dziwny klekot z okolic paska rozrządu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Toledziak » śr lut 02, 2011 09:42

Nie, bo planuje sam to zrobić :) A jeszcze jedno mnie zastanawia. Czy ten dźwięk na pewno dochodzi z dołu? Pytam bo przecież na włku rozrządu,tuż pod kołem pasowym jest tłumik drgań, może to on nawala, a niesie dźwięk gdzieś na dół pod obudową rozrządu? Tak coś mi przyszło do głowy. Bez stetoskopy sie chyba nie obejdzie.



Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: yykkes » śr lut 02, 2011 10:44

Kolego Toledziak, tez o tym tlumiku drgan pomyslalem, bo jak wczesniej pisalem, u mnie dziwnie zaczal pracowac silnik po wymianie dwumasu, stary dwumas byl kompletnie rozklekotany, bujalo motorem wiec tlumik tez mogl dostac po tylku. Tylko juz mamy kilka pomyslow, teraz wymieniac to wszystko to trzeba z 5 tysiakow na to chyba wywalic i nie mamy pewnosci czy to da efekt. Stetoskop mam, chcialem sie za to wziac w tym tygodniu ale mnie grypsko rozlozylo i musze poczekac :/ a w ASO to zaraz pol silnika beda chcieli wymieniac, jak nie caly wiec nawet tam sie nie udaje.


Diesel Power!!! :D

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Toledziak » śr lut 02, 2011 10:55

Czekam aż wyzdrowiejesz, ja nie mam stetoskopu :( na razie nie mam.



Awatar użytkownika
Coldfire28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn lis 30, 2009 08:14
Lokalizacja: Zgorzelec

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Coldfire28 » śr lut 02, 2011 15:12

Moze cos w tym jest, tlumik drgan. Dobre bo tez troche jezdzilem na rozwalonym dwumasie i moze stad ta usterka...


MESS WITH THE BEST, DIE LIKE THE REST :]
Mój Gofer --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4148474#4148474

Awatar użytkownika
Coldfire28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn lis 30, 2009 08:14
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Coldfire28 » śr lut 02, 2011 16:41

[youtube][/youtube] A tak pracuje moj silnik po porannym rozruchu. Brak nagrania tluczacych szklanek po odpaleniu gdyz nim wlaczylem nagrywanie to ucichly:D Moze cos uslyszycie:)


MESS WITH THE BEST, DIE LIKE THE REST :]
Mój Gofer --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4148474#4148474

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Toledziak » pt lut 04, 2011 09:24

Zapytałem o tematyczną dolegliwość na forum Mastersa

http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?p=53215#53215" onclick="window.open(this.href);return false;

Może Pan Bogumił pomoże w diagnozie, a tym czasem poczytajcie :)



Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: yykkes » pt lut 04, 2011 11:30

Pomysłow widzę coraz więcej, no ale nie od razu Kraków zbudowali, wspólnymi siłami napewno dojdziemy do przyczyny ;D Powalczyłem z grypą, po niedzieli biorę się poważnie za ten problem, zaczynam od stetoskopu ;)


Diesel Power!!! :D

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Toledziak » pt lut 04, 2011 12:48

Ja jutro ściągam dekiel zaworów, musze oblukać wałek (krzywki) jaki jest jego stan. Obróce silnikiem i zerknę na tłumik drgań czy się w jakiś sposób nie styka (tak jak w poście) może coś wymyśle przy okazji :) Zobaczymy.

W sumie to wpadłem na jeszcze jedną opcję, mianowicie tłumik drgan paska rozrządu znajduje się on po prawej stronie, mniej więcej na wysokości rolki napinającej (stojąc twarzą do rozrządu). Jest nieco na dole, ale może tam nieść hałas. Szczerze to wątpię w pompę oleju. Stawiam albo na tłumik drgań wałka, albo paska ( o ile w taki auto jest wyposażone, a raczej jest).



Awatar użytkownika
Coldfire28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn lis 30, 2009 08:14
Lokalizacja: Zgorzelec

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Coldfire28 » sob lut 05, 2011 10:25

Hehe coraz wiecej rzeczy. Ciekawe co to bedzie. Ogolnie to tak poza tematem, mam problem z wyciekiem plynu chlodzacego. Dokladnie wycieka gdzies na rurkach idacych do nagrzewnicy, tak mi sie wydaje bo na scianie grodziowej od strony silnika widac duzy zaciek. A schowek jest suchy.


MESS WITH THE BEST, DIE LIKE THE REST :]
Mój Gofer --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4148474#4148474

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: yykkes » pn lut 07, 2011 12:36

Panowie dzis rano wyjezdzajac autem nasluchiwalem pracy silnika zaraz po zimnym starcie, od razu pod odpaleniu nie slychac tego dzwieku, glosno szumi napinacz paska rowkowego, ale po kilku minutach odkrecilem korek od wlewu oleju i uslyszalem podobny dzwiek, nie taki glosny jak na tym filmie ale slychac mimo wszystko i chlapal troche olejem do gory... " onclick="window.open(this.href);return false;


Diesel Power!!! :D

Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Toledziak » pn lut 07, 2011 13:26

Na zimnym tego dźwięku nie ma. Dopiero jak się rozgrzeje. Nie mam dostępu do YT teraz (work), ale w domu posłucham.



Awatar użytkownika
Coldfire28
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn lis 30, 2009 08:14
Lokalizacja: Zgorzelec

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: Coldfire28 » pn lut 07, 2011 16:07

Dziwne ja jak otworzylem dzis korek to ten sam dzwiek choc z zewnatrz tego nie slychac przy zakreconym korku. Nie wydaje wam sie ze to zawory tak pracuja??


MESS WITH THE BEST, DIE LIKE THE REST :]
Mój Gofer --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=4148474#4148474

Awatar użytkownika
yykkes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 23:22
Lokalizacja: Zgierz

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: yykkes » pn lut 07, 2011 16:33

Ja to sprawdzalem jak kupilem auto, ale szczerze mowiąc nie pamiętam czy taki dźwięk się wydobywał z zewnątrz czy nie, dlatego pytam czy to normalne jest, ale skoro u Ciebie Coldfire28, też to słychać to chyba nie przypadek, tak chyba to powinno chodzić...


Diesel Power!!! :D

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

dziwny klekot z okolic paska rozrządu

Post autor: guziolek » pn lut 07, 2011 16:37

Mi się wydaje że na tym filmie, to właśnie zawory będą. Tylko to faktycznie jakoś strasznie głośne było na tym filmiku, może poprostu mikrofon tak to zebrał, bo jeśli temu komuś tak tłukły to chyba silnik był na wylocie. Ogólnie to zawsze jest trochę słychać jak pracują, a zdjęty korek można porównać do otwartego okna, jasne że będzie coś bardziej słyszalne. Ja osobiście obstawiałbym, że to ten wcześniej wspominany tłumik drgań trochę o sobie daje znać, bo na wcześniej wstawionym chyba nawet przez ciebie filmie to bardziej "szeleszczenie, szuranie" niż taki klekot.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 198 gości