Szumiące łożysko chyba skrzynia golf 3tdi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

urus87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 20:48
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Szumiące łożysko chyba skrzynia golf 3tdi

Post autor: urus87 » czw mar 10, 2011 10:35

Siemka. Od jakiegoś czasu systematycznie coraz głośniej szumi mi łożysko tak jakby z, kół, ponieważ im szybciej jadę tym głośniej szumi. Na dodatek jak skręcam w prawo jest cisza. Autko postawiłem na klocki, aby sprawdzić czy to na pewno lewe koło, ponieważ niedawno wymieniałem w tym kole łożysko. Okazuje się, że szum jakby wydobywał się ze skrzyni, albo z mechanizmu różnicowego. Które to łożysko może szumieć?? Czy w mechniźmie różnicowym można wymienić łożysko bez wyjmowania skrzyni?? Ile kosztuje wymiana łożyska/łożysk w skrzyni?? Za 400zł można kupić skrzynie na allegro, może bardziej opłaca się kupić skrzynie odrazu?? Dlaczego jak skręcam w prawo przestaje szumieć??

Skrzynie mogę wyjąc, ale dygam z jej rozkręceniem, zresztą podobno potrzebne są jakieś specjalne klucze do rozebrania i złożenia.


Go go golfer ------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3337532&highlight=#3337532

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Szumiące łożysko chyba skrzynia golf 3tdi

Post autor: Haki » czw mar 10, 2011 19:20

Po pierwsze - jaką masz pewność ,że kupiona skrzynia będzie ok ? i wszystko będzie chodziło jak należy ?
Za 400 zł kupisz ... nie powiem co ,,, a nie skrzynię. Bo te z gwarancją po serwisie u dobrych mechaników kosztują o wiele więcej


Szum często powoduje łożysko oporowe sprzęgła lub rozpadające się słoneczko docisku sprzęgła


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

pepsik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pn lis 09, 2009 19:42
Lokalizacja: Sworne

Szumiące łożysko chyba skrzynia golf 3tdi

Post autor: pepsik1 » czw mar 10, 2011 21:05

zależy jakiej firmy kupiłeś to łożysko? dla przykładu ja kupowałem do Peugeota jakieś tanie gówna za 30zl no i nie całe 10tyś km i koniec i dalej szumiało, pojechałem do gościa co tylko ściąga rzeczy do francuzów, zamówił oryginały za sztuk załaciłem 150zł zrobione 40tyś i narazie spokój, moim zdaniem zacznij od łożyska :grin:


Był Peugeot 106 potem 1z a teraz jest AAM.

urus87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 20:48
Lokalizacja: Głuchołazy
Kontakt:

Szumiące łożysko chyba skrzynia golf 3tdi

Post autor: urus87 » wt sty 31, 2012 13:59

okazało się, że to przednie prawe łożysko w kole. Szum przenosiło tak, że wydawało się że to lewe lub skrzynia.


Go go golfer ------> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3337532&highlight=#3337532

harvard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 532
Rejestracja: sob sie 29, 2009 10:04
Lokalizacja: jukej

Szumiące łożysko chyba skrzynia golf 3tdi

Post autor: harvard » śr lip 18, 2012 05:39

@urus87
Sorki, że odgrzewam kotleta, ale mam podobny problem. Czy u Ciebie wyło cały czas (bez względu na dodawnie i ujmowanie gazu) czy tylko momentami. Gdy dodaję u siebie gazu - skrzynia ert na śrubach- słyszę przy prędkości 60 oraz 80 km/h natomiast w momencie gdy zabieram nogę zgazu problem ucicha. Dodam, że sprzęgło bieże dość wysoko.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Szumiące łożysko chyba skrzynia golf 3tdi

Post autor: areczek0000000 » śr lip 18, 2012 16:30

Jak wyje skrzynia,to najbardziej słychać przy obciążeniach.Ruszanie i hamowanie auta motorem. :bajer:


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości