Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Pablo1788 » sob lut 05, 2011 17:15

Mam prośbę do wszystkich forumowiczów jeżeli ktoś wymieniał tą nieszczęsną uszczelkę głowicy to proszę o podanie:jakiej firmy była uszczelką pozostałe oraz pozostałe elementy które wchodzą w skład wymiany



Awatar użytkownika
ozyrysh
kieroVWca boroVWca
kieroVWca boroVWca
Posty: 689
Rejestracja: sob mar 13, 2010 20:50
Lokalizacja: Niedźwiedź
Kontakt:

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: ozyrysh » sob lut 05, 2011 17:43

Pablo1788, kolego a nie lepiej zlecić to mechanikowi który raczej się na tym zna?



jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: jarciu_T4 » sob lut 05, 2011 18:34

v- rainz albo erling. możesz równie dobrze zamówiś w serwisie. uszcz. kolektorów, pompy tandem oringi na pompki. wszystkiego nie pamietam. jak bedziesz rozkręcał to bedziesz widział gdzie wystepuje uszczelka.. uszczelke dajesz tej samej grubosci co stara. nie słuchaj ze po splanowaniu daje się grubszą momenty dokęcenia głowicy znajdziesz na kartce razem z uszczelka . na koniec ustawić rozrząd i po sprawie. oblukaj uszczelke pod kątem peknieć w kanałach wodnych lubi pękać i osiada przez to.



Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Pablo1788 » pn lut 07, 2011 17:01

Panowie chodzi mi głównie o to jakie narzędzia muszę mieć żeby wszystko poodkręcać i co konieczne trzeba wymienić przy okazji wymiany uszczelki a czego nie ruszać no bo wiele osób twierdzi że trzeba uszczelek i innych pierdół wymienić za około 1500 zł ja wiem że napewno uszczelki od pompek idą do wymiany i co jeszcze jest konieczne i czy trzeba np. jakieś klucze do wykręcenia pompek i jaki jest schemat odkręcania głowicy i zakręcania.A auta nie dam do mechanika bo gość mi powiedział że chce 1000 zł za to że wykręci głowice weźmie ją do innego warsztatu da do splanowania i przykręci z powrotem to jaki to ma sens dawać mu zarabic około 600 zł.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: bongo » pn lut 07, 2011 17:42

Pablo1788, Jeśli bez wiedzy i odpowiednich narzędzi chcesz się brać za wymianę uszczelki w AJM to powodzenia :bajer:



maxoff
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:24
Lokalizacja: krk

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: maxoff » pn lut 07, 2011 17:52

wymiana uszczelki pod głowicą to nie wymiana oliwy czy filtra paliwa, to jest trochę roboty i ryzyka że coś się nie uda i dlatego mechanik sobie tyle krzyknoł i jeżeli myślisz że to tylko odkręcenie i przykręcenie to powodzenia. pozdro.
BONGO mnie wyprzedził :pub:



Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Pablo1788 » pn lut 07, 2011 21:02

Proszę nie spamować bo takie komentarze typu że to nie wykręcenie i wkręcenie nie są dla mnie w ogóle pomocne narzędzia mam porządne tylko nie wiem czy idą tam jakieś specjalistyczne np. do pompek dlatego chcę się dowiedzieć żeby nie było tak że rozbiorę silnik i będę zamawiał jakieś pierdoły i czekał dwa tyg.Proszę tylko i wyłącznie o jakieś pomocne komentarze !!!.Opis może jakieś zdjęcia



jarciu_T4
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:19
Lokalizacja: łask

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: jarciu_T4 » pn lut 07, 2011 22:01

zasadnicze pytanie wiesz jak prawidłowo zamontować i wyrególować pompki???? nie zrozum mnie żle



Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Pablo1788 » pn lut 07, 2011 22:45

Zasadnicza odpowiedź "nie wiem" dlatego chce się dowiedzieć szczypta informacji naprawde by mi pomogła jak kto się zna i robił to już to niech napisze na necie nigdzie nie ma dokładnego opisu jak to sie robi dlatego pytam na forum reszta napewno pójdzie



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: italiano_83 » pn lut 07, 2011 22:47

Pablo1788 pisze: i wyłącznie o jakieś pomocne komentarze !!!
Jedyne słowo jakie przychodzi mi na myśl to naiwność :bajer:
Pablo1788 pisze:Opis może jakieś zdjęcia
Czy Ty to na powarzenie piszesz :bajer:
Zastanów się przez chwilę ilu użytkowników podejmie się samodzielnie takiej wymiany ..... 000,1 % :bajer: Więc sens robienia takiej porady na forum jest tak samo zasadny :chytry: Takie rzeczy robią mechanicy i za ( za wiedzę i doświadczenie) kasują pieniądze i nikt tu nie jest samarytaninem i nie będzie Ci pomagał za darmo :bajer: Jeśli już chcesz cokolwiek to szukaj na necie we własnym zakresie tematów "szczotkowych" gdzie są opisane poszczególne etapy, ja tu http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.ph ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false; bo całego opisu nie znajdziesz na pewno, a wątpię aby komukolwiek się chciało pisać szczegółową porady w tak szerokim zakresie wyjątkowo dla Ciebie.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Pablo1788 » pn lut 07, 2011 23:01

Właśnie że jest zasadny bo jak ja bym to już kiedyś robił to napewno napisał bym taki post w którym opsuje czynności po kolei i tak zrobie jak będe tą uszczelkę robił a po za tym to większość z tych "mechników" to oszuści którzy probują kase zedrzeć z człowieka i nic konkretnego nie robią tylko wymieniają części na nowe i gaszą kase za freeko



maxoff
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 753
Rejestracja: sob lut 24, 2007 12:24
Lokalizacja: krk

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: maxoff » pn lut 07, 2011 23:09

a w sumie twoja gablota to możesz eksperymentować, jak wszystko ci się uda i będzie banglać to poprosimy o fotoporadę. pozdro.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: italiano_83 » pn lut 07, 2011 23:16

Pablo1788 pisze:Właśnie że jest zasadny bo jak ja bym to już kiedyś robił to napewno napisał bym taki post w którym opsuje czynności po kolei i tak zrobie
Ale jak Ci już pisałem, prawie nikt nie będzie tego robił sam !!! A mechanicy nie maja żadnego interesu/korzyści aby wykonywać takie porady, tak szerokie i szczegółowe, przecież trzeba opisać każdą czynność, co zdemontować - jak na co uważać, jakie części wymienić, jakim momentem dokręcać śruby,itp. itd.
Pablo1788 pisze:a po za tym to większość z tych "mechników" to oszuści którzy probują kase zedrzeć z człowieka
Niestety trzeba "wykopać' kogoś odpowiedzialnego i posiadającego wiedzę i umiejętności, a takich mało...
Co by nie było OT, to temat jak zdemontować pompowtryskiwacze:

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=161" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Pablo1788
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:47

Prośba o opisanie czynności przy wymianie uszczelki głowicy

Post autor: Pablo1788 » pn lut 07, 2011 23:26

No za ten pościk dzięki juź coś zaczyna się ruszać w temacie jeszcze muszę znaleźć gdzie jak reguluję sie te pompki bo na tej stronce był demontaż i montaż bez objaśnienia jak się to reguluje ale dzięki wielkie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości