Odpala i gaśnie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lurkil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 23:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odpala i gaśnie

Post autor: lurkil » czw lut 24, 2011 10:54

Witam,

dziś rano moj Golf(1,9 tdi afn) zastrajkowal. Przekrecam kluczyk, wszystkie kontrolki sie grzecznie zapalily, grzanie swiec zgaslo, przekrecam kluczyk silnik odpalil, pochodzil z 1-2sek i zgasl. Zaczela migac kontrolka od oleju, wyjalem kluczyk ze stacyjki, wlozylem ponownie, przekrecam i tym razem kontrolka oleju zaczela mrugac jeszcze przed odpaleniem. Kolejne proby odpalenia koncza sie tak samo. Auto mialo 1000km temu wymienione filtry, plyny oraz kpl rozrzad. Swiece, aku i rozrusznik sa na pewno ok. Paliwo leje tylko na dobrych stacjach, do paliwa dolewam Skydda. Narazie nie mam mozliwosci podpiecia go pod vaga. Macie jakies pomysly?



arwam

Odpala i gaśnie

Post autor: arwam » czw lut 24, 2011 12:01

padło immo. jak Ci wcześniej przed odpaleniem silnika kontrolka oleju nie migłąa to czujnik ciśnienia oleju do wymiany.
kontrokla ma migać przed odpalaniem i powinna gasnąć albo jeszcze w trakcie kręcenia rozrusznikiem albo tuż po odpaleniu.
jak odpali reaguje na pedał gazu czy nawet po tym jak wciśniesz też gaśnie? jak tak to jest to dodatkowy powód żeby podejrzewać immo



Awatar użytkownika
lurkil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz lip 26, 2009 23:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: lurkil » czw lut 24, 2011 12:07

Problem już naprawiony, auto dostało godzinny nawiew ogrzewaczem na silnik i o dziwo pomogło. Szczerze mówiąc też obstawiałem immo, ale stwierdziłem, że nie zaszkodzi trochę podgrzać, bo a nóż pomoże. Temat do zamknięcia.



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Re: Odpala i gaśnie

Post autor: damian-ppp » czw mar 03, 2011 20:00

Koledzy mam dokładnie tem sam problem... ALH w MK4 auto odpala i gaśnie po około 2 sekundach... Komputer widzi jedynie błąd nastawnika pompy wtryskowej 19570 - mam już to od 2 lat i nie było żadnego wpływu na pracę silnika... Co sprawdzić? Od czego zacząć?


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Odpala i gaśnie

Post autor: damian-ppp » pn mar 07, 2011 10:45

Udało się naprawić Golfinę :bajer:
Problemem była klapa gasząca a właściwie zawór sterujący jej pracą... Po odpaleniu silnika klapa zamykała się i gasiła silnik... Niestety potrzebne były 2 osoby, żeby to sprawdzić... Powodem takiego zachowania był zacinający się zawór - kilkukrotne przemycie WD40 i po problemie :bajer:


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

thumbs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: wt mar 16, 2010 11:39
Lokalizacja: Siedlce

Odpala i gaśnie

Post autor: thumbs » pn mar 07, 2011 12:06

Mialem ten sam problem nic innego jak pompa wtryskowa. u mnie po zmianie rozrzadu nie zgodzila sie o 25 setnych stopnia i tak sie dzialo. auto odpalalo i gaslo. i na zimnym motorzy troche dymilo na niebiesko. po ustawieniu pompy wszystko gra :D wiec nawet lurkil, ze auto odpala to warto by ja sprawdzic i byc 100 pewny. u mnie bylo ok ale przy rorzadzie sie zmienilo :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=349439 Bylo MK2
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=556302 Jest Mk4

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 237 gości