Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: DejaVu » pt lut 25, 2011 09:49

Podepnę się do tematu :pub: W mojej 4 musiałem wymienić rozrusznik-pożyczyłem więc od brata golfa3 i nie umiem go odpalać :blush: u mnie podgrzewam raz świece i pali - u niego mówi że trzeba podgrzewać 2 razy (tak robię) ale silnik nie pali - trzeba wcisnąć gaz i trzymać na kluczyku! Brat mówi że nie umiem odpalać jemu zapala zawsze za drugim razem(mi nie) ma on te ''ssanie'' ale go nie używa? Golf stoi u mnie - mam zamiar przetestować z tym ''ssaniem'' - czy nic się nie stanie? jak on tego nie używa? golf stary chyba 95r.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: skkr_lodz » pt lut 25, 2011 12:18

DejaVu pisze:czy nic się nie stanie? jak on tego nie używa?
DejaVu pisze:olf stary chyba 95r
golf stary chyba 95r.
nic się nie stanie, możesz użyć - powinno pomóc odpalić golferka.
DejaVu pisze:trzeba wcisnąć gaz i trzymać na kluczyku
czyli efekt podobny do zaciągnięcia przyspieszacza.
DejaVu pisze:golf stary chyba 95r
no bez przesady, starsze jeźdzą i się trzymają :bajer:


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: DejaVu » pt lut 25, 2011 15:22

Przetestowałem to ''ssanie'' nie zauważyłem żadnej poprawy - golfa nadal trzeba trzymać na kluczyku, jak się puści to gaśnie :kac: nie wiem czemu? tamtej zimy były zmieniane świece. Ja swego kupiłem w kwietniu(zaraz rok) i wymieniłem tylko płyny ,akumulator i teraz rozrusznik który spaliłem ze swojej winy-mój ma 11lat i pali po jednokrotnym grzaniu świec bez gazu.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
skkr_lodz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: sob maja 22, 2010 17:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: skkr_lodz » pt lut 25, 2011 15:53

DejaVu pisze:Przetestowałem to ''ssanie'' nie zauważyłem żadnej poprawy - golfa nadal trzeba trzymać na kluczyku, jak się puści to gaśnie :kac: nie wiem czemu? tamtej zimy były zmieniane świece. Ja swego kupiłem w kwietniu(zaraz rok) i wymieniłem tylko płyny ,akumulator i teraz rozrusznik który spaliłem ze swojej winy-mój ma 11lat i pali po jednokrotnym grzaniu świec bez gazu.
no tak ale nie porównujmy silnika z bezpośrednim wtryskiem do silnik D/TD... ciężko powiedzieć co jest przyczyną ciężkiego odpalnia w samochodzie brata, może kąt wtrysku, może słaba komprecha, albo lejące wtryski albo jeszcze cos innego


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garb od roboty :)

anaba255
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:46
Lokalizacja: SCZ
Auto: mk3
Silnik: 1Z
Kontakt:

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: anaba255 » ndz lut 27, 2011 12:24

Mój pali bez przyspieszacza na największym mrozie, silnik łapie praktycznie od strzała, nie ważne czy lato czy zima. Przyspieszacz mam bez funkcji zwiekszania obrotów, czasami wyciągam go po odpaleniu, troche mniej telepie budą.
Działanie przyspieszacza polega na przyspieszeniu kata wtrysku, jak sama nazwa wskazuje. Jak kąt jest ustawiony prawidłowo, a silnik zdrowy nie trzeba go uzywac.
DejaVu,
Zobacz jeszcze czy kopci na biało podczas krecenia, jak nie, to nie dochodzi paliwo. Jak pisze skkr_lodz, tak na odległośc trudno domyslic sie co może byc nie tak, w najgorszym razie jak silnik ma juz najechane kilometrów ma za niska kompresje.



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: munior » ndz lut 27, 2011 13:17

anaba255 pisze:Jak kąt jest ustawiony prawidłowo, a silnik zdrowy nie trzeba go uzywac.
To chyba kolega napisał własną instrukcję ,bo w ori pisze wyrażnie że przyspieszacza należy używać do odpalania zimnego silnika ,przy niskich temperaturach .Jak ktoś chce być mądrzejszy,może nie używać wcale ,po coś to wymyślono ,ale człowiek wiadomo przekorny :chytry:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: DejaVu » ndz lut 27, 2011 13:59

Dziś mniejszy mróz to i odpalił inaczej-tyle że trzeba trzymać na kluczyku aż załapie-inaczej to zdycha.Brat go dziś zabrał.


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: Marcin997 » ndz lut 27, 2011 15:35

Ja stawiam na kont wtrysku albo że paliwo się cofa... Nie ma innej opcji żeby trudno było mu załapać..
Miał tak na starej pompie.. Żeby odpalił trzeba było kręcić, potem zaczynał łapać i trzeba było trzymać na kluczyku żeby załapał.. Pompa mi się zapowietrzała.. Do wymiany poszedł uszczelniacz na wałku i oring na ośce...
A u Ciebie może zaworek zwrotny nie trzyma??



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

Odpalanie zimnego diesla bez wyprz. kąta wtrysku

Post autor: DejaVu » ndz lut 27, 2011 16:09

Być może? Do wymiany są też przewody paliwowe , od powrotu chyba-są mokre i jak stoi się koło golfa to śmierdzi ropą-mój nie śmierdzi.Teraz jest jeszcze za zimno aby cokolwiek naprawiać :grin: Dziś chciałem mu założyć lewą klamkę przód ,którą ostatnio złamał-i ta przy wkładaniu się złamała i 30zł. poszło się...


Seat Mii 1.O CHYA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości