Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: Krystian GTD » pt sty 28, 2011 11:16

Dlatego pisałem, że cała operacja musi być przeprowadzona bardzo delikatnie i trzeba bardzo uważać. Zrzuć pompę wtryskową i oddaj ją do pompiarza bo w warunkach domowych raczej sam tego nie poskładasz ( na 99% coś tam się zmieliło w środku). Albo kup jakąś używkę w bardzo dobrym stanie na pewno będzie taniej i bez nerwów. A starą pompę rozbierz i sprzedaj na graty na pewno się chętni znajdą.



arwam

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: arwam » pn sty 31, 2011 15:11

wicekdw pisze:. Najlepiej w takiej sytuacji udać się do pompiarza. Ogólnie trzeba być bardzo dokładnym i precyzyjnie wszystko robić przy pompie wtryskowej. Ostatnio grzebałem w swojej pompie i powiem, że już nigdy więcej za dużo nerwów. Pozdro

najlepszym sposobem na nerw jest butapirazol :grin:

a tak na poważnie jesli ktoś uważnie rozbiera i nie jest w gorącej wodzie kompany to jak najbardziej można takie rzeczy robić.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: wicekdw » śr lut 09, 2011 19:46

Odkręciłem nastawnik. Zauważyłem opiłki metalu. Widzę przez dziurę w pompie, że ukręcony jest wałek . Wałek ukręciło tuz przy głowicy pompy. W takim razie co go mogło zablokować? Czy da się wymienić wałek czy to jest razem z głowicą? I trzecie pytanie: Magnes na nastawniku wyłapał kilka opiłków, ale nie wiem czy wszystkie. Myślicie, że teraz trezba czyścić nastawnik?



arwam

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: arwam » śr lut 09, 2011 20:40

wicekdw, raczej poszukaj innej pompy. taniej Cię wyjdzie niż nawet same cześci do tej a nie mówiąc jużo robociźnie pompiarza chyba że będziesz robił sam jeśli już masz doświadczenie w tej dziedzinie.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: Adamm » śr lut 09, 2011 20:53

arwam pisze:jeśli już masz doświadczenie w tej dziedzinie
sadzac po zniszczeniech nie bardzo :)

wicekdw, tak jak Arwam pisze poszukaj drugiej pompy


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: wicekdw » śr lut 09, 2011 23:29

Odkręciłem jeszcze głowicę, ścięło też bolec na talerzyku łączącym się z wałkiem. A czemu uważacie że nie mogę wymienić wałka i talerzyka (tzw fali)?? Kwestia zdobycia części. mam już pompę rozebraną od strony głowicy, jest tylko jeden problem... nie mogę wyjąć resztki wałka z głowicy? Jak to zrobić? Czy wałek mógł uszkodzić też głowicę wchodząc za bardzo do środka? I jeszcze jedno... o ile od strony rozrządu są tylko dwie możliwości założenia fali a tym samym obrócenia wałka (ale wiem w jakim położeniu była fala) o tyle od strony głowicy już są 4 możliwości bo są chyba 4 symetryczne nacięcia na wałku (widziałem na zdjęciach innej pompy). Mniemam, że jak włożę tam wałek inaczej niż był to kolejność wtrysku się nie będzie zgadzać. Jak to ustawić? Wnioskując z resztek wałka są dwie możliwości jak to mogło być ustawione bo w dwóch pozycjach mniej więcej ułamane końce pasują do siebie. Ja bym się jednak kusił o złożenie tego, jak się nie uda to wtedy inną pompę kupię. Zaraz wrzucę zdjęcia.



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Re: Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: wicekdw » czw lut 10, 2011 00:04

Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



arwam

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: arwam » czw lut 10, 2011 00:23

pompa sama z Siebie zakończyła żywota czy może przy próbie jakichś przeróbek się rozleciała na skutek złego poskładania?



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: wicekdw » czw lut 10, 2011 00:32

Części zniszczyły się przy dokręceniu głowicy pompy po wymianie oringu więc oprócz tego i tego że był wyciek wszystko jest ok. Po próbie odpalenia zmieliło jeszcze drobniej i tyle.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: Adamm » czw lut 10, 2011 01:02

wicekdw, uwierz mi ze ta pompa juz nie bedzie ok a na pewno nie malym kosztem

opilki z resztek tego co sie pokruszylo poszly w cala pompe, trzeba by ja dokladnie rozebrac , wyczyscic zobaczyc czy nigdzie sie wiecej nie poprzycierala, wymienic fale, tloczek pierscien glowice , wyczyscic nastawnik, a juz na pewno ZDJAC pompe bo nie zrobisz tego w zadnym razie na aucie


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: wicekdw » czw lut 10, 2011 01:04

Już jest zdjęta, właśnie rzecz w tym że mam ją na stole. Co z tym wałkiem? Wbiło go do głowicy?



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: Fahoo » czw lut 10, 2011 01:14

wypi.........na złom
nie masz wiedzy nie pchaj palców....ta pompa w twych rekach nigdy nie zostanie uzdrowiona szukaj nowej


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

arwam

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: arwam » czw lut 10, 2011 10:34

wicekdw, szukaj innej pompy bo z tej nic nie będzie. jak wymieniałeś oring to wyskoczyła z gniazda podstawa tłoko-rozdzielacza. to raz a dwa że jak się dokręca to nasadkąw palcach ma dojść do samego końca i wtedy się sprawdza czy pompę daje sięnormalnie przekręcić. i dopiero siędokręca Ty tego nie zrobiłeś i to są efekty



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Wyciek z pompy wtryskowej 1,9 TDI 1Z Golf mk 3

Post autor: arturo » czw lut 10, 2011 13:07

Tak się kończy wymiana oringu bez wyciągania pompy (jest to możliwe ale trzeba poluzować tylko na tyle głowicę żeby sprężyny trochę trzymały a nie całkiem aż wszystko się wysypie). Najlepiej wyjąć pompę i i zrobić to na stole.
Co do tego jak ma być tłokorozdzielacz względem wałka, to kołek ma być w osi klina wałka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości