Blokada antykradzieżowa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » wt maja 23, 2006 00:23

Igor1, święta racja, dodam tylko że jak alarm to nigdy fabryczny tylko montowany indywidualnie i z głową, kabelki poprowadzone z rozsądkiem nie jednego zmylą.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
fryta79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 27, 2005 15:39
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: fryta79 » śr maja 24, 2006 10:21

wkleje schemat zabespieczenia jakie mam zamontoewane u siebie
chyba nic nie pokręciłem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Cikczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wt sty 24, 2006 14:11
Lokalizacja: Wrocław/Przemyśl
Kontakt:

Post autor: Cikczak » śr maja 24, 2006 10:49

Witam wszystkich,

W nawiązaniu do blokady skrzyni biegów to zastanawiam się nad jej montażem i nie wiem co wybrać: DIPOLowską czy NIEDŹWIEDŹ-LOCKA??? Macie coś takiego zamontowane???Doradźcie jak możecie.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » śr maja 24, 2006 19:39

Niedzwiedz lok jest ok i fajnie wyglada w golfie i jest bardzo mocny przekonałęm juz sie nie raz wiec polecam



Awatar użytkownika
PaddyX
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 20, 2004 10:30
Lokalizacja: Łódź

Post autor: PaddyX » pt maja 26, 2006 08:12

Jaka jest cena takiego "niedźwiedzia " z montazem ???


...a ósmego dnia Bóg stworzył wariata !!!!

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt maja 26, 2006 11:24

Do MK III zapłaciłem razem z montażem 360zł

[ Dodano: Pią Maj 26, 2006 13:49 ]
Powiem tak nie ma idealnej metody zabezpieczenia ale można złodziejom utrudnić życie może to wam w czymś pomoże. Swojego golfa traktuje hobbystycznie i jezdze nim okazjonalnie mam przebieg 120 tys i nie mam zamiaru go nigdy sprzedac troche w niego włożyłem i jest jak nówka wiec jezdze nim tylko w niedzielę trzymam go w ogrzewanym garażu i sie przywiązałem do niego a robię nim rocznie tylko 7 tyś km, a MK IV użytkuje na co dzień. Swojego golfa MK III zabezpieczyłem tak, przy pomocy kolegów - biegłego z zakresu machenoskopii i kryminalistyki zabezpieczylismy w ten sposób, na przodzie klamki bez zamków z tylnych drzwi, wymienione szyby boczne przód i tył na antywłamaniowe, alarm z kablami tego samego koloru, centralka zamontowana w jednym z boczków bagażnika, niezależne zasilanie alarmu-podtrzymywane przez ok 72H bez akumulatora, odcina zasilanie pompy i zawór na przewodzie paliwowym, czujniki wstrząsu i w środku czujniki ruchu, blokada skrzyni biegów Niedżwiedż look- w postaci trzpienia, ukryty wyłącznik spełniający taką funkcję ze odcina dopływ pradu do wszystkiego oprócz zegarka i radia, a poza tym wyłącznik przy nacisniętym hamulcu włączeniu go po zgaszeniu silnika blokuje wszystkie hamulce-na amen, nie musze stosowac hamulca recznego, poza tym trudno tak wciagnac samochod na lawete przy zablokowanych wszystki hamulcach mozliwe ale próbowaliśmy szyny na lawete się składały i trwało to z 20 min i sie nie udało. Moze można to jakoś wszystko zdeaktywować ale trzeba troche czasu. Wiec może wam to w czymś pomorze.



Grzegi Siedlce
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 18:32
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Grzegi Siedlce » pt maja 26, 2006 19:18

Hmm.. dobre zabezpieczenie. Założe sięże kosztowało kupe kasy i włożonej pracy :)



Awatar użytkownika
wolf243
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 15, 2005 09:08
Lokalizacja: Wrocław/Zgorzelec
Kontakt:

Post autor: wolf243 » pt maja 26, 2006 20:27

Igor1 pisze:Niedzwiedz lok jest ok i fajnie wyglada w golfie i jest bardzo mocny przekonałęm juz sie nie raz wiec polecam
a nie wiecie jak to jest (po wyjęciu trzpienia) podczas jazdy z hałasem ?? :chytry:


[size=125][b]NOTEBOOKI [color=#FF0000]I[/color][color=green]B[/color][color=blue]M[/b][/color] seria [b]T[/b][/size]

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt maja 26, 2006 21:23

Co do kasy to tylko elektronika montaż gratis-najwięcej roboty było z hamulcami aby trzymały cisnienie po załączeniu przycisku i zgaszeniu silnika a co do hałasu to nie ma różnicy jak zdejmiesz osłonę lewarka to zobaczysz ze nie widac tam nic oprocz jego przypocowania i elementów a trzpien nie pozwala poruszac sie lewarkowi a dziura ta przeciez nie ma połączenia z wnetrzem komory silnika ani na zewnatrz auta- to tak samo tylko przez tą skórke było by i tak słychać odgłosy jeżeli jest taka opinia bo wiem że w golfie nie ma żadnej róznicy. Stąd nie wiem czemu takie opinie nigdy nie spotkałęm się z tym aby przez to miało być głośniej.



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » pt maja 26, 2006 22:12

Te klamki bez zamkow to fajny pomysl, ja juz widzialem autko zupelnie bez klamek:) Ja dlubie sporo w elektronice, kiedys zrobilismy system pozycjonowania samochodu z modulem GPS, modul GSM (telefon komorkowy), procesorek itd. Teraz chyba zamontuje to sobie. Trzeba tylko dobrze ukryc (np. w bagazniku w bocznych sciankach, pod kolem zapasowym itd). Anteny GPS i GSM trzeba ukryc np. w tylnym zderzaku. Jak ukradana auto, biore komorke, wysylam SMS z rozkazem lub pusty i wtedy auto stop (pelna blokada) a na moja komorke przychodzi SMS z pozycja autka z dokladnoscia ok. 10m. :)))



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pt maja 26, 2006 22:17

ja chciałem zrobić coś takiego że ten zawór który podtrzymuje cisnienie w hamulcach podłączyc pod pilota albo lepiej pod tel . GSM aby droga radiowa w każdej chwili uruchomic na raz wszystkie hamulce ale strwierdziłę ze to co mam to wystarczy a to juz by była przesada i to by było za bardzo drastyczne i jeszcze bym dostał zarzuty gdyby co do czego doszło ze stworzyłem zagrożenie w ruchu jakby ktos grzał na zakrecie ze 120 km/h a ja bym załączył wszystkie hamulce-auto kaput i kierowca też :grin: Ale mam nadzieje ze szybko nikt go nie wezmie jak co to mam kilka jeszcze pomysłów :chytry:



Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob maja 27, 2006 08:21

Może ktoś walnie wote jak ten niedzwięć lok się prezentuje jak jest założony?


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » sob maja 27, 2006 08:30

Igor1 pisze:najwięcej roboty było z hamulcami aby trzymały cisnienie po załączeniu przycisku i zgaszeniu
pomysł bardzo ciekawy - jesli mozna troszke szczegołów to na priva poprosze :)

ze swojej strony moge dodac - odciecie elektroniczne kompa - bo immo niestety zbyt łatwo obejsc.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » sob maja 27, 2006 11:03

Na tej stronie pokazana jest blokada niedzwiedz-lock http://www.niedzwiedz-lock.pl/ a swoje zdjecia wrzuce jak bede miał czas to zejdę do garażu postaram się do jutra.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości