Dokuczliwy dzwiek z silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

golfmaniac22
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: śr sty 02, 2008 00:19
Lokalizacja: lodz

Re: Dokuczliwy dzwiek z silnika

Post autor: golfmaniac22 » pt sty 28, 2011 23:23

michszym11970 pisze:
marko1980 pisze:tylko jak można go za mocno naciągnąć skoro na napinaczu są znaki?
Według tych znaków nie naciągniesz prawidłowo paska, do tego celu służy specjalny przyrząd pomiarowy, a większość mechaników robi to "na oko" i stąd takie efekty.
tak ale w axr-ach sa mechaniczne napinacze takie ze strzalka i ktora ustawiasz na wycieci wiec raczej nieda sie go za mocno naciagnac no chyba ze taki mechanik ktory niezwraca na te oznaczenia uwagi to tak



marko1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 20, 2010 00:15

Re: Dokuczliwy dzwiek z silnika

Post autor: marko1980 » sob sty 29, 2011 11:43

Witam,właSnie o to mi chodziło w ATD jest inny napinacz a mnie właśnie chodziło o ten mechaniczny który jest w AXR



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Dokuczliwy dzwiek z silnika

Post autor: arturo » ndz sty 30, 2011 18:56

Te wzmacniane paski contitech tak hałasują po 15tyś powinno być ok.



asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Re: Dokuczliwy dzwiek z silnika

Post autor: asko78 » ndz sty 30, 2011 19:48

Z mojego ASZ od dłuższego czasu też wydobywa się podobny głuchy dźwięk, podobnie ciężki do zdiagnozowania oraz nasilający się po rozgrzaniu. Piszecie źle założony rozrząd: odpada u mnie ustawiony specjalnym przyrządem. Piszecie dalej: wzmocniony pasek musi się ułożyć po 15tkm-u mnie pasek rozrządu układa się już od ok 65 tys. i chyba już bliżej do jego rozkładu :rozpacz: , natomiast pasek PK-5 układa się już od ok.45tkm i też jeszcze się nie ułożył :bajer:. U mnie dodatkowo od ok 2 m-cy zaczęło coś pobrzękiwać na zimnym silniku więc może to reakcja łańcuszkowa. Sprzęgiełko, rolka napinacza wymieniona osprzęt obsłuchiwany ale diagnozy brak...chciałem dokładnie to zdiagnozować przy okazji wymiany DM ale tak jak na złość/:satan: /szczęście DM się uspokoiła, pobrzękiwanie również ale szum jest ale jak się odezwie DM to przy okazji wrócę do autopsji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 200 gości