Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

szpila21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 03, 2009 02:20
Lokalizacja: Bristol

Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

Post autor: szpila21 » sob sty 15, 2011 09:06

Witam wszystkich
Mam problem z moim Golfikiem MK3 1.9 TDI silnik AHU.
Samochod od pewnego czasu ciezko odpalal, az w koncu padl calkowicie. Duzo sie z nim bawilem i ostatnio wymienilem: Filtr paliwa i powietrza, czujnik temperatury, swiece zarowe, kolko napedzajace pasek rozrzadu. Ustawialem rozrzad. Na Vag-u wyskakiwal blad zaworu N108. przejzalem cala instalacje - wydaje sie OK. W koncu poprowadzilem nowy przewod do tego zaworu i przecialem stary. Blad zniknal ale dalej nie odpalal. Sprobowalem bez niego i wreszcie zapalil. Niestety zero mocy i gasnie przy probie ruszenia. wiec moge go odpalic bez N108 i gdy przy odpalonym podlaczam go spowrotemmoc powraca i jezdzi slicznie. Przyspieszenie super itd ale gasnie gdy gwaltownie odejme gaz i zabawa zaczyna sie na nowo.
Ma ktos jakies sugestie co sie dzieje?? HELP!!!

Przydal by sie opis do polskiego Vagaaby dolkadnie sprawdzic kat wtrysku. Bo w jednym z blokow jest jesli dobrze pamietam "Wyprzedzenie wtrysku wartosc zadana" = 145, a Wartosc rzeczywista = 165. Nijak sie to nie zgadza z innymi postami na innych forach (wszedzie mowia ze powinno byc koklo 50-60).

I jeszcze jedno. Jak luzuje pompe (4 sroby - dwie od strony kola jedna od drugiej strony i jedna pod przewodami paliwowymi) to i tak nie chce drgnac bo przewody paliwowe metalowe trzymaja ja mocno. Jak ja ruszyc w jedna czy druga strone?



Awatar użytkownika
Byku21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: śr cze 25, 2008 19:29
Lokalizacja: TSK 54HH
Kontakt:

Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

Post autor: Byku21 » sob sty 15, 2011 13:36

ona lekko się nie przesunie,ja brałem kawałek drewna i przyłożyłem do pompy po czym pukałem w drewno młotkiem delikatnie...


Sprzedam tłokorozdzielacz z falą z pompy 11mm

arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

Post autor: arturo » ndz sty 16, 2011 20:47

Źle musisz mieć tą pompę ustawioną. Na vag 311 robi się tak: engine-measuring block-000-basic settings-TDI timing-i na środkową linię.
UWAGA!!! Kąt wtrysku należy ustawiać na zablokowanych nastawach ECU, musi przy tym migać lampka od świec żarowych.



szpila21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 03, 2009 02:20
Lokalizacja: Bristol

Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

Post autor: szpila21 » czw sty 27, 2011 06:10

Sorry ale nie bylo mnie troche.
Ok wiem jak już przestawić pompę. Doszedłem do momentu, że mogę odpalić z podłączonym N108. Ale niestety jest brak mocy przy niskich obrotach. Nie wiem jak w Vagu polskim 4.9 sprawdzić ten kąt wtrysku, bo w bloku 4 pozycja 2 i 3 (wyprzedzenie wtrysku) się nie zmieniają, nieważne jak tą pompę ustawię. Niestety vag 311 mi nie chodzi (niewiem dlaczego, może przez windows 7). Przy niskich obrotach do około 2100 obr moc praktycznie zerowa, a póżniej jakby się włączało turbo i jedzie super. Na biegu jałowym jest opóźnienie reakcji na pedał gazu. W dodatku gdy obroty opadają po odjęciu pedału gazu obroty opadają do około 800 obrotów, aż trzęsie silnikiem i powracado 900 obrotów.
Być może to ustawienie kąta wtrysku (był jedynie ustawiany na wyczucie z powodu braku odczytów w/w), ale może to jeszcze coś innego.
Ta instrukcja do polskiego vaga 4.9 byłaby bardzo pomocna.
Dzięki.



szpila21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 03, 2009 02:20
Lokalizacja: Bristol

Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

Post autor: szpila21 » czw sty 27, 2011 06:19

Jeszcze dodam, że z podpiętym n108 nie odpala od razu tylko po 3-4 sekundowym kręceniu.
Czy jakieś wężyki (paliwa, spalinowe, powrotne) mogą mieć coś z tym wspólnego?



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

Post autor: munior » czw sty 27, 2011 10:55

arturo pisze: Na vag 311 robi się tak: engine-measuring block-000-basic settings-TDI timing-
Odpuście sobie ten wykres w tdi timing ,wystarczy że silnik nie jest rozgrzany albo czujnik temp.szwankuje i głupoty wychodzą ,a statyczny kat wtrysku ustawiamy na zimnym ,ja nigdy nie sugeruję się tym wykresem z podanych wyżej powodów .Jedyny miarodajny sposób to grupa 000 druga pozycja i sprawdzenie w bs


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Golf MK3 TDI nie odpala - problem z n108

Post autor: macem » pn lut 14, 2011 19:28

N108 mozna sprawdzic na VAGu w basic settings w grupie 4, musi przestawiac w pelnym zakresie puzny/wczesny.
jak to jest oki to sprawdz czyjniki temp. to tez na VAGU mozesz sprawdzic w module silnika i module instruments.
na koniec ustaw kat wtrysku na pompie jak sugeruja BS i grupa 0, 2-ga pozycja.


Golf IV ALH+, Astra J CDTI 160km Sport

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 225 gości