ASZ max 180 km/h Dlaczego???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Re: ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: asko78 » pn mar 21, 2011 22:03

Haki pisze:Sprawdziłbym , czy rzeczywiście jest to ERF ,,,
dobrze ale co wtedy gdyby to nie była ERF, dlaczego od 1 do 5 biegu dochodzi do ponad 4 tys.obr a na 6 max 3,2 tys. obr i tym samym 180 km/h. Problemu by nie było gdyby te 180 osiągał przy granicznych wielkościach prędkości obrotowej tj. ok 4 tys.wtedy faktycznie skrzynia krótka, a nie tak jak teraz przy ok 3 tys. :satan: Myślę że nie tędy droga :bajer:



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Detektor » pn mar 21, 2011 22:07

Haki pisze:Sprawdziłbym , czy rzeczywiście jest to ERF ,,,
Haki a może asko78 ma najdłuższą skrzynie jaką pakowali do ASZ-tów czyli DRW i na 6 nie radzi już sobie pod koniec, chociaż w tym momencie mam mieszane uczucia bo teoretycznie na każdej skrzyni powinien mieć taką samą
max. prędkość tyle że na każdej inne obroty silnika na koniec. Nadal uważam że jeżeli VAG mu nic nie wykazał to ja bym raczej obwiniał za to program jednostki sterującej albo może sprawdził czy to aby napewno ASZ a nie czepiał się skrzyni, przecież nie jeden już był tu taki na forum co przykładowo kupił sobie ARL-a i pisał o jego nienaturalnej pracy a pózniej okazywało się że to tak naprawde AJM po wirusie


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Haki » pn mar 21, 2011 22:13

Detektor, zgadza się .... a mam jeszcze 1 pytanie do kolegi z problemem .... czy np na 5 ? idzie więcej jak 180 ? czy obroty się kończą ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Re: ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: asko78 » pn mar 21, 2011 22:22

Haki pisze:Detektor, zgadza się .... a mam jeszcze 1 pytanie do kolegi z problemem .... czy np na 5 ? idzie więcej jak 180 ? czy obroty się kończą ?
kolego na 5 osiagam cos ponad 160 ale tu obroty sie koncza



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Detektor » pn mar 21, 2011 22:37

małe sprostowanie do tego tematu bo coś sobie przypomniałem, mianowicie na 6 biegu (bynajmniej u mnie, czyli silnik ASZ i skrzynia ERF) wskazówka obrotomierza ma jednakowe wychylenie co wskazówka prędkościomierza czyli że na 6 biegu przy prędkości 180km/h miałem około 3,5 tyś.obr/min a nie jak pisałem wcześniej 195km/h przy której musiałem mieć prawie 4 tyś.obr/min


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Haki » pn mar 21, 2011 22:38

Rozumiem , pytałem o tą 5-tkę bo sam nie miałem nigdy nic z VAG 6 biegów --- brat miał co prawda A6 C4 R5 .. ale to inna bajka .

Podjedź do jakiegoś magika - wbij na hamownię ,,, niech ktoś dokładnie to sprawdzi ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Re: ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: asko78 » pn mar 21, 2011 23:10

Haki pisze:Rozumiem , pytałem o tą 5-tkę bo sam nie miałem nigdy nic z VAG 6 biegów --- brat miał co prawda A6 C4 R5 .. ale to inna bajka .

Podjedź do jakiegoś magika - wbij na hamownię ,,, niech ktoś dokładnie to sprawdzi ...
Dziękuję koledzy za walkę choć wojna trwa... Włąściwie to zrobię to od czego już dawno powinienem zacząć a mianowicie umawiam się właśnie na logi dynamiczne przy magicznych 180 (choć z rozsądku chciałem tego uniknąć ) i wtedy dokładnie napiszę o wynikach stosunku prędkości do obrotów i oczywiście wkleje logi. przy okazji skonfrontuję zależność GPS do wskazań prędkościomierza... O co do insynuacji ASZ = AJM+ to się nie gniewam :foch:



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Haki » pn mar 21, 2011 23:32

asko78, O co do insynuacji ASZ = AJM+ to się nie gniewam a kto o AJM- pisał :chytry:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: asko78 » pn mar 21, 2011 23:58

Detektor pisze:pózniej okazywało się że to tak naprawde AJM po wirusie
hola hola żeby się tylko burza nie rozpętała, na Boga nie mam nic do AJM ale w posiadanie słupka ASZ nigdy nie wątpiłem, więc zrobię logi nim ktoś będzie mi wmawiał że jeżdże AXR z dołożoną 6 :bigok:
Kończę spekulacje zrobimy logi ocenicie je koledzy i wtedy będziemy analizować cyferki. Póki co dziękuję Wam za chęć pomocy i do napisania bo kotlet z pewnością będzie odgrzany



Awatar użytkownika
macv6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: pt paź 19, 2007 22:00
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: macv6 » wt mar 22, 2011 00:09

Hmm, a może jakiś element układu paliwowego jest lekko zapchany i przy tak dużej prędkości odpowiednia ilość paliwa nie może być podana?



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Detektor » wt mar 22, 2011 07:08

asko78 pisze:O co do insynuacji ASZ = AJM+ to się nie gniewam
asko78 ja nie zamierzam Tobie wmawiać że masz zawirusowanego AJM, przeszło mi to tylko przez głowę
bo oszustów na tym świecie nie brakuje i nie jeden nasz kolega z forum się już rozczarował i dlatego podałem
taki przykład. Nie zmienia to jednak faktu, że coś z twoim autkiem jest nie tak i przydało by się dokładniej prześwietlić ten problem, bynajmniej ja już bym to dawno zrobił na twoim miejscu bo nie zniósł bym tego że dostaje na trasie baty
od Mondeo 130KM nie wspominając Vectry 120KM. Głowa do góry i bierz się do roboty :pub:


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: asko78 » wt mar 22, 2011 19:32

Detektor pisze:asko78 ja nie zamierzam Tobie wmawiać że masz zawirusowanego AJM, przeszło mi to tylko przez głowę bo oszustów na tym świecie nie brakuje

początkowo się wkurzyłem później rozważyłem w końcu zrozumiałem, chwilę później wybaczyłem :pub:
Detektor pisze:Nie zmienia to jednak faktu, że coś z twoim autkiem jest nie tak i przydało by się dokładniej prześwietlić ten problem...
wojna trwa :bajer:
Detektor pisze:ja już bym to dawno zrobił na twoim miejscu

kolego Detektor otóż nosiłem się z zamiarem sprzedaży już od roku dlatego problem pozostawał bagatelizowany
Detektor pisze:baty od Mondeo 130KM nie wspominając Vectry 120KM
po tych batach bezapelacyjnie miał iść do żyda, lecz polubiłem bestię i wybaczam jej dużo więcej niż wszystkim swoim poprzednim autkom. Koledzy z w/w aut też im duzo wybaczają. Kolega z Mondeo byle czego wlać nie może bo mu wtryski wariują, kolega z Vectrą wiecznie mu coś stuka w zawieszeniu i chionka z elektryką, a nasze PD niby takie wrażliwe na paliwo ale żadnych Verw V-powerów koniecznie pić nie muszą. 2 razy Cro i teraz też pojedzie. Ponadto w czasach cudonie dziurawych szlaków nie mylić z drogami , nasze pancerne zawieszenia nie mają sobie równych. Brak DPF to kolejny kolejny atut, a że trochę ciasna fakt trochę mi to przeszkadza... Gdyby tylko Passat B6 miał ASZ...he :hmm:
Detektor pisze:Głowa do góry i bierz się do roboty
kolejny raz wspólny wyjazd na wakacje się szykuje więc mobilizacja jest TDI górą :okej:



Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Detektor » wt mar 22, 2011 20:10

asko78 pisze:Gdyby tylko Passat B6 miał ASZ...he
w Passatach masz silnik AVF który ma taką samą moc i moment co silnik ASZ a ma inną nazwe bo jest montowany wzdłużnie i tam inaczej siedzi osprzęt niż u nas. Głowica i blok silnika w jednym i drugim to samo (wzmacniany wał, korby...)

Sama prędkość max. twojego auta nie powinna Tobie przeszkadzać na codzień bo niby gdzie miałbyś jeżdzić 180km/h nie mówiąc o większych prędkościach, tylko zastanawia mnie jedna rzecz kiedy to jechałeś w towarzystwie Mondeo i Vectry, kiedy to one zaczęły Ci odchodzić ? bo chyba nie kiedy Ty już miałeś na szafie 180km/h a one nadal się rozpędzały ?
raczej musiało to nastąpić już przy mniejszych prędkościach a to by świadczyło o niedostatecznej mocy twojego auta.
Ze sprawdzeniem go na chamowni to nie jest zły pomysł a przy okazji będziesz wiedział co tam drzemie pod maską dokładnie. Po za tym jeżeli faktycznie logi niczego niepokojącego nie wykazują to i tak proponuję wycięcie kata (za którego dostaniesz jeszcze parę złotych), następnie zaślepienie EGR-a i wyczyszczenie kolektora ssącego żeby ten silnik zaczął oddychać naprawde czystym powietrzem, myślę że po tych zabiegach różnica będzie wyczuwalna a i być może sam katalizator jest winny za ten stan rzeczy jeżeli swoje już wysłużył i jest zaje..ny sadzą. Pomyśl powaznie o tych zabiegach, napewno nie zaszkodzą a wręcz przeciwnie.


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
Grzechu_1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: pn kwie 19, 2010 18:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ASZ max 180 km/h Dlaczego???

Post autor: Grzechu_1990 » wt mar 22, 2011 20:22

Detektor pisze:
asko78 pisze:Gdyby tylko Passat B6 miał ASZ...he
w Passatach masz silnik AVF który ma taką samą moc i moment co silnik ASZ a ma inną nazwe bo jest montowany wzdłużnie i tam inaczej siedzi osprzęt niż u nas. Głowica i blok silnika w jednym i drugim to samo (wzmacniany wał, korby...)
A teraz przeczytaj jeszcze raz.

Chodzi o B6 a nie B5FL ;)


Było: Opel Astra II 1.6 16V 101KM X16XEL, Skoda Octavia I 1.9TDI 110KM ASV.
Jest: Opel Rekord z 1982r 2.3D 65KM i 2.0N/S (90/100KM) z 1980r :helm: Passat B5FL 1.8T 150KM AWT.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 223 gości