Dochodzi do rezerwy i silnik gaśnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robson_wrc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob maja 20, 2006 16:18
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Dochodzi do rezerwy i silnik gaśnie

Post autor: robson_wrc » ndz mar 20, 2011 03:35

Witajcie
W poniedziałek stałem się szczęśliwym posiadaczem golfa mkIII 1.9D zwykły na pompie. Dziś stało się według mnie coś dziwnego ponieważ strzałka od paliwa tylko weszła na początek rezerwy i silnik zgasł podczas jazdy... Zjechałem podnoszę maskę i w przewodach sucho... I tu moje pytanie co może być przyczyną zepsuty wskaźnik pływak w baku czy może coś jest nie tak z układem paliwowym? Jakieś sugestie co i jak sprawdzić po kolei? Z góry dziękuje za porady.
Pozdrawiam


MOC JEST BOGIEM,PRĘDKOSĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWA :)

Awatar użytkownika
prymusnmr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 22, 2007 03:18
Lokalizacja: derby/mragowo
Auto: Mk6 S3 t5.1
Kontakt:

Dochodzi do rezerwy i silnik gaśnie

Post autor: prymusnmr » ndz mar 20, 2011 03:45

A auto jak ci zgaslo to zalewales ponownie paliwa??
Jesli tak to masz to co ja .
Ja mam podobny problem i nauczylem sie z tym jezdzic,u mnie przyczyna tkwi w wygietym ramieniu od plywaka w baku ktory przenosi sygnal ilosci paliwa na wskaznik w liczniku.
Wiec zeby sie upewnic zalej do pelna i wyzeruj licznik zobaczysz mniejwiecej kiedy(po jakim przebiegu) wskazowka zacznie opadac. U mnie zaczyna isc w dol po przejechaniu ponad 300kilometrow

A jesli zalales paliwa i nie zagadal to sprawdz czy pompka chodzi...Kibel w filtrze paliwa,Lub zalales wode na stacji krzak.



Awatar użytkownika
krzysiek1aa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pn maja 25, 2009 16:03
Lokalizacja: opole
Kontakt:

Dochodzi do rezerwy i silnik gaśnie

Post autor: krzysiek1aa » ndz mar 20, 2011 08:43

http://allegro.pl/golf-iii-wskaznik-pal ... 93334.html" onclick="window.open(this.href);return false; PRYMUSNMR obstawia to co w linku, ja raczej bym obstawił wskaznik w liczniku po rozebraniu licznika da sie go wyregulowac wystarczy srubokret i troche pokrecic, w tym liczniku jest taki drucik i im wieksze dostaje napiecie z pływaka tym bardziej sie wygina, w srodku jest regulacja tego drucikaa mozna go troche przesunac.


1z 1.9 tdi
ALH 1.9 tdi+0,216Bosch+GT1749VB+ CHIPS

Awatar użytkownika
robson_wrc
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob maja 20, 2006 16:18
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Dochodzi do rezerwy i silnik gaśnie

Post autor: robson_wrc » ndz mar 20, 2011 23:09

Dzięki za porady... Jutro zabieram sie do roboty :bigok:


MOC JEST BOGIEM,PRĘDKOSĆ NAŁOGIEM, NITRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWA :)

Awatar użytkownika
Detektor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: śr lis 18, 2009 16:40
Lokalizacja: Warszawa

Dochodzi do rezerwy i silnik gaśnie

Post autor: Detektor » ndz mar 20, 2011 23:36

sprawdz pompe w baku i przeczyść prowadnice pływaka przy okazji


W zasadzie, w życiu można dojść do wszystkiego. Ale dojechać łatwiej.

Awatar użytkownika
prymusnmr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: pn sty 22, 2007 03:18
Lokalizacja: derby/mragowo
Auto: Mk6 S3 t5.1
Kontakt:

Re: Dochodzi do rezerwy i silnik gaśnie

Post autor: prymusnmr » pn mar 21, 2011 16:07

krzysiek1aa pisze:http://allegro.pl/golf-iii-wskaznik-pal ... 93334.html PRYMUSNMR obstawia to co w linku, ja raczej bym obstawił wskaznik w liczniku po rozebraniu licznika da sie go wyregulowac wystarczy srubokret i troche pokrecic, w tym liczniku jest taki drucik i im wieksze dostaje napiecie z pływaka tym bardziej sie wygina, w srodku jest regulacja tego drucikaa mozna go troche przesunac.

czyli u mnie w pasku b3 tez moze byc przyczyna licznika??wiem z angielskiego oraz polskiego forum ze czesty problem w pasiakach i dlatego zasugerowalem zata odpowied...dodam ze rozbieralem juz swoj licznik i nic tam niepokojacego nie zaowazylem lecz tez nie szukalem zadnego nastawnika ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości