Turbo k14 olej ?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malypna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 15:18

Turbo k14 olej ?

Post autor: malypna » wt mar 01, 2011 09:19

WItam mam taki maly problem od jakiegos czasu strasznie szybko ubywam mi oleju w silniku. nigdzie nie ma wycieku.
sciaglem waz i bylo troche mokro przy tym wirniczku z turbiny. chcialem przykrecic cisnienie na turbinie i jak wykrecilem ja do maxa to nadal pompa 1.7 BARa;O
czy to swiadczy o tym ze mi turbo padlo ? i przez to mi tyle oleju wcina ?

silnik 1.9 TD aaz



EDIT: jeszcze jedno jak jade i zaczne jechac troche szybciej np wyprzedzam to niekiedy czuc smrod oleju. i jeszcze dodam ze rano gdy odpalam silnik to zakopci sobie na niebiesko.



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Turbo k14 olej ?

Post autor: DaroD » wt mar 01, 2011 11:23

troche oleju ma prawo byc przy wirniku, odepnij odme od dolotu, pojezdzij troche i potem sciagnij gumowe kolanko od turbiny i sprawdz ile i czy wogule bedzie olej, chodzi o wykluczenie uszkodzenia suszarki. I jak by turbo calkiem padlo to z pewnoscia slyszal bys jakies grzechotanie albo jakis trzask.

Napisz ile masz przebiegu i czy jakis remont silnika byl przeprowadzony



malypna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 07, 2010 15:18

Turbo k14 olej ?

Post autor: malypna » wt mar 01, 2011 14:09

Tak wiem ze ma prawo byc. ale kiedys go tam bylo mnie wzoraj troche wiecej go zauwazylem tam.
dzis walsnie slyszalem dziwne zagwizdanie przy turbinie jak mu troche "deplem" ale pozniej nic nie bylo slychac.
przebieg to 309 tys prawie, remontu silnika jeszcze nie bylo.

i dlaczego mi to turbo tyle dmucha ? a sruba jest bardzo duzo wykrecona wiecej niz na poczatku. a na poczatku dmuchalo mi 0.7 bara. a teraz 1.7 :O



Awatar użytkownika
DaroD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 112
Rejestracja: pn lis 16, 2009 12:58
Lokalizacja: Żółwia Błoć

Turbo k14 olej ?

Post autor: DaroD » wt mar 01, 2011 14:55

Uszczelniacze moga puszczac olej i wtedy zauwazalny jest niebieski dym przy rozruchu,A jak wiadomo gdy gumki puszczaj olej silnikowy wpada do komory spalania przez co mozesz czuc olej w spalinach no i oczywiscie powstaja przedmuchy silnika i przez odme leci olej w dolotu i dalej do turbiny.Gwizd to raczej normalny dzwiek turbiny
A to ze turbo dmucha tyle to obstawiam zaciety zawor upustowy.
Uzyj szukajki te tematy byly duzo razy poruszane.pozdro



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Turbo k14 olej ?

Post autor: Michał_1977 » wt mar 01, 2011 15:20

malypna pisze:wykrecilem ja do maxa to nadal pompa 1.7 BARa;O
WG zapieczony.Suszarka do wyjęcia i zawór trzeba rozruszać.
malypna pisze:czy to swiadczy o tym ze mi turbo padlo ? i przez to mi tyle oleju wcina ?
Niekoniecznie.Możesz mieć przedmuchy na pierścieniach i olej wywala odmą w dolot.Przez to suszarka uświniona w oleju i kopci na niebiesko :bajer:
DaroD pisze:Uzyj szukajki te tematy byly duzo razy poruszane
:bigok:
O WG: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=257647" onclick="window.open(this.href);return false;
O oleju: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=140519" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości