aaz turbo K14 zawór westgate

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

aaz turbo K14 zawór westgate

Post autor: powertrain » śr sty 26, 2011 18:00

zawór wyjołem był zapieczony w pozycji zamkniętej,rozruszałem działa leciutko jak dmuchnę powietrzem chowa się ale jak go wcisnę i zatkam dziurę wraca do pozycji zamknętej a powinno raczej zassać palca i stać w miejscu tak?? czy to wina uszkodzonej membrany?? nigdzie tego nie mozna dostać,może ktoś ma na zbyciu sprawny,odkupię z chęcią



arwam

aaz turbo K14 zawór westgate

Post autor: arwam » śr sty 26, 2011 21:53

jeśli dmuchasz z cśnieniem do około 0,8bara i działa to zakładaj



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

aaz turbo K14 zawór westgate

Post autor: Michał_1977 » śr sty 26, 2011 22:54

powertrain pisze: jak go wcisnę i zatkam dziurę wraca do pozycji zamknętej a powinno raczej zassać palca i stać w miejscu tak?
Niekoniecznie.Siła sprężyny jest większa niż podciśnienia,które wytwarza się pod palcem :bajer:
powertrain pisze:działa leciutko jak dmuchnę powietrzem chowa się
Więc zakładaj i nie szukaj sobie problemu :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

aaz turbo K14 zawór westgate

Post autor: arwam » czw sty 27, 2011 11:56

Michał_1977 pisze: Niekoniecznie.Siła sprężyny jest większa niż podciśnienia,które wytwarza się pod palcem :bajer:

panowie NADCIŚNIENIA a nie podciśnienia.
podciśnienie byłoby wtedy jakby zatkał palcem wlot powietrza i dopiero wtedy próbował grzybek wcisnąć.
zresztą te zawory nie będą miały hermetycznej szczelności siłownika WG z tego względu że dmucha na przeponę od strony grzybka więc jest jeszcze pasowanie prowadnica zaworu - trzonek zaworu.
jak przez temalutkie dziurki na niemal szczycie zaworu nic nie ucieka jak dmuchasz w zawór ale on już doszedł do krańca swojego ruchu to jest wszystko OK.
zakładać i jeździć



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

aaz turbo K14 zawór westgate

Post autor: Michał_1977 » czw sty 27, 2011 15:14

arwam pisze:panowie NADCIŚNIENIA a nie podciśnienia.
Zgadza się...błąd mi się wkradł.Szybciej napisałem niż pomyślałem :-)


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

fatal79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 04, 2010 09:10

aaz turbo K14 zawór westgate

Post autor: fatal79 » czw sty 27, 2011 18:54

kolego powertrain, a propos tematu to nie westgate tylko wastegate...ale to tak na marginesie



Awatar użytkownika
powertrain
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob cze 02, 2007 17:58
Lokalizacja: bielsko biała

Re: aaz turbo K14 zawór westgate

Post autor: powertrain » czw sty 27, 2011 20:13

siem
dziś poskładałem wszystko,,,,,pierwsza jazda i wskażnik na 0,8bara i wyżej ani drgnie czyli działa zawór i jest ok,do tego ciszej w kabinie za nogami pasażera jest i ogólnie.....jutro podkręce na 1.0 1.3bara

dla tych którzy maja ten sam problen kilka wskazówek!! nie da się dostać tego w sklepie ,nie szukajcie,w bielsku białej są 4 firmy które zajmują się regeneracją turbin i przekładni,żadna nie miała tego zaworu,chcąc odkręcić te 3imbusy musiałem dorobić 2 klucze ,klucze typu L mają za długie ramię i nie da się podejść w żaden sposób,musiałem obciąć nasadkę z imbusem i spiłować płaską dychę żeby weszła między zeberka i dopiero udało sie odkręcić....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości