TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hoja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: hoja » wt lut 22, 2011 10:35

Piasek pisze:U mnie dziś obydwa ALH zastrajkowały. Odpaliły - to fakt ale po 4-5 sekwencji kręcenia... i to w sumie z odpaleniem ewidentnie nic wspólnego nie miało. Problemy z załapaniem na wszystkie 4 gary i mega niebieski bąk z rury.
ja z tym problemem już od początku zimy się męczę, bo też mam ALH, sprawdzone świece, filtry nowe, olej nowy, kąt wtrysku ustawiony, brak powietrza w wężykach paliwowych, czujnik G62 wymieniony a auto dalej nie chce normalnie odpalać na mrozie.. już mi ręce opadają i nie mam pomysłu co dalej robić...


Piasek pisze:Kontrolka na liczniku gaśnie w proporcjonalnym do temp. zewnętrznej czasie mimo to silniki odpalają tak jakby bez grzania świec.
Wiem że ALH cierpią nieraz na awarię czujnika temperatury, tego podającego info do kompa pojazdu a ten jak nie ma prawidłowych odczytów - nie załączy grzania świec.
wydaje mi się że jak widzisz że świece dłużej grzeją to czujnik jest sprawny, ale najlepiej by było podłączyć pod VAGa i zobaczyć :) a czujnik wciśnięty jest w króciec wodny , w tym temacie http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=226486 masz zdjęcia porobione przez kolegę Sztomela, i widać na nich dobrze gdzie go znaleźć :)
Piasek pisze:Jeżeli chodzi o stan wtrysków to oba auta na tym samym paliwie chodzą, codziennie eksploatowane, regularnie ganiane w trasach, raz na 10 tyś km lany w zbiornik jakiś "czyściciel układu wtryskowego" z L-M także... Poza tym - no co się w nich doszukiwać przyczyn skoro silniki ciąg mają w pełnym zakresie obrotów, żadnych "batorych" przy tym, żadnych bączków itp (poza problematycznym rozruchem gdy temp spada poniżej -10 st...) Do tej temperatury z problemami ale palą po 3cim, 4-tym obrocie wału...
Od temp. 0 i w górę - oba palą od obrotu.
u mnie to samo :(



Awatar użytkownika
Ramze$
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob paź 11, 2008 10:35
Lokalizacja: Ełk
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Ramze$ » wt lut 22, 2011 11:55

Niestety i ja mam objawy identyczne - aku ma niecały rok, świece są ok i prąd na nich też, kąt wtrysku i dawka startowa w porządku, nowe filtry i olej - w zeszłym roku palił z kopa, teraz kręci walem ok 5 razy, a jak odpali, to cały garaż w dymie :grrr:

Jesienią pokusiłem się zakupić interfejs od Viakena - prócz kąta i dawki sprawdziłem korekcje wtrysków (mieszczą się w normie tj ok 1) oraz temperaturę, była niemal identyczna jak ta na zewnątrz, wiec czujnik tez odpadł.

Mimo wszystko, podejrzewam ze świece kradną mi sporo prądu przed rozruchem, zauważyłem że zawsze jak grzeją to wyraźnie na liczniku km piktogramy robią się nieco jaśniejsze, po prostu bledną. Nie wymieniałem ich nigdy, a auto mam 3 lata. Na razie z kasą krucho wiec czekam do wiosny - póki co sprawdzę jaki jest rzeczywisty pobór prądu, zrobię to na dniach :chytry:



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » wt lut 22, 2011 15:26

hoja, :pub: dla Ciebie za link do zdjęć gdzie jest ten czujnik.
Przeczytałem dokładnie tamten link i u mnie jest podobnie. Wskaźnik temperatury na desce też potrafi sobie nagle - nie z tąd ni z owąd - spaść z 90-ciu na 70 i równie nagle podbić do 90-ciu. Dzieje się to w sekundę dosłownie a wiec ewidentnie awaria czujnika - nie termostatu (gdyż ten tak szybko nie reaguje).
I podobnie jak ktoś opisywał też podczas ciepłych rozruchów silnik potrafił sobie wskoczyć na 1500 obr nie wiadomo czemu i zejść do typowych dla biegu jałowego.
Ale z kolei w drugim ALH nie zaobserwowałem tego zjawiska a też ciężko odpala :shock:

A ten czujnik do ALH wyglądać winien tak
Obrazek
Kwestia tylko że z katalogu wynika iż występuje on w dwóch kolorach - czarnym i zielonym.
Ze zdjęć Sztomel`a wychodzi ze czarny ale jak pisałem katalog przewiduje dla tych silników również zielone

Sprawdzę jeszcze ten przekaźnik świec żarowych - czy z nim wszystko w porządku (choć kuźwa nawet nie ma skąd przełożyć sprawnego na sprawdzenie bo drugi ALH odpala identycznie :/ no i pozostają świece żarowe... bo to że mają przejście wcale nie znaczy że prawidłowo grzeją... Wszak jeszcze fabryczne. Chociaż nie - w tym co ma 384 tyś km już raz były chyba wymieniane... ??? :banghead:

I takie jeszcze spostrzeżenie: wczoraj po południu auto wstawione do ogrzewanego garażu. Rano +15st w garażu. Kontrolka świec zapaliła się na jakąś sekundę i silnik od pierwszego obrotu zagadał - od razu równo na wszystkie 4 gary i bez żadnego niebieskiego bąka. Czyli z układem wtryskowym wszystko jest w porządku. Albo winien jest ten czujnik, albo świece, albo przekaźnik, albo poleciały mapy zapłonowe w kwestiach zimnych dawek rozruchowych.
Ostatnio zmieniony wt lut 22, 2011 15:52 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » wt lut 22, 2011 15:48

belcho99 pisze:Jaki numer ma przekaźnik od świec żarowych?
103


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
hoja
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: pn sty 04, 2010 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: hoja » wt lut 22, 2011 18:24

Piasek pisze:Ze zdjęć Sztomel`a wychodzi ze czarny ale jak pisałem katalog przewiduje dla tych silników również zielone
ja mam ALH i mam zielony 4 pinowy :)
kupiłem podróbkę jakąś za 30zł i muszę sprawdzić, bo może rzeczywiście on jakoś źle pokazuje i dlatego mi auto nie chce odpalać.
Ponoć oryginał w serwisie około 60zł, więc chyba lepiej taki kupić ;)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Piasek » wt lut 22, 2011 20:22

hoja pisze:Ponoć oryginał w serwisie około 60zł, więc chyba lepiej taki kupić
Tylko czym się różni taki oryginał z ASO z takim Febi`m od którego to ASO kupuje ??
Wiadomo że Hans Pries itp to klasa budget w tego typu rzeczach ale jakieś FAE czy Febi to wszystko sprzęt idący na pierwszy montaż także... po co przepłacać 20-30 zł za pudełko z logo VW ??


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pt lut 25, 2011 15:26

Witam, proponował bym przejrzeć ten temat, bo to może być przyczyna http://www.racingforum.pl/index.php?sho ... nie+odpala" onclick="window.open(this.href);return false;, i tu http://www.racingforum.pl/index.php?sho ... nie+odpala" onclick="window.open(this.href);return false; lub jeszcze posprawdzać połączenia akumulator- rozrusznik, przesmarować rozrusznik. Jeszcze na tym forum na stronie 7dmej znalazłem takie coś, wiem , że już wyżej ktoś pisał, że to nie pomogło, ale proponował bym jeszcze na krótko to sprawdzić tak jak jest napisanie w tym podklejonym poście
Postprzez Gobo90 » 21 lis 2006 13:47
nie uwieżycie!!!!!! pojechałem dzisiaj do tego elektryka co niby miał naprawić komputer....Bawił sie vagiem z 30 min... i mówi kostka pod stacyjką padła bo zanika napięcie... a my że to niemożliwe bo zmieniana.... no to on na krótki bierze auto od pierwszego strzała cyka :bigok: .. no to my po kostke wpadamy do sklepu z tekstem najlepszą kostke... on daje i w ogóle pudełko vw. Na kostce pisze made in germany a typ do nas z ceną... 12 zł po prosze a my co?? :blush: za poprzednią podróbe daliśmy 30 zł i była od razu zepsuta!!! kostka zmieniona auto działa.. :bigok: :bigok:
Mam nadzieje, że komuś się to przyda.
Pozdrawiam.


Tomek

blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: blm » sob lut 26, 2011 13:55

Wracając do mojego dziwnego problemu..
Nie jest to pompa ani alektrozawór, przed chwilą sprawdziłem - podaje paliwo na wtryski. Więc podsumowując:
- kręci dobrze
- akumulator OK
- kąt wtrysku OK
- świece OK
- pompa niby OK
- filtry OK
Teraz rozmrażam silnik i podejrzewam, że odpali jak ostanio.. tylko kurcze co to za usterka, trzeci raz już tej zimy.


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » sob lut 26, 2011 17:27

Witam, jak byś jeszcze napisał jaki masz silnik blm, to może by było łatwiej. Kolega kiedyś w golfie III 1,9TD miał tak , że immobilajzer mu blokował właśnie tylko przy mrozach. Po zagrzaniu farelką silnika samochód zapalał. Może to jest przyczyna?
Pozdrawiam.


Tomek

arkowski10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 02, 2011 21:20

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: arkowski10 » sob lut 26, 2011 18:16

czy ktos może pakazać na foto jak wymienić świece zarowe w tdi1.9 , 90km golf 3



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: blm » sob lut 26, 2011 18:42

O immo nie pomyślałem.. można sprawdzić w VAG-COM status immo i go wyłączyć?
Silnik to ALH.


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » sob lut 26, 2011 20:35

immo i go wyłączyć?
, tego niestety nie wiem. Kolega zawiózł samochód do fachowca od Diesli i on do tego doszedł. Jeszcze kiedyś czytałem, że elektrozawór się zacina.
czy ktos może pakazać na foto jak wymienić świece zarowe w tdi1.9 , 90km golf 3
Ściągasz osłonę plastikową z silnika (ta z napisem TDI) i pod rurkami od wtrysków masz taką plastikową rurkę (lub mogą być takie małe fajki jak w benzyniaku, tyle że mniejsze) do której-ych pacząc na silnik z prawej strony (od akumulatora) dochodzi przewód i są cztery wyjścia na świece. Ściągasz to i pod spodem zobaczysz świece. Następnie bierzesz klucz M10, najlepiej długa nasadka, lub też może być klucz rowerowy i odkręcasz i wkręcasz nową świeczkę i tak cztery razy. Potem składasz w odwrotnej kolejności.
Może nie za ciekawy ten mój opis, ale powinieneś załapać o co chodzi.
Pozdrawiam.


Tomek

blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: blm » sob lut 26, 2011 22:10

tomek08 pisze:
immo i go wyłączyć?
, tego niestety nie wiem. Kolega zawiózł samochód do fachowca od Diesli i on do tego doszedł. Jeszcze kiedyś czytałem, że elektrozawór się zacina.
Elektrozawór jest ok.. wymontowałem w ogóle na czas testów.
Generalnie auto odpaliło.. 2h farelka pod machę.. rozgrzał się silnik i zagadał. Tylko dalej nie wiem dlaczego tak się stało.. już 3 raz..


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » sob lut 26, 2011 22:29

Sprawdź jeszcze ten immo.


Tomek

Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 196 gości