wymiana pierścieni co i jak

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: Michał_1977 » sob mar 12, 2011 22:48

arwam pisze: ja cały czas leję MOBIL
Lej sobie nawet Selektol.
Ja już nie chcę Mobila.Kilka osób mi też mówiło,że na Mobilu jest spoko tylko na początku,później qpa...


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: kret077744 » sob mar 12, 2011 23:33

Michał_1977, to jaki konkretny polecasz ?? :bajer: przy wymiane bym spóbował :chytry:


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: t0mal » ndz mar 13, 2011 01:11

Nad ten temat nadciągają niebieskie chmury - zaczyna się burza olejowa :)

Miałem tego nie pisać ale cóż
Zanim się rozbiera silnik z podejrzeniem zapieczonych pierścieni olejowych to należy najpierw zrobić płukanie silnika przy pomocy wynalazków i świeżego oleju - przeważnie to pomaga.
Teraz krótko o mobilach
Mobil 10W40 to praktycznie olej mineralny, tyle, że nie zamarza tak szybko
Syntetycznie Mobile są jednymi z najlepszych smarowideł jakimi możemy potraktować swój silnik a są to konktetnie:
0W40 New Life i Turbo Diesel
5W30 ESP Formula (nie mylić ze starym 5w30 FE, który jest półsyntetykiem na bazie mineralnej)
5W50 Peak Life
0W30 Fuel Economy (zastępuje 5w30 FE)
Reszta oferty to oleje HC, albo minerały z domieszkami HC, są średnie, albo słabe.

Nie polecam lać 5W50 dla kogoś, kto łagodnie jeździ - ten olej praktycznie nie spala się i nie paruje, przez co może gnić korek wlewu oleju albo pokrywa zaworów od wewnątrz (bmw mojego taty ma taką przypadłość)



kkolekk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:37
Lokalizacja: Namysłów
Kontakt:

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: kkolekk » pn mar 21, 2011 20:32

wszystko mi wyszło pierścienie nie były zapieczone ale jak już miałem na wierzchu to wymieniłem możliwą przyczyną była głowica 2 prowadnice złamane



pepsik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lis 09, 2009 19:42
Lokalizacja: Sworne

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: pepsik1 » pn mar 21, 2011 21:40

no i git :bigok:


Był Peugeot 106 potem 1z a teraz jest AAM.

Awatar użytkownika
jodek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lut 24, 2011 01:30

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: jodek » czw paź 02, 2014 20:25

Od kiedy kupiłem mk3 z aaz-em minęło od 5 do 7 tys. kilometrów. Przeczytałem wszystkie tematy jakie są możliwe o tematyce aaz i brania oleju.
Pierścienie to raz.
Głowica dwa.
Nie wiem co może mieć klin na wale do oleju ale podobno "coś daje" ale nie pracuje tak jak by coś z nim było nie tak.

Od tamtej pory przepalił mi pełen stan oleju, zmieniłem olej razem z filtrem i zalałem Mobila 10w40 i od tamtej pory przepalił mi do stanu minimum.
Przejechałem może 2 tys.
Zauważyłem że pod czas jazdy kopci trochę na niebiesko, nie wiem jak to opisać, te spaliny są bardzo gryzące.
Pięknie odpala, jeszcze lepiej się zbiera, turbo ma delikatny luz, kręci się swobodnie, silnik suchy jedynie jest zapocony wąż powrotu oleju z turbo(ale nie aż tak bardzo żeby tyle wciągał, nie znaczy terenu)
Z wydechu śmierdzi przepalonym olejem.
I ten brak czasu żeby wyeliminować turbo i inne podzespoły :grin:
Czy ktoś już się spotkał z takim problemem ?
Proszę o porady, od czego zacząć... bo nigdy aż takich rewelacji z AAZ nie miałem..


Siedzę... i grzebię... w VW... i robię to chyba dobrze ;)

Jaro-Ino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 22:32
Lokalizacja: Inowrocław

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: Jaro-Ino » czw paź 02, 2014 21:02

Sam sobie odpowiedziałeś. Turbo bierze Ci olej :) Do tego może trochę już silnik podupada i trochę przez pierścienie bierze. To nie nówka sztuka, a i takie potrafią sporo wciągnąć :helm: Ja zalałem swojego, który jeździł na mineralu syntetykiem 5W30. Turbo i tak mówiło do widzenia od kiedy go kupiłem. Wytrzymało rok z luzem na ośce około 4mm. Potem zaczęło ćwierkać to wymieniłem turbo na używkę i bierze mniej oleju, ale troche wciąga. Bardzo dużo zależy od stylu jazdy. Sportowy wciąga dużo, spokojny wcale.



Awatar użytkownika
jodek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw lut 24, 2011 01:30

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: jodek » pt paź 03, 2014 17:42

Właśnie z tym stylem jazdy to by się potwierdziło...
Dziewczyna jeździ spokojnie, spalanie na poziomie 6l/100km ja poniżej 8l/100km nie schodzę :grin:

Ale żeby turbo tyle chlało ?!


Siedzę... i grzebię... w VW... i robię to chyba dobrze ;)

Jaro-Ino
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: ndz kwie 28, 2013 22:32
Lokalizacja: Inowrocław

wymiana pierścieni co i jak

Post autor: Jaro-Ino » sob paź 04, 2014 00:25

Przy agresywnym stylu jazdy to pierścienie olejowe nie nadążają zbierać oleju, turbo bardziej się poci i przez odmę trochę oleju gubi. Ogólnie jeśli nie trzeba lać dwóch litrów na 100km to nie trzeba się aż tak przejmować :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości