Tempertura w mk II TD IC

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

instalator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 01:55
Lokalizacja: Lublin

Tempertura w mk II TD IC

Post autor: instalator » czw cze 01, 2006 00:36

witam,

sprawa wygląda tak. kupiłem autko ok. 2 tyg . temu, wskazówka temperatury cieczy była lekko wychylona poza środek na rozgrzanym silniku. dzisiaj wymieniłem płyn ( koncentrat mobila) i wskazówka poeusza się mniej więcej w oklicy środka między środkową wskazówką a pierwszą z prawej ( nie wchodzi ani na tą ani na tą). czy to normalne,czy temp. za wysoka.pomóżcie.

pozdr.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw cze 01, 2006 00:41

wentylato sie niewlancza??
powinien sie wlaczyc przy takim wychyleniu wskazowki
zreszta jak masz termometr sprawdz jaka jest rzeczywista temperatura cieczy bo wg tego wskaznika jest grubo ponad 90*C
przyczyny
czujnik
stary olej
przegrzany silnik
walnienty licznik



instalator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 01:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: instalator » czw cze 01, 2006 00:49

Krzylu pisze:wentylato sie niewlancza??
powinien sie wlaczyc przy takim wychyleniu wskazowki
zreszta jak masz termometr sprawdz jaka jest rzeczywista temperatura cieczy bo wg tego wskaznika jest grubo ponad 90*C
przyczyny
czujnik
stary olej
przegrzany silnik
walnienty licznik
jak sprawdzić ten wentylator? czy powienien się włączać na postoju?

pozdr.

[ Dodano: 01 Cze 2006 00:49 ]
Krzylu pisze:wentylato sie niewlancza??
powinien sie wlaczyc przy takim wychyleniu wskazowki
zreszta jak masz termometr sprawdz jaka jest rzeczywista temperatura cieczy bo wg tego wskaznika jest grubo ponad 90*C
przyczyny
czujnik
stary olej
przegrzany silnik
walnienty licznik
jak sprawdzić ten wentylator? czy powienien się włączać na postoju?

olej był wymieniany

pozdr.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » czw cze 01, 2006 01:04

wentylator musi sie wlaczyc wtedy gdy przekroczy sie okreslona temperature a za to odpowiedzialny jest czujnik w chlodnicy ten na dole po stronie akumulatora
wez wyciagnij kable z tego czujnika i złacz je zobacz czy wogole wentylator chodzi



instalator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 01:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: instalator » czw cze 01, 2006 01:06

Krzylu pisze:wentylator musi sie wlaczyc wtedy gdy przekroczy sie okreslona temperature a za to odpowiedzialny jest czujnik w chlodnicy ten na dole po stronie akumulatora
wez wyciagnij kable z tego czujnika i złacz je zobacz czy wogole wentylator chodzi
ok. dzięki. a powiedz mi jeszcze wskazówka na środku jaka to temperatura, i na 3/4 jaka?

dzięki za pomoc

pozdr.



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » czw cze 01, 2006 16:21

powodow moze byc wiele, napisz w jakich warunkach wzrasta ta temperatura, przy duzej predkosci? sprawdz czy po nagrzaniu dolny przewod idacy do chlodnicy jest goracy czy zimny, jesli zimny to termostat sie nie otwiera. Jesli sie otwiera i chlodnica sie nagrzewa to moze czujnik wlaczania wentylatora na dole w chlodnicy? Poza tym moze byc jeszcze tak ze czujnik ktory siedzi w przewodzie idacym do glowicy podaje bledne wskazania do wskaznika na tablicy...


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » czw cze 01, 2006 16:25

i tak wlasnie moze byc ze masz bledny odczyt. czujnik temp na silniku moze przeklamywac. mozesz zmierzyc temp w zbiorniczku. wg moich danych powinno byc 86-88 na postoju, silnik rozgrzany. ja tak mam. mi wskazuje 100 podczas jazdy i sie nie przejmuje.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

instalator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 01:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: instalator » czw cze 01, 2006 22:40

zaprzal pisze:powodow moze byc wiele, napisz w jakich warunkach wzrasta ta temperatura, przy duzej predkosci? sprawdz czy po nagrzaniu dolny przewod idacy do chlodnicy jest goracy czy zimny, jesli zimny to termostat sie nie otwiera. Jesli sie otwiera i chlodnica sie nagrzewa to moze czujnik wlaczania wentylatora na dole w chlodnicy? Poza tym moze byc jeszcze tak ze czujnik ktory siedzi w przewodzie idacym do glowicy podaje bledne wskazania do wskaznika na tablicy...
dzisiaj byłem u znajomk co też miał motor SB i mówi,że jest ok.

z temperaturą jest tak jak się nagrzeje na jałowym biegu to wskazówka jest na środkuw czasie jazdy oscyluje między połową a 3/4 ( nigdy nie wchodzi na połowę ani też na 3/4).

dzisiaj w mieście na moment mi wlazła na 3/4 ale momentalnie poszło na połowę (mniemam że się wiatrak włączył), ale standardowo tak jak pisze wskazówka mniej więcej w połowie drogi między połową a 3/4.

zaprzal jak te podziałki się przelicza? środek to ile 90 stopni?

i jeszcze jedno, nie widziałem ani nie słyszałem, żeby mi się wiatrak włączył kiedykolwiek, ale tak jak pisałem dzisiaj jak wlazło na 3/4 moment zjechało na połowę więc wydaje mi się że on działa tylko po prostu rzadko.

zaprzal ty zdaje się też masz silnik SB jak to u Ciebie wygląda z tą wskazówką?

pozdrawiam i dzięki za pomoc

[ Dodano: 01 Cze 2006 22:41 ]
SouleR pisze:i tak wlasnie moze byc ze masz bledny odczyt. czujnik temp na silniku moze przeklamywac. mozesz zmierzyc temp w zbiorniczku. wg moich danych powinno byc 86-88 na postoju, silnik rozgrzany. ja tak mam. mi wskazuje 100 podczas jazdy i sie nie przejmuje.
taaaa tylko czym to zmierzyć :kac: :hmm:



LeszekKaczmarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 21:49
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Post autor: LeszekKaczmarek » czw cze 01, 2006 23:12

instalator,
Ja mam tak samo, między połową a 3/4. Radzono mi abym zakupił oryginalny czujnik, kolor czarny. Przedtem miałem inny czujnik od audi ale się spsuł, założyłem drugi i mam jak Ty.
Poprzedni pokazywał mi tylko do połowy.


tatux

instalator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 01:55
Lokalizacja: Lublin

Post autor: instalator » czw cze 01, 2006 23:40

no to gitara gra :okej:

dzięki!

pozdr.



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » sob cze 03, 2006 01:09

instalator mozna sobie kupic termometr do piecow CO :D ja tak zrobilem. mam wyskalowany do 120 stopni, dalem 16zl.


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości