dziwne zachowanie silnika

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

snabollskrieg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 05, 2010 19:34

dziwne zachowanie silnika

Post autor: snabollskrieg » pn sty 17, 2011 16:30

witam, jest to poniekąd kontynuacja problemu, który kiedyś został próbnie zdiagnozowany jako kłopot z filtrem paliwa. Otóż był objawy takie że ciepłe auto powyżej 2 tys obrotów łapało zadyszke, po czym znowu ciągneło, znowu zadyszka, i ciąg do góry. Zmieniłem filtr paliwa. jest zauważalnie lepiej- dzieje się to rzadziej, a jeśli to te chwile "zastanowienia są krótsze", jednak problem dalej występuje. Przez częściowo poprawę zastanawiam się czy faktycznie kierunek nie był dobry i problem nie dotyczy układu wtryskowego i paliwowego, z drugiej strony zaczynam się zastanawiać czy nie kończy się powoli turbo. Nie potrafię tego obiektywnie zweryfikować, ale mam czasami takie wrażenie, że jak np dojade do świateł, auto jest na obrotach jałowych ok 950, to słychać jakby lekki szum turbiny ( w klekocie 1,9TD nie jest to znowu tak łatwo okreslić) po czym po leciutkim dodadniu gazu, nawet na luzie, kiedy obroty znowu opadną dźwięku tego nie ma. Jest to golf III 1,9GTD variant, oczywiscie AAZ z 1993 roku, przebieg 215 tys km ale czy w to wierzyć to echhh. Auto trochę przeszło, w tym wycinanie nowego klina na wale po jego ścięciu, jednakże nie da się ukryć że ani ja ani poprzedni właściciele nie szczędziliśmy środków na utrzymanie tego auta i wszelkiego rodzaju komponenty były zawsze najwyższej jakości.



snabollskrieg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt paź 05, 2010 19:34

Re: dziwne zachowanie silnika

Post autor: snabollskrieg » pn sty 17, 2011 16:32

niektórych aspektów tej sytuacji w ogóle nie rozumiem- po pierwszym odpaleniu auta w ciągu dnia wszystko jest super, nawet po rozgrzaniu i utrzymaniu temperatury. Jednak np kiedy tak jak dzisiaj, przejechałem kilkanaście km po mieście, było wszystko super, zatrzymałem się pod sklepem, ruszyłem, i znowu zaczęło się to falowanie. Z drugiej strony np mam wrażenie że najbardizej dotyczy to 3, 4 biegu, na 5 ciągnie ładnie równo od góry do dołu



tomecki83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr lis 22, 2006 21:15
Lokalizacja: Przyłęk / Będzin
Kontakt:

dziwne zachowanie silnika

Post autor: tomecki83 » pn sty 17, 2011 18:43

Bardzo możliwe jest ze turbo coś szwankuje, sprawdź luz na osi wirników i od razy zerknij czy nie ma oleju w turbo. Poruszaj też cięgnem przy turbo , może sie przycina. Masz w swojej pompie LDA??Czy objawy zaczęły się z dnia na dzień czy po wymianie , ew. ustawianiu czegoś ? Filtr mógł być jedną z przyczyn gorszej pracy silnika , nie dostawał odpowiedniej dawki paliwa.



clockens
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt sty 18, 2011 00:58

dziwne zachowanie silnika

Post autor: clockens » śr sty 19, 2011 01:56

Miałem to samo przy mojej Borze 1,9 TDI 90km. Oddałem to do mechanika, mechanik wysłał mnie do elektryka, elektryk sprawdził podpiął komputer i krzyknął 100zł oddał kluczyki i auto chodzi.



apln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt cze 19, 2009 17:05
Lokalizacja: SY/SLU/SG
Kontakt:

dziwne zachowanie silnika

Post autor: apln » śr sty 19, 2011 08:06

Clockens to jest td, a nie tdi. Tu na komputerze możesz sobie pasjansa ułożyć...


I am traveler of both time and space...

torogolf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 16:49
Lokalizacja: Okolice Bielsko-Biała

dziwne zachowanie silnika

Post autor: torogolf » czw sty 20, 2011 13:39

Byc może masz tak jak ja miałem u mnie do 3 tys dochodzil i odcinał tez mam 1.9td sprawdz(wyczyść) mase przy głowicy jest ona od elektromagnesu w pompie wtryskowej ja tak mialem. może to :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 239 gości