Dziwne cykanie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

benji3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 20:11

Dziwne cykanie

Post autor: benji3 » wt mar 15, 2011 17:33

Ostatnio miałem problemy z przewodami paliwowymi.chodziło o podłaczenie do tego plastiku wkręconego w bak.Z tego co wiem to w SDI nie ma tam pompy tylko jest coś w tym stylu pod osłona silnika czy jakoś tak.Nie pamiętam dokładnie jak się to fachowo nazywa.Wiem
że mechanik to rozebrał i potem złożył, nastepnie odpaliliśmy na plaku i było ok.Potem usłyszałem jakieś dziwne cykanie w silniku koło tego własnie urządzenia odpowiedzialnego za pobieranie paliwa z baku.Ale w zime była cisza, dopiero niedawno przy "+" temp. znów to zaczeło być słyszalne nie wiem do końca sam czy zabierać się za rozbieranie tego ustrojstwa i za cholere nie wiem co to może tak cykać
" onclick="window.open(this.href);return false;



benji3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 20:11

Re: Dziwne cykanie

Post autor: benji3 » śr mar 16, 2011 16:45

Jest taki dzwięk jakby jakiś mały krasnoludek tam siedział i nap...ał takim małym młoteczkiem.Dziś tam troche dokładniej to posłuchałem i jestem pewien że to w pompie paliwa w tej górnej obudowie do której jest podłączony wężyk powrotu paliwa.Miąłem się do niej dobrać ale boje się że coś sknoce i juz nie pojeżdże
http://xarchiwum.pl/pompa-wtryskowa-1-9 ... 03926.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

Dziwne cykanie

Post autor: palel36 » śr mar 16, 2011 20:08

a może to szklanka ?



benji3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 20:11

Re: Dziwne cykanie

Post autor: benji3 » śr mar 16, 2011 20:42

Jaka szklanka ? nie wiem zabardzo o co chodzi.Ale dodam ze nie piłem ostatnio w aucie
I jeszcze jedno mogę to rozebrać bez obaw ze cos się poprzestawia ? chodzi mi tylko o górę tam gdzie jest weżyk powrotu paliwa,skręcone na 3 torxy 30 i jakaś dziwną śrubke?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

Re: Dziwne cykanie

Post autor: ForeCast » śr mar 16, 2011 21:06

benji3 pisze:Jaka szklanka ? nie wiem zabardzo o co chodzi.Ale dodam ze nie piłem ostatnio w aucie
I jeszcze jedno mogę to rozebrać bez obaw ze cos się poprzestawia ? chodzi mi tylko o górę tam gdzie jest weżyk powrotu paliwa,skręcone na 3 torxy 30 i jakaś dziwną śrubke?
Koledze chodzi o szklankę zaworową :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

benji3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 20:11

Re: Dziwne cykanie

Post autor: benji3 » śr mar 16, 2011 21:11

Mam nadzieje ze nie bo to już będzie wieksza zabawa.A jak jest z rozebraniem tej pompy nie całej tylko tej góry nie ma tam nic co mogę przy okazji poprzestawiać?



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Dziwne cykanie

Post autor: twardy » pt mar 18, 2011 20:21

wtrysk też tak stuka , jak by po bloku młotkiem napiernicza


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

benji3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 20:11

Dziwne cykanie

Post autor: benji3 » sob mar 19, 2011 01:40

No właśnie byłem u pompiarza i powiedział że pompa ok. ale żebym przeczyśćił wtryski na bańce.po chwili tłumaczenia skumałem o co mu chodzi.tylko nie zapytałem ile taka operacja kosztuje.Czytałem na forum jak to zrobić samemu ale raczej nie będę ryzykował nie mam warunków i doświadczenia,auto mam pod blokiem i nie bardzo jest jak działać szczególnie w taka pogode.Ale może można wlać jakiś dodatek do ON który chociaż trochę pomoże.Podobno Liquid Moly albo STP może się przydać.To nie są jakieś gigantyczne koszta a może pomoże ?? co lepiej wlać?? wiem :bylo:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 238 gości