w czasie jazdy silnik zgasł

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojo92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 22, 2010 17:51

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: wojo92 » ndz lis 21, 2010 11:21

mam problem z moim VW mk3 TD 1993r 75 km jechałem wczoraj i nagle silnik zgasł jakby ktos "zgasił swiatło".....
potem rozrusznik kręcił ale slinik nie odpowiadał.... po 5 min odpalił ruszyłem przejchalem moze 200m zaczął szarpac i znów zgasł ale juz nie odpalił... wczesniej nie było z nim problemów jedynie rano przy odpalaniu od pewnego czasu przy odpalaniu swiece sie nagrzały silnik łapał ale po puszczeniu kluczyka gasł sytuacja czasem powtarzała sie do 6 razy po czym odpalał...prosze o rady ;)


nie jeżdże szybko......latam powoli ;)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 21, 2010 11:57

Elektrozawór w pompie wtryskowej sprawdź czy cyka po przekręceniu kluczyka na zapłon.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

lowi85
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 17:26
Lokalizacja: Przyszowice
Kontakt:

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: lowi85 » ndz lis 21, 2010 12:51

Jak wyżej - stawiam na elektrozawór z prawej strony pompy


Masz mało problemów? – kup sobie następne auto… ;)

apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: apln » ndz lis 21, 2010 13:44

Ewentualnie kabel, który dostarcza napięcie do elektrozawrou.


I am traveler of both time and space...

Awatar użytkownika
wojo92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 22, 2010 17:51

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: wojo92 » ndz lis 21, 2010 15:06

ok dzięki a wiec wymieniłem elektrozawór... podłaczony na krótko pali na strzał niestety normalnie nie... prąd nie dochodzi stawiam na przekaźnik ale nie wiem któy numer ;p help me !!


nie jeżdże szybko......latam powoli ;)

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: Michał_1977 » ndz lis 21, 2010 15:42

wojo92 pisze: prąd nie dochodzi stawiam na przekaźnik ale nie wiem któy numer ;p help me !!
Żaden przekaźnik.Jak już to kostka w stacyjce jest do wymiany :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wojo92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 22, 2010 17:51

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: wojo92 » wt mar 01, 2011 18:19

dla sprostowania... ;]
problem jaki miałem jest rozwiązany.. przy takowych objawach najlepiej zacząc od spr elektrozaworu z prawej strony pompy... jęsli nie to kostka stacyjki ;d którą tagze musiałem wymienic ;] ...
aa u mnie w golfie nie wiem czy to seryjne rozwiązanie ale mam w schowku tzn na przeciwko lewarka skrzyni na górnej sciane tego schowka "wył zapłonu" zrobiony solidnie nie wiem czy to samoróbbka czy seryjne rozwiązanie w kazdym razie nie wiedziałem o tym i przez przypadek wyłaczyłem nawet o tym nie wiedząc.. przez miesiac jezdziłem na obejsciu az przez przypadek znalałęm ten złoty przycisk ;d xD pozdrawiam ;d


nie jeżdże szybko......latam powoli ;)

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: torogolf » śr mar 02, 2011 19:29

Witam mam podobny problem problem tkwi tylko rano odjade kawałem od domu i gaśnie potem trzeba długo krecic i nic poźniej sie nie dzieje. Ostatnio wymieniłem elektrozawor z innej pompy na krótko tykał ale czy może sie zacinać? Potem rączki włożyłem do bezpieczników i znalazłem wyłacznik odciecia pradu na pompie i świecach zdemontowałem to i dalej to samo? Kostka teraz do przejrzenia? Po której stronie kierownicy sie znajduje?



Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: Orzeł_01 » śr mar 02, 2011 21:32

torogolf pisze:Kostka teraz do przejrzenia? Po której stronie kierownicy sie znajduje?
Jest w stacyjce, musisz ją rozebrać. Jeszcze tego nie robiłem w golfie, ale na pewno wymiana kostki jest opisana na forum :bajer:


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Awatar użytkownika
wojo92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 22, 2010 17:51

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: wojo92 » czw mar 03, 2011 09:37

wymiana kostki ;d prosta sprawa ;d!! jakies 40 min ;d
sciągasz plastiki nad pedałów i kierownicy... a wiec weź ze sobą srubokret krzyzakowy...
następnie przy stacyjcke masz taką srube ona moze miec okragly łeb wiec bedziesz musiał brzeszczotem naciąć rowek na srubokret... odkrec te srube następnie... odkrec drązek kierowniczy z krzyzaka tam na dole przy pedałach klucz 13 ;) pozdrawiam... ale na twoim miejscu spróbowałbym podłaczyc zawór na krótko i zobaczyc... a moze poprostu przeczysc styki na elektorzaworach moze zasniedziały ;) powodzenia :bigok:


nie jeżdże szybko......latam powoli ;)

Awatar użytkownika
wojo92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 22, 2010 17:51

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: wojo92 » czw mar 03, 2011 09:41

no i wyciągnij kiere z drązkiem ;dhehe... chyba ze masz imobilajzer to tam srubokrętem delikatnie go wyciągnać trzeba z zatrzasków... ale nie jestem pewny tej operacji ;]... a po wyciągnieciu kiery weź ją do domu zpal sobie lampke.. postaw kiere i przy koste masz srubke na krzyzaka.... wymaga to troche gimnastyki zeby odkrecic ale daje sie rade z pomoca drugiej osoby która naciągnie drazek w jedną strone ;d


nie jeżdże szybko......latam powoli ;)

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: torogolf » ndz mar 06, 2011 14:10

taka kostke da sie kupic i razem ze stacyjka czy sama??? Juz ten golf zaczyna mnie wku...ać no bez przesady tyle juz zrobione a ten dalej ma jakies problemy!!! :( ta stacyjka bedzie spalona czy nie koniecznie? mialem ja wyciągnieta ta wtyczke od stacyjki ale na stylkach nic nie bylo widac !!!



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 06, 2011 14:33

torogolf pisze:taka kostke da sie kupic i razem ze stacyjka czy sama?
Samą kostkę kupujesz.
W MK3 są 2 rodzaje,więc najpierw wyjmij swoją i nią jedź do sklepu.
torogolf pisze: ta stacyjka bedzie spalona czy nie koniecznie?
Nie stacyjka,tylko kostka pod nią.
Nie bój się,w popiół się nie zamienia :jezor: Po prostu styki w niej wypalają się i po ptakach :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
wojo92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 22, 2010 17:51

w czasie jazdy silnik zgasł

Post autor: wojo92 » ndz mar 06, 2011 18:38

koszt kostki ;d... od 20 do 50 zł ;p ja kupiłęm z rabatem za 17 i smiga ;]... nie 2 rodzaji w mk3 ;p.. w 3 jest jedna i ta sama kostka...w II jest inna ;)


nie jeżdże szybko......latam powoli ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości