problem po wymianie termostatu i bagnet

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: pawel1985x » czw lut 24, 2011 14:51

Witam wlasnie na pargingu wymienilem termostat ale nie wiec co jest ale wlalem 2.5 litra plynu i wiecej z banki nie chce zejsc jest ponad maks i nie schodzi jak to odpowietrzyc? dodam ze dusze przewody gumowe reka ale to nie pomaga poziom nie schodzi.A i jeszcze jedno jak jest obudowa bagnetu ta zolta to reka zachaczylem i zlamala sie na dole przy wejsciu obudowy do bloku silnika czy mozna to tak zostawic? dodam ze ta czeesc obudowy bagnetu ktora wchodzi w blok jest i mozna ja tam wetknac tylko nie ma jakby tej zewnetrznej zoltej przedłużki mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Na zdjeci zaznaczylem gdzie jest pekniete i tego zgrubienia teraz nie mam czy mozna to tak zostawic ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: Rafał 21 » czw lut 24, 2011 15:28

pawel1985x pisze:Witam wlasnie na pargingu wymienilem termostat ale nie wiec co jest ale wlalem 2.5 litra plynu i wiecej z banki nie chce zejsc jest ponad maks i nie schodzi jak to odpowietrzyc? dodam ze dusze przewody gumowe reka ale to nie pomaga poziom ni
Gdy sie juz bierzesz za jakąś czynność przy samochodzie to wpierw poczytaj a następnie do dzieła! :rozpacz: Uruchom silnik i dolewaj .

a co do bagnetu to musisz kupić osłonę bo inaczej bedzie ci leciał olej!


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: damian-ppp » czw lut 24, 2011 15:47

Potwierdzam słowa Kolegi... Auto musisz uruchomić i rozgrzać do 87 stopni - temperatury pełnego otwarcia termostatu - wówczas układ samoczynnie się odpowietrzy... Do bagnetu musisz kupić tą rurkę: w ASO płaciłem około 10 zł... Sprawdź dokładnie czy nic nie zostało w metalowym krućcu wychodzącym z bloku, gdyż zakładając nowy gagnet możesz to wepchnąć do środka...


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: pawel1985x » czw lut 24, 2011 16:11

ok akcja zrobiona tylko nie wiem dlaczego ale wszla niecala banka 5 l plynu zostalo tak pol litra moze wiecej .A teraz nastepne pytanie uruchomilem silnik przejechalem 7 km nagrzal sie do 90stopni .Po czym wlaczylem ogrzewanie na maksa dodam na postoju i temperatura zaczela spadac czy to normalne? czy termostat trefny? Co do oslony to nie zauwazylem aby cos wpadlo a jak nie widzialem tzn ze albo nic nie bylo albo wpadlo oslone tak czy siak kupie tyle ze do aso mam 60km



pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

Re: problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: pawel1985x » czw lut 24, 2011 16:20

damian-ppp pisze:Potwierdzam słowa Kolegi... Auto musisz uruchomić i rozgrzać do 87 stopni - temperatury pełnego otwarcia termostatu - wówczas układ samoczynnie się odpowietrzy... Do bagnetu musisz kupić tą rurkę: w ASO płaciłem około 10 zł... Sprawdź dokładnie czy nic nie zostało w metalowym krućcu wychodzącym z bloku, gdyż zakładając nowy gagnet możesz to wepchnąć do środka...

ok akcja zrobiona tylko nie wiem dlaczego ale wszla niecala banka 5 l plynu zostalo tak pol litra moze wiecej .A teraz nastepne pytanie uruchomilem silnik przejechalem 7 km nagrzal sie do 90stopni .Po czym wlaczylem ogrzewanie na maksa dodam na postoju i temperatura zaczela spadac czy to normalne? czy termostat trefny? Co do oslony to nie zauwazylem aby cos wpadlo a jak nie widzialem tzn ze albo nic nie bylo albo wpadlo oslone tak czy siak kupie tyle ze do aso mam 60km



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: munior » czw lut 24, 2011 17:23

pawel1985x pisze:Po czym wlaczylem ogrzewanie na maksa
Takie rzeczy to w starych autach :chytry: nic ci to nie dało ,płyn w nagrzewnicy jest cały czas ,a sterowanie ciepło -zimno odbywa sie za pomocą otwierania i zamykania klap
pawel1985x pisze: i temperatura zaczela spadac czy to normalne?
normalne :grin: wszstko masz tak jak nalezy


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

pawel1985x
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: czw paź 23, 2008 20:40
Lokalizacja: milicz

problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: pawel1985x » czw lut 24, 2011 17:30

okk troche jestem spokojniejszy
bo juz chcialem gonic do sklepu po nowy.
Rurka do bagnetu zamowiona aso wroclaw 19zl
termostat powiedzieli 93zl ale skoro ten dobry to dobrze zobaczymy jak dlugo.
Ale swoja droga jak dam na maksa i temperatura spada to on nie powinien sie zamykac i grzac? bo dodam ze spadlo mi o 2 kreski w lewo od 90 na postoju i maks ogrzewaniu



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

problem po wymianie termostatu i bagnet

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 18:19

Zdaje się że tak niestety jest że bez obciążenia TDI się wychładza przy niskich temperaturach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości