pisze:nie masz pompki ktora będzie robić obieg cieczy przez około 2min po zgaszeniu i na bardzo nagrzanym silniku może Ci miejscowo gotować płyn i wywalać przez zbiorniczek
Ta pompka właśnie jest i wężyk z niej jest zaślepiony śrubą, dlatego chcę to zrobić tak, aby to miało ręce i nogi i nie mieć już żadnych przygód z silnikiem bo już za dużo ich miałem, chcę podłączyć tylko odpływ z turbosprężarki i nie wiem do czego można to podłączyć bez żadnych obaw :)



arwam

Turbo padło?

Post autor: arwam » czw mar 31, 2011 21:06

ale nie masz jeszcze układu który steruje tą pompką
lepiej wtedy zostawić układ otwarty i nie ma problemów.



bartosh891
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt sie 31, 2010 20:56
Lokalizacja: Kochanowice

Turbo padło?

Post autor: bartosh891 » czw mar 31, 2011 21:19

arwam pisze:ale nie masz jeszcze układu który steruje tą pompką
lepiej wtedy zostawić układ otwarty i nie ma problemów.
Czyli mówisz, nie podłączać tego? Zostawić turbinkę bez chłodzenia, tak?

Jeszcze zależy o jaki układ Ci chodzi? Cała wiązka kabli pochodzi z silnika SB który tam domyślnie siedział, lecz już nie nadawał się na nic, to okazyjnie kupiłem gołego 1.6TD i przekręcałem wszystko co idzie z mojego SB. Czujnik na i wtyk który wchodzi na turbinę jest na pewno, pompka też jest na pewno :)



arwam

Turbo padło?

Post autor: arwam » pt kwie 01, 2011 08:14

bartosh891 pisze: Czyli mówisz, nie podłączać tego? Zostawić turbinkę bez chłodzenia, tak?
w większości aut nie masz chłodzenia wodnego.
a skoro miałeś SB'ka od maską to trochę zmienia postać rzeczy, tylko najpierw sprawdź czy aby na pewno pompka działa jak należy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości