woda sie gotuje!!! pomocy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

stell-s1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw mar 12, 2009 21:13
Lokalizacja: wielkopolska

Re: woda sie gotuje!!! pomocy

Post autor: stell-s1 » czw gru 02, 2010 20:21

Witam. Miałem ten sam problem co większość a mianowicie znikała mi woda w chłodnicy a w zbiorniku wyrównawczym aż się gotowało (znane chlupotanie) a do tego nie działało ogrzewanie. Wiec zacząłem szukać na forum i tu nadeszła pomoc. Dużo postów kierowało na uszkodzoną uszczelkę pod głowicą( tu faktem może być że wielu to pomogło bo podczas wymiany uszczelki układ trzeba od nowa zalać płynem) objawy podobne oprócz tego ogrzewania i to była wskazówka. Winę za całe zajście ponosi prawdopodobnie korek wlewu do chłodnicy który się zawiesił i zapowietrzył cały układ (korek już zamówiłem podobno ok. 15zł.). Więc jak macie podobne objawy to najpierw polecam sprawdzić to samemu żeby nie dać się naciągnąć na remont silnika. Pozostaje mi tylko mieć nadzieje że nic więcej nie wyjdzie z tego powodu. :)

Pozdrawiam.

Ps. Moje auto to Bora 2.3 v5 99'



witek271
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 165
Rejestracja: czw cze 05, 2008 19:58
Lokalizacja: Kryg
Kontakt:

woda sie gotuje!!! pomocy

Post autor: witek271 » wt mar 01, 2011 12:30

Ja ma silnik z golfa MK II 1.6 D A u mnie jest tak
Gotuje wodę (korek cały czas otwarty)
wszystkie węże gorące oprócz dolnego od pompy ( tak jakby termostat nie otwierał)
wymieniłem termostat (mam dwa jeden otwiera się przy 80 a drugi przy 87 w garczku jak gotowałem ładnie widać jak jeden otwiera się wcześniej drugi później)
temperatura na zegarze dochodzi nawet do 110
raz tylko mi się udało że puściło na ten dolny wąż ale jak zgasiłem auto
Zaraz idę wyciągnąć termostat i założyć bez termostatu ale zauważyłem tak jakby troszkę oleju w wodzie tylko że lałem wodę przez lejek z oleju z gęstym sitkiem i teraz nie mam pojęcia co jest przyczyną



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości