Pomocy - pryska olejem....

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BartSimpson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 10, 2010 17:00
Lokalizacja: ZBI-><-ZSD-><-GS

Pomocy - pryska olejem....

Post autor: BartSimpson » sob mar 12, 2011 15:41

Witam !
Jestem nowy na forum i bardzo chciałbym prosić o pomoc w diagnozie usterki mojego golfa.
Posiadam Golfa IV 2003 r 1,9 TDi 101 KM.
Dzisiaj podczas rutynowej kontroli płynów zauważyłem rzecz następującą: po stronie rozrządu i w okolicy zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego sporo "nasmarkanego" oleju czego wcześniej nie było.

Zauważyłem również że ten wąż gumowy:

Obrazek

znajdował się w takiej pozycji:

Obrazek

Czy pozycja tego węża ma wpływ na to że cała okolica jest zachlapana olejem? Jest to olej przepalony. Na następnym zdjęciu jest miejsc w której jest dość dużo tego syfu olejowego:

Obrazek

Proszę o pomoc i jakieś wskazówki bardzie obeznanych kolegów w temacie. Aktualnie wszystko postarałem się wyczyścić z tego brudu i bede obserwował gdzie może byc przyczyna ale za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.....

Pozdrawiam Szanowne Grono Forumowiczów
BartS



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Pomocy - pryska olejem....

Post autor: Michał_1977 » sob mar 12, 2011 18:11

Tak,rozszczelnienie układu dolotowego może powodować,ze sąsiednie elementy będą pochlapane olejem.Musisz poprawić wsuwkę na łączeniu tego węża.
Olej w układzie dolotowym pochodzi z odmy (odpowietrzenie silnika) lub z turbiny.Zazwyczaj są to znikome ilości i nie trzeba się tym przejmować,ale szczelność układu dolotowego,to podstawa,bo w przeciwnym razie ECU nałapie błędów,gdyż ciśnienie będzie spadało i silnik będzie mułowaty.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
BartSimpson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 10, 2010 17:00
Lokalizacja: ZBI-><-ZSD-><-GS

Re: Pomocy - pryska olejem....

Post autor: BartSimpson » śr mar 23, 2011 00:31

Dolot uszczelniony, obserwacje trwają.....



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

Pomocy - pryska olejem....

Post autor: MD2 » śr mar 23, 2011 09:21

Niewielkie ilości oleju zawsze sie zbierają w dolocie np. przez odme, powod do niepokoju to znaczna ilość oleju w krotkim czasie - wtedy przepuszcza turbo.
Wyczyść dolot oraz IC i obserwuj po jakim przebiegu zbiera sie tam olej i ile go jest.

A o tej rurze poczytaj tu --->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... c#p4743447



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 165 gości