1Z rano nie równo chodzi

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

driver1811
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 22, 2011 03:05
Lokalizacja: Gliwice

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: driver1811 » czw sty 27, 2011 17:38

Panowie i Panie,jak w temacie,od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem mk3 Variant TDI,jak kazdy samochód urzywany posiada jakies wady,oto jedna z nich :bigok: rano gdy silnik jest zimny nie równo pracuje,trzesie nim co kilkanascie sekund,po kilku minutach problem znika,na poczatku myslałem ze moze wtrysk sterujacy,jednak jak pisałem po kilku minutach problemu niema,poza tym po doswiadczeniach w mk4 powinna sie chyba zapalac kontrolka grzania swiec,a u mnie nic,troche poszarpie i przechodzi,dzis zjechałem paliwo prawie do zera i zatankowałem swoje,zobacze jak jutro bedzie sie zachowywac,filtrów zadnych jeszcze nie zmieniałem bo nie miałem czasu,mimo to zawracam sie o porade do uzytkowników takiego autka,moze ktos juz miał podobny problem i naprowadzi mnie na jakis trop,z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi :kwiat:



Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: markim321 » czw sty 27, 2011 18:33

Podłącz po VAG. Na początek może sprawdź czy świece grzeją, chociaż teraz mrozów dużych nie ma wiec to nie powinno mieć dużego znaczenia. Taka nierówna praca może mieć związek z kompresją, chociaż też nie wyklucza się winy układu wtryskowego... Trudno wywróżyć z fusów :hmm:


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mobi65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 21:02
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: 1Z rano nie równo chodzi

Post autor: mobi65 » czw sty 27, 2011 18:43

ja bym sprawdzil czy nie ma pecherzykow powietrzaw przewodzie zasilajacym pompe wtryskowa



driver1811
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 22, 2011 03:05
Lokalizacja: Gliwice

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: driver1811 » czw sty 27, 2011 20:35

Powietrza własnie nie widac,auto przez 3 miesiace było odpalane tylko 3 razy i wogóle nie jezdzone,kompresja jak była by słaba podejrzewam ze ogolnie ciezko by 0dpalał nawet przy tych -2 a odpala od tyku,wczoraj od 130km/h ciezko sie rozpedzał ale troche wczoraj pojezdziłem dzis tez zrobiłem prawie 100km i przy 150km/h było czuc ze przyspiesza,ale nie przyjmuje wersji ze to od stania,jak cos jest nie sprawne to trzeba to naprawic, na razie nie mam czasu jechac na kompa



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: munior » czw sty 27, 2011 22:43

driver1811 pisze:wczoraj od 130km/h ciezko sie rozpedzał ale troche wczoraj pojezdziłem dzis tez zrobiłem prawie 100km i przy 150km/h było czuc ze przyspiesza,ale nie przyjmuje wersji ze to od stania,jak cos jest nie sprawne to trzeba to naprawic, na razie nie mam czasu jechac na kompa
Szkoda ,bo to by wiele wyjasniło .Najlepiej podpiąc vaga na zimno ,kiedy wystepują te drgania ,zerknac wtedy na dawkę paliwa w bloku 01 i na korekcje na wtryskach w 013 .Nie jeżdzij tylko pod vaga do pseudo fachofców naciągaczy ,co to tylko błędy kasują ,bo szkoda kasy ,musi to być ktoś kumaty ,co od razu ci powie co jest nie hallo .Za daleko mieszkasz ,bo bym ci to za przysłowiowe piwko zrobił :grin: na mój nos to masz coś nie halo z którymś wtryskiem ,albo z dawką paliwa ,wszystko to będzie widac po podpieciu vaga


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
minio.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob gru 25, 2010 22:46
Lokalizacja: Skierniewice

Re: 1Z rano nie równo chodzi

Post autor: minio. » czw sty 27, 2011 23:20

driver1811 pisze:Panowie i Panie,jak w temacie,od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem mk3 Variant TDI,jak kazdy samochód urzywany posiada jakies wady,oto jedna z nich :bigok: rano gdy silnik jest zimny nie równo pracuje,trzesie nim co kilkanascie sekund,po kilku minutach problem znika,na poczatku myslałem ze moze wtrysk sterujacy,jednak jak pisałem po kilku minutach problemu niema,poza tym po doswiadczeniach w mk4 powinna sie chyba zapalac kontrolka grzania swiec,a u mnie nic,troche poszarpie i przechodzi,dzis zjechałem paliwo prawie do zera i zatankowałem swoje,zobacze jak jutro bedzie sie zachowywac,filtrów zadnych jeszcze nie zmieniałem bo nie miałem czasu,mimo to zawracam sie o porade do uzytkowników takiego autka,moze ktos juz miał podobny problem i naprowadzi mnie na jakis trop,z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi :kwiat:
Miałem podobny przypadek, rano po odpaleniu trzęsło silnikiem i po paru minutach przestawał, po podpięciu pod vag-a nie pokazywał błedów, doszedłem do wniosku że trzeba sprawdzic świece żarowe. Po sprawdzeniu okazało się że jedna tylko grzeje, po wymianie na nowe problem znikł :D



Awatar użytkownika
martuncio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 09:47
Lokalizacja: Pasłęk
Kontakt:

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: martuncio » pt sty 28, 2011 07:38

U mnie rano było tak samo tylko przez kilka sekund nie równo chodził i też pomogła wymiana świec. Tylko wymień wszystkie 4 bo koszt i tak nie jest duży.



driver1811
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 22, 2011 03:05
Lokalizacja: Gliwice

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: driver1811 » pt sty 28, 2011 10:33

Dzis było ok -8 ,auto odpaliło bez problemu,wczoraj zalałem nowe paliwko,potrzesło nim dosłownie 10 sekund i koniec,świece oczywiscie tak jak rozrzad,olej i filtry zmienie i zobacze jak sie wtedy bedzie zachowywał,to prawda ze swiece mozna sprawdzic prostownikiem z potencjometrem??



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: munior » pt sty 28, 2011 12:49

driver1811 pisze:to prawda ze swiece mozna sprawdzic prostownikiem z potencjometrem??
Do sprawdzenia świec nie potrzeba żadnych dodatkowych wynalazków ,wystarczy akumulator w aucie i kawałek kabla ,zdejmujesz kapturki i sprawdzasz każdą z osobna ,dotykając jednym końcem kabelka do plusa aku ,a drugim do zasilania świecy ,nie sposób nie zauważyć która świeca pobiera prąd, a która nie.A jak kabelek będzie za cienki to nawet poczujesz w ręku która jest dobra :chytry: bo pobór prądu rzędu 15 Amper szybko go rozgrzeje


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

driver1811
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob sty 22, 2011 03:05
Lokalizacja: Gliwice

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: driver1811 » pt sty 28, 2011 15:59

Podziekował :bigok: jak bede miał jeszcze jakies pytania to bede pisał w tym temacie zeby nie zakładac nowego :)



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2649
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: matisim » pt sty 28, 2011 16:54

najlepiej wymień pierw filtr, potem sprawdź albo wymień świece, u mnie pomogły świece nie grzała ani jedna :hmm: i przy -5 telepało silnikiem i puszaczał kupę dymu



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

1Z rano nie równo chodzi

Post autor: mara_010 » pt sty 28, 2011 22:27

ja mam tak samo tylko ze w TD póki jest zimny to telepie silnikiem razem z buda po kilku minutach jak się rozgrzeje porzadnie to cichutko jest jutro zabiram sie za zmianę świec i termostatu przy okazji więc powiem czy coś pomogło :)


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości