1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Marcin997 » pt sty 21, 2011 18:06

WItam.
Posiadam golf mk2 1.6 td 1V. Kręcona pompa oraz ciśnienie na turbawce. Ciśnienie miałem 1.5 bara a uszczelkę miałem normalną jak w 1.6 td. Strzeliła uszczelka, spaliny leciały do płynu, byłem zrobić test czy na pewno są spaliny w układzie.. No i były. No to do domu, i rozkręcać. Robiłem to pierwszy raz. Wszystko powoli i spokojnie, co chwile telefon do znajomego mechanika z pytaniem o to i tamto. Głowice dałem do splanowania, powiedzieli że była bardzo prosta.. lekko tylko była gdzieś tam. Zawory były uszczelnione i dotarte. No to do domu i zakładać. Kupiłem uszczelke Elringa do 1.9td oraz nowe uszczelki na kolektory oraz nowe śruby. Wszystko robiłem w czystości itp. Śruby dokręciłem tak jak napisali na opakowaniu uszczelki i w takiej kolejności jak tam było pokazane.. Moment było najpierw 40Nm potem 60Nm i 90 stopni i 90 stopni. Tak też zrobiłem i wszystko zacząłem składać.. Jak już wszystko poskładałem ucieszony że odpale.. Kręce i kręce i nic.. Coś próbuje łapać ale niestety.. Zauważyłem że silnik zienił prace nawet podczas kręcenia rozrusznikiem.. jakoś tak dziwnie brzmiał.. nie odpala... no to poszedłem zobaczyc o co chodzi.. Normalnie już dawno by się odpowietrzył.. Patrze a tu cieknie spod uszczelki... No normlanie WK*(& :grrr: :grrr: Jakim Bożym cudem... Nie wiem nic... Dokręcone tak jak ma być a mimo to cieknie.. No i auto nie załapie.. Może uszczelka nie ta???? Numer to 914.873. jakieś pomysły dlaczego tak się stało???



Michał88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:11
Lokalizacja: PGN

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Michał88 » pt sty 21, 2011 19:00

cześć chyba nie ta uszczelka piszesz że silnik 1.6 założyłeś uszczelkę z 1.9 paczyłem w katalogu ,i to są chyba inne uszczelki ,choć mogę się mylić
Przymierzyłeś starą do nowej



Awatar użytkownika
Orzeł_01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: sob sie 07, 2010 11:12
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Orzeł_01 » pt sty 21, 2011 20:09

Michał88, da się zastosować uszczelkę z 1,9TD do 1,6TD. Uszczelka z 1,9 jest lepsza (wytrzymalsza), bo jest metalowa.

Marcin997, oczyściłeś dokładnie blok (płaszczyzną do której przylega uszczelka)?


Golf mk2 "PANZERWAGEN" Off-Road Swap SYNCRO - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 3#p6148733" onclick="window.open(this.href);return false;.
Audi 80 B4 1,9 M-TDI 1Z

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Re: 1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Q_mac » pt sty 21, 2011 20:12

Uszczelką powinna pasować, lekko tylko odprężyłeś silnik (większe otwory na tłoki). Co do mokrej uszczelki, strzelałbym że po czymś zlatuje płyn, lub ropa.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Michał_1977 » sob sty 22, 2011 00:16

Q_mac pisze:strzelałbym że po czymś zlatuje płyn
Też mi się tak widzi...chyba,że blok pękł (oby nie) lub pod uszczelkę dostał się jakiś twardy paproch i nie siadła jak trzeba
Marcin997, czyściłeś blok drobnym papierem ściernym na jakimś twardym prostym klocku? :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Marcin997 » sob sty 22, 2011 00:24

Orzeł_01, Tak. Czyściłem i blok i glowice jeszcze przeleciałem benzyną ekstrakcyjną. Blok przeleciałem papierkiem wodnym i potem także benzyną... Więc myślę że git. Chociaż mogę się mylić:(
Q_mac, Silnik chyba dobrze rozprężyłem no bo całkiem inne odczucie jest teraz jak kręcę... :( Jak by kompresji nie było.. Do tego jak kręcę to próbuje łapać, tak jak by zaskakiwał i towarzyszy temu biały dum z rury.. Myślę że to płyn chłodniczy... Po niczym nie zlatuje płyn ani ropa.. Też tak myślałem, ale jak wszystko przeleciałem szmatką i sprężonym powietrzem, i było sucho, to kazałem koledze kręcić a ja patrzyłem.. i wypływa ładnie pomiędzy głowicą a uszczelką... Więc nie mam złudzeń nawet... Cieknie od przodu oraz od boku, od tyłu nie bardzo widzę....

Jutro ciągnę go do mechanika.... Chciałem sam i po małych kosztach,... A tu niestety... :( Tylko co zzobiłem nie tak że cieknie...



Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Marcin997 » sob sty 22, 2011 00:27

Michał_1977, No co do czyszczenia bloku, to na prawde głowy sobie nie daję uciąć czy to dobrze wyczyściłem... Ale starałem się... Przeciek jak byk widać na uszczelce która wystaje i widać że od góry cieknie, na łączeniu uszczelki z głowicą...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Michał_1977 » sob sty 22, 2011 01:17

Marcin997 pisze:Do tego jak kręcę to próbuje łapać, tak jak by zaskakiwał
Kabel od świec przykręciłeś? :bajer:
Czy może przycisnąłeś go głowicą? :grin:
Marcin997 pisze:Jutro ciągnę go do mechanika
Co k...! Jak zacząłeś to skończ! Najlepiej rozłożyć ręce i niech inny się męczy z klekotem... :)
Zdzieraj jeszcze raz czapę i szukaj przyczyny,centymetr po centymetrze :bigok:
Mam nadzieję,że Cię zmotywowałem :)
Marcin997 pisze:Tylko co zzobiłem nie tak że cieknie...
Wyjdzie w praniu,tylko weź się za to :food:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: twardy » sob sty 22, 2011 07:19

Marcin997, dokręcałeś głowice kluczem dynamometrycznym ale czy klucz masz napewno sprawny. W pracy spotkałem się że markowy klucz przekłamywał i to sporo.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Marcin997 » sob sty 22, 2011 08:52

Michał_1977, no wiem wiem.. nie odpuszczam :chytry: Ten mechanik to mój kolega, i na prawdę ludzie go chwalą... Umówiłem się z nim tak, że zaciągnę go do niego i będziemy robić razem... Bo nie dość że nie mam warunków u siebie, bo robić w garażu na ziemi do tego w blaszaku i na kolanach to wiesz.. Jeszcze śnieg spadł... To ręce odmarzają... A po drugie nie mam narzędzi na tyle... A on ma i ciepło i narzędzia..
Więc dogadaliśmy się że będziemy robić we dwóch.. Ja będę robił, on będzie kontrolował i sprawdzał, czy wszystko jest ok. A w między czasie on będzie robił inne auta obok mnie..
Kabel od świec jest na miejscu :) Cała reszta gra... :)

Pytanie.... Stara uszczelka miała 3 otwory.. Czyli te karby... I nową kupiłem też z 3... Czy wziąć 2 lub 1??


No co do klucza to właśnie pewien nie jestem.... Używany był 1 raz w moich rękach.. Pożyczyłem go od wujka który mówił że kupił go w Austrii za 20Euro. Więc nie wiem czy jest on sprawny i nie kłamie...



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14138
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Michał_1977 » sob sty 22, 2011 09:02

Marcin997 pisze:Pytanie.... Stara uszczelka miała 3 otwory.. Czyli te karby... I nową kupiłem też z 3... Czy wziąć 2 lub 1??
Ma być taka sama.
Marcin997, jak zdejmiesz czapkę,to moż zdejmij jeszcze miskę i wyjmij tłoki.Sprawdź stan pierścieni.
Progi na tulejach były? :bajer:
Marcin997 pisze:co do klucza to właśnie pewien nie jestem.... Używany był 1 raz w moich rękach
Jeżeli to nie jest klucz wskazówkowy tylko ten klikający,to po każdej pracy MUSI być skręcony do 0Nm,bo inaczej sprężyna słabnie i będzie przekłamywał.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Marcin997 » sob sty 22, 2011 09:46

Pierścienie myślę że są dobre.. Bo sprężanie miałem wcześniej po 32 atm. Progi były ale nieznaczne.. Bardzo małe...

No to był ten klikający... Ale nowy ponoć... Więc nie wiem... Dodam że jak miałem zrobić na końcu dwa razy po 90 stopni, to pierwszy raz zrobiłem z duuużym oporem.. A drugi to już na prawdę strasznie było... Masakra.. Dwie przedłużki i poszedł.. No i z trudem ale zrobiłem te drugie 90 stopni...



Awatar użytkownika
Fahoo
TDI Power
TDI Power
Posty: 4038
Rejestracja: wt lut 06, 2007 11:57
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Fahoo » sob sty 22, 2011 13:05

no to cos musiało peknąc albo glowica albo blok...nie ma innej opcji
ja wczoraj skonczyłem głowice w afn to myslałem ze sie zesram jak dokrecałem ostatnie 90` rurą metrową

Marcin997, z tym siwym dymem to albo woda na tłoki albo kąt wtrysku


https://www.facebook.com/fahoo.jedker
Kupię klape tył Golf IV/Bora Variant PW

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

1.6 td po zmianie uszczelki zaczęło cieknąć

Post autor: Marcin997 » sob sty 22, 2011 13:26

No dobra.. Coś musiało pęknąć?? No ale jest opcja że coś pękło i cieknie i od przodu i od boku na całej długości?? Od przodu to na całej długości cieknie.. od boku (prawa strona także, od ty;u tyle co widzę i jestem w stanie dostrzec to też ... Nie powinno być to miejscowe gdyby glowica czy blok pękło??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości