Jaka skrzynia do Ford Galaxy 1.9 TDI 110 koni

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

[mnet]zimny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 18:26
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Kontakt:

Jaka skrzynia do Ford Galaxy 1.9 TDI 110 koni

Post autor: [mnet]zimny » ndz mar 13, 2011 18:02

Witam
Na wstępie pytanie do admina , jeśli post nie w tym dziale to proszę o przesunięcie .
Moje pytanie mianowicie jest takie , kolega ma Forda Galaxy 1.9 TDI 110 koni (1999 rok), silnik AFN .Te vany strasznie mają krótkie 5-biegowe skrzynie biegów .
Jest możliwość zastosowania jakiejś innej 5 biegowej skrzyni , albo 6-biegowej skrzyni biegów .
Jeśli tak to proszę o oznaczenie skrzyń biegów .
Pozdrawiam Zimny



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Jaka skrzynia do Ford Galaxy 1.9 TDI 110 koni

Post autor: guziolek » ndz mar 13, 2011 19:37

Na forum skody, jest obszerny temat o skrzyniach do silników TDI VP. Oto link http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... fcbf56d7c5



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Jaka skrzynia do Ford Galaxy 1.9 TDI 110 koni

Post autor: t0mal » wt mar 15, 2011 00:32

Niestety nie masz żadnej typowej przekładni z koncernu VAG, ani z Forda, szukaj przekładni z Galaxy, Sharana albo Alhambry z mocniejszym silnikiem, co do pasowości to się nie wypowiem, wiem że były dwa rodzaje wielowypustu do półosi, także nie każda skrzynia podejdzie.



[mnet]zimny
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 18:26
Lokalizacja: Rabka-Zdrój
Kontakt:

Re: Jaka skrzynia do Ford Galaxy 1.9 TDI 110 koni

Post autor: [mnet]zimny » śr mar 16, 2011 00:12

Mechanik mi kiedyś powiedział , że żadna skrzynia nie podejdzie , ale coś mi się w to nie chce wierzyć . Na pewno z innego vana (nowszy model Galax , Sharan , Alhambra ) może podejdzie (skrzynia 5-biegowa , ewentualnie 5-cio) . Nie bardzo wiem gdzie tego szukać , na pewno ktoś z forumowiczów ma vana , i przerabiał podobny temat jak ja . Te stare vany mają strasznie krótką skrzynie biegów .Przy 80 km na godzinę , troszkę powyżej 2 tyś obrotów na 5-tym biegu , porażka :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości