dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: pawel1985x » wt mar 01, 2011 16:58

Witam 2 tyg temu wymienilem rozrzad kompletny.Od tamtego momentu zauwazylem ze auto wiecej pali styl jazdy sie nie zmienil.Wymienilem termostat i bez zmian.Dodam ze silnik podczas pracy jakos drży obroty nie faluja ani nic z tych rzeczy .Po podniesieniu maski inaczej jakby pracowal.I dodam ze zauwazylem ze po odpaleniu tzn.Ppodczas odpalania puszcza baka siwego cos jak para wodna ale tego napewno wczesniej nie bylo nawet teraz jak jest plus pare stopni.
CZy to moze byc spowodowane ze moze kat wtrysku zostal zle ustawiony? Dodam ze mechanik powiedzial ze na jego kompie byl przed wymiana 1.3 stopnia a to za malo i ustawil na 2,5 stopnia choc nie wiem jak te stopnie odnosza sie do wartosci Vaga
CZy moze byc tak ze ktoras swieca nie grzeje? i silnik inaczej pracuje w sumie nie slyszalem nigdy silnika ktory pali na 3 gary wiec nie mam odniesienia

Co sprawdzic vagiem aby cos zdiagnozowac?Pytam bo vaga jutro bede mial



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: seba198666 » wt mar 01, 2011 17:41

zacznij od kąta wtrysku na nagrzanym silniku ma wynosić ok 50. wchodzisz w silnik i w grupe 000 druga pozycja od lewej. tylko musisz mieć pełna wersje vag com zeby sprawdzic kąt wtrysku


seba

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: damian-ppp » wt mar 01, 2011 17:42

Po pierwsze jakie to auto i silnik?
Wymieniałeś sam rozrząd czy toś Ci to robił? Do sprawdzenie kąt wtrysku według mnie rozjechał się po wymianie stąd problemy...


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: pawel1985x » śr mar 02, 2011 07:43

[quoiv te="damian-ppp"]Po pierwsze jakie to auto i silnik?
golf Wymieniałeś sam rozrząd czy toś Ci to robił? Do sprawdzenie kąt wtrysku według mnie rozjechał się po wymianie stąd problemy...[/quote]



GOLF IV AHF rozrzad wymienial mechanik i ustawil kat wtrysku na 2,5 stopnia co kolwiek to znaczy bo nie wiem jak te stopanie maja sie do wartosci waga .On ma jakiegos inengo kompa .Sprawdze dzisiaj pod kompem .A jeszcze jedno pytanie jak sprawdzic czujnik temperatury i termostat ktore grypy trzeba porownac wzgledem siebie aby wyszlo czy to czujnik czy termostat.Poniewaz 3 dni temu wymieniealem termostat i auto po przejechaniu 18km dopiero sie na grzewa gdy jest wlączona ogrzewaie na 23st i na 3 kresce sily nadmuchu a to chyba nienormalne ze tak dlugo tym bardziej ze temp np.0.Dodam ze wczoraj po nagrzaniu do 90st. gorny waz cieply lecz nie powiedziel bym ze ma 90st. a dolny zimny no moze delikatnie letni.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: seba198666 » śr mar 02, 2011 12:30

musisz porównać temp płynu chłodniczego w grupie 007 w 1-engine z temp w grupie 003 w 17-instruments powinny być takie same lub bardzo zbliżone 1,2,3 st różnicy jesli bedzie duża różnica czujnik temp do wymiany


seba

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: pawel1985x » śr mar 02, 2011 18:04

seba198666 pisze:musisz porównać temp płynu chłodniczego w grupie 007 w 1-engine z temp w grupie 003 w 17-instruments powinny być takie same lub bardzo zbliżone 1,2,3 st różnicy jesli bedzie duża różnica czujnik temp do wymiany
Dzieki za odpowiedzi lecz jeszcze nie sprawdzilem . Kolejny problem na drodze tym razem vag .Dlaczego nie moge zarejestrowac? Mam wersje 311.2n ktora dzialala wczesniej a dzisiaj zonk.
Port com1 kabel wykrywa daje zapisz i w polu about nie moge dac active czy ktos mi moze pomoc jak to zrobic ?key generatora mam ale w zakladce aoubut nie ma numeru
seryjnego



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: seba198666 » śr mar 02, 2011 19:03

musisz wejść własnie w about tam w okienku masz numer seryjny kopiujesz go do key generatora i wyskakuje ci kod licencji. w about klikasz rejestracja pojawia sie puste okno wklejasz kod licencji i klikasz pod spodem aktywuj i powiniem chodzic.
musi być numer seryjny nie wiem co ty masz za vaga ze nie ma tego numeru. po wejsciu w about powinno być coś takiego
Obrazek


seba

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: pawel1985x » śr mar 02, 2011 21:25

seba198666 pisze:musisz wejść własnie w about tam w okienku masz numer seryjny kopiujesz go do key generatora i wyskakuje ci kod licencji. w about klikasz rejestracja pojawia sie puste okno wklejasz kod licencji i klikasz pod spodem aktywuj i powiniem chodzic.
musi być numer seryjny nie wiem co ty masz za vaga ze nie ma tego numeru. po wejsciu w about powinno być coś takiego
Obrazek

Ale po podlaczeniu kabla wlasnie numer nie wyskakuje .A jakis czas temu dzialal mi .
Vaga kiedys kolega z forum mi polecil .Dzisiaj jak narazie szukam w necie ale program antywirusowy szaleje podczas rozpakowywania i instalik



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: seba198666 » śr mar 02, 2011 21:48

nie musisz podłaczać kabla bez kabla mozna zarejestrować


seba

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: pawel1985x » śr mar 02, 2011 23:05

seba198666 pisze:nie musisz podłaczać kabla bez kabla mozna zarejestrować

Ok poszlo ktoras wersja zadzialala i teraz tak
Kąt wtrysku grupa 000 2 pozycja od lewej wartosc na zaplonie 38 przy wlaczonym silniku na biegu jalowym zmienna w zakrasie 52-62

a temperatura coolant w engine byla 59.4 z koleji w instruments byla 58,7 .Wiec raczej czujnik dobry a wine za dlugie grzanie ponosi wadliwy termostat tak?Dodam ze nei grzalem silnika do 90st poniewaz sporo czasu by to zajelo a juz pozna godzina.



Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: seba198666 » czw mar 03, 2011 13:16

na zgaszonym silniku ma być 0 napewno dobrze sprawdzales???? nagrzej samochód i wtedy zobacz. jesli na nagrzanym bedzie az tak bardzo skakać to cos jest nie tak z rozrzadem albo z regulacją kąta wtrysku


seba

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: pawel1985x » czw mar 03, 2011 16:38

raczej dobrze wszedlem w silnik w bloki wybralem 000 pozycja 2 od lewej i na zaplonie byla stala wartosc 38 .Przy wlaczonym silniku i temperaturze mniej wiecej 59st wartosc w drugim okienku byla zmiennna miedzy 52-62 .
Tylko zjem obiad i pojde jeszcze raz nagrzeje go do 90st i zobacze ile na zaplonie bedzie a ile przy wlaczonym silniku



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: munior » czw mar 03, 2011 16:44

pawel1985x pisze:CZy moze byc tak ze ktoras swieca nie grzeje?
Może ,tele że chwilke na zimnym moze nie równo chodzić i tyle
pawel1985x pisze:wartosc w drugim okienku byla zmiennna miedzy 52-62
:bajer: Dziwne ,aż tyle nie powinna się wahać,ale kąt raczej ok.natomiast objawy masz takie jak by ci fazy rozrządy sknocił . Co by mnie wcale nie zdziwiło :chytry: Nie pozostaje nic innego jak zrzucić pokrywę zaworów i sprawdzić .A jezeli te objawy masz bezposrednio po wymianie rozrządu to nie ma innej opcji że sknocił


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: dziwne zachowania po wymianie rozrzadu

Post autor: pawel1985x » czw mar 03, 2011 17:33

munior pisze:
pawel1985x pisze:CZy moze byc tak ze ktoras swieca nie grzeje?
Może ,tele że chwilke na zimnym moze nie równo chodzić i tyle
pawel1985x pisze:wartosc w drugim okienku byla zmiennna miedzy 52-62
:bajer: Dziwne ,aż tyle nie powinna się wahać,ale kąt raczej ok.natomiast objawy masz takie jak by ci fazy rozrządy sknocił . Co by mnie wcale nie zdziwiło :chytry: Nie pozostaje nic innego jak zrzucić pokrywę zaworów i sprawdzić .A jezeli te objawy masz bezposrednio po wymianie rozrządu to nie ma innej opcji że sknocił
Ok bylem w aucie nagrzalem je i sprawdzilem .A wiec tak odczyt temperatur roznica 1stopien.Gdy na zegarach w aucie bylo 90st na vagu pokazywalo w obydwuch grupach 80st czyli czujniki dobre zgadza sie? v vagu 90 st pokazalo dopiero po przejchaniu tak ok2 km od momentu w ktorym pokazalo sie tyle na desce rozdzielczej.

Kat wtrysku na zaplonie 38 na rozgrzanym silniku skacze roznica najwieksza jaka wylapalem to 6 (55-61 )

Co do faz rozrzadu to jak to mozna sprawdzic ?bo jesli sa skopane to wolalbym do tego mechanika nie oddawac brak w okolicy dobrych z tego wynika.Vagiem mozna to jakos obadac ?jakis wykres w tdi graph co kolwiek to jest?i jaki moze byc efekt zlych faz rozrzadu jakie nieprzyjemnosc?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości