Ciągłe wycieki oleju Mk2

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Ciągłe wycieki oleju Mk2

Post autor: Sebus_500 » ndz mar 20, 2011 21:34

Witam
Mam problem który znów polega na wycieku oleju :grrr: Jako że odremontowałem sobie silnik Jr na suszarce T3 (panewki,pierścionki.uszczelniacze itp.)mimo że dopilnowuję go jak mogę to dalej mi ta cholera zaczyna lecieć w nietypowych miejscach,dzisiaj jak mu dałem trochę po garach po powrocie do domu podniosłem klapę i zauważyłem wyciek oleju w dolnej części silnika przy miarce oleju i bezpośrednio pod chłodniczką oleju.Dodam że oring na chłodniczce i uszczelka na łączeniu jej z blokiem wymieniłem nie tak dawno i wszystko złożyłem na specjalny silikon do uszczelek Victor Reinz bo zawsze używam takiego na warsztacie i jest ok.Czy te ciągłe wycieki mogą być spowodowane ciągłym butowaniem i małą wytrzymałością silnika na ciśnienie??bo kurcze nie dość że włożyłem w ten silnik kupę kasy na kapitalkę to i jeszcze nie spałem po nocach żeby go poskładać a on i tak mi ciągle robi niespodzianki...Bo miska jest mokra od spodu i widać że ten olej spływa właśnie z bloku koło miarki i chłodniczki oleju :-( Co mi poradzicie w tym temacie, jak z tym mogę na wieczność się uporać??żeby nie było z tym już więcej problemu :hmm:



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Ciągłe wycieki oleju Mk2

Post autor: Krystian GTD » ndz mar 20, 2011 22:43

Sam oring i nowa uszczelka powinna uszczelnić chłodniczkę oleju. Ja nigdy nie używam uszczelki + silikon z reguły taki zabieg zawsze kończy się rozszczelnieniem. Producent w tym miejscu nie przewidział takiego uszczelnienia jak silikon. Nowy oring, nowa uszczelka na blok silnika i będzie OK.



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Ciągłe wycieki oleju Mk2

Post autor: J.B.S. » pn mar 21, 2011 23:28

Producent w tym miejscu nie przewidział takiego uszczelnienia jak silikon
Popieram ja zawsze składałem na "sucho" i było dobrze.
Sprawdź jeszcze czy nie masz odmy przytkanej.Jak skrzynia korbowa nie będzie się odpowietrzać, to olej cieknie z różnych dziwnych miejsc.



Awatar użytkownika
mk2manhattan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt mar 11, 2011 23:46
Lokalizacja: Pniewy WLKP

Ciągłe wycieki oleju Mk2

Post autor: mk2manhattan » pn mar 21, 2011 23:55

kolego pierwsze co wyczyść odme bo to zapewne ona pier..li sprawe jej zadaniem jest odprowadzanie ciśnienia a jesli jest zatkana to cisnienie wybije ci kazdą uszczelke a najczesciej te sytuace maja miejsce w zime kiedy odmy zamarzają


Jezdze nisko leżę na glebie, grunt to zawieszenie - jedziesz ...
Obrazek
wspomnienia:)

Awatar użytkownika
Sebus_500
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 11:41

Ciągłe wycieki oleju Mk2

Post autor: Sebus_500 » wt mar 22, 2011 02:21

Koledzy dzięki za odpowiedzi ale muszę wam powiedzieć że odma jest drożna w każdym calu,a ten wyciek dopiero wczoraj nastąpił po jego garowaniu :bajer: .Ale z tego co dziś zdążyłem w dzień popatrzeć to dokładnie leci mi spod miarki oleju na łaczeniu jej z blokiem (może jakiś oring tam założyć??? :hmm: )bo w etce patrzyłem i chyba tam jakiś występuje oring na tą miarkę.Aha i jutro ma przyjść MBC :jezor: i na poważnie zaczynam podkręcanie tylko właśnie te wycieki muszę ogarnąć.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Ciągłe wycieki oleju Mk2

Post autor: Michał_1977 » wt mar 22, 2011 08:43

Sebus_500 pisze:może jakiś oring tam założyć???
Tam ma być o-ring :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości