Lupo 1.7SDI AKU

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

.wide
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 04, 2009 20:38
Lokalizacja: Deutsch Piekar
Kontakt:

Re: Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: .wide » sob lut 12, 2011 18:34

Witam. Udało mi się sprawdzić klapę. Nie wiem jak wysokie/silne podciśnienie powinno być na przewodach przy klapie i przed N18, ale wydaje mi się dość słabe (na palcu się utrzyma). Kwestia sparciałych przewodów, czy jest ok?
Klapa nie reaguje. Ani drgnie, zarówno po odpaleniu, jak i po zgaszeniu samochodu. Zauważyłem jednak, że peszel z przewodami do wtyczki przy klapie był przetopiony. Rozprułem to i okazało się, że kable były lutowane wcześniej. Widać ktoś już przy tym wcześniej grzebał. Może doszło do zwarcia i uszkodziła się klapa? Zapomniałem multimetru i nie sprawdziłem napięcia. Co ważniejsze, w opisie wtyczka ma mieć 4 piny, u mnie w AKU są dwa. Zatem wysyłają do klapy sygnał, czy odbierają jej położenie? Spróbuję dokopać się do schematów i sprawdzę przejście do wtyczki przy ECU. Sprawdziłem także ponownie EGR. Po odpaleniu otwiera się. Niestety wysypał mi się VAG więc testów nie przeprowadziłem.
Na razie zaślepiłem podciśnienie sterujące EGR.



coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: coval » sob lut 12, 2011 19:09

Podciśnienie będzie ok bo jest brane z kolektora ssącego bodajże, a nie pompki vakum.
Czyli klapa nie działa, a czy jest ciągle w pozycji otwartej?
Przy zaślepionym EGR to nawet dobrze, że klapa będzie cały czas otwarta, byleby błędami z niej nie sypało.
W 1.9 SDI wtyczka jest 4 pinowa.
Pozostaje tylko sprawdzić jak teraz auto jeździ i ile zużywa paliwa i czy dymi jak wcześniej.
Sprawdzałeś klapę w output teście czy tylko przy odpalaniu/gaszeniu silnika?
Ps. Klapę do 1.7 SDI nowa widziałem na allegro 120zl.
http://motoallegro.pl/vw-polo-lupo-seat ... 69258.html" onclick="window.open(this.href);return false;



.wide
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 04, 2009 20:38
Lokalizacja: Deutsch Piekar
Kontakt:

Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: .wide » sob lut 12, 2011 21:05

Klapa jest cały czas w pozycji otwartej. Dziś sprawdzałem jedynie podczas odpalania i gaszenia silnika, jutro wykonam output test. Wydaje mi się jednak, że nie było tam V157 (na pewno był N108, N18 i kilka innych). Sprawdzę też napięcie we wtyczce.
Błędów brak.



coval
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 17:43
Lokalizacja: Zielona Góra

Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: coval » sob lut 12, 2011 21:27

Z tym podciśnieniem z kolektora ssącego się zapędziłem, jest pompka vacum. Gdyby już wytwarzała za małe podcisnienie miałbys tez słabsze hamulce bo "zasila" też servo.



PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: PawełB » śr lis 16, 2011 16:49

jakie wtryski będą pasowały do silnika 17sdi aku chodzi mi o jakiś nr kod jakieś informacje żebym złych nie kupił mam polo 17sdi aku więc chybya takie same jak w tym lupo, może mi ktoś podać jakieś konkrety?



Awatar użytkownika
Neoarti
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 894
Rejestracja: wt lis 01, 2005 20:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: Neoarti » śr lis 16, 2011 17:45

a sprawdż w grupie 15 jakie zużycie paliwa pokazuje na nagrzanym silniku ? u mnie w 1,9 agp jest 0,20-0,30 i w mieście nie przekraczam 6l/100km


NordGlass Diamentowe szyby samochodowe, jak masz problem z szybą wal śmiało na PW :)

PawełB
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw paź 07, 2010 08:31

Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: PawełB » czw lis 17, 2011 15:10

Spalanie wyszło mi około 7litrów a gdy go kupiłem spalał 4.5lira więc trochę wzrosło. wydaje mi się ze trochę więcej kopci niż powinien.



lupogolf1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 28, 2014 22:41

Lupo 1.7SDI AKU

Post autor: lupogolf1993 » ndz gru 28, 2014 23:12

Witam, nie mogę znaleść tematu. a do koładnie ma vw lupo 1.7 sdi 2004r. auto ma autentyczny przebieg 180tys. problem był gdy kupiłem auto paliła się kontrolka CHECK. auto chodziło równo. okazało się ze było lekko przestawione na pompie, zostało wszystko ustawione. przzejeździłem rok i przyszły minusowe temp i znów się zapala. byłem u kumpla i wyrzuca błąd ustawienia kątu wtrysku. filtr zmieniony paliwo ze stacji. prosze pomóżcie.. :rozpacz:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości