[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: Gustav » pt sty 07, 2011 16:00

Witam

Dziisja zajrzałęm pod maske aby zobaczyć czy wszystko w porządku jest, niestety coś poczułęm jakby coś się przypalało, poszukałem i z prawej strony koło silnika jak są 3 takie jakby świece czy co to jest, jedna po odpaleniu auta bardzo się nagrzewa a pozostałe nie, i przy tej nagrzewajacej się widac przypalony plastik. Czy to cos poważnego? Olać ten problem czy lepiej pójść z tym do mechanika? NIe wiem co to moze być, ktoś miał moze podobny problem kiedys albo wie w czym problem?
Wszytsko widać na zdjeciu. te 3 takie wystające jakby świece, pierwsza od spodu przypalona i po odpaleniu nagrzewa sie mocno, a pozostałe zimne po odpaleniu. Czy to coś groźnego?

Obrazek


Obrazek


Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)



dawido23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pt paź 03, 2008 16:46
Lokalizacja: Piława Górna

Re: [Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: dawido23 » pt sty 07, 2011 17:14

Są to świece od podgrzewania płynu chłodniczego, ja bym tego tak nie zostawiał bo jeszcze jakiś pozar będzie, scągnij to fajke z tej swiece i obejrzyj, moze wystarczy tylko swiece wymienic na nową bo powiedziała papa, a jak juz wymieniać to raczej wszystkie trzy.



Arek1988gno
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt sty 06, 2009 22:22
Lokalizacja: Gniezno

Re: [Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: Arek1988gno » pt sty 07, 2011 18:08

kolega wyżej ma racje coś z tym zrób, bo mi w mk3 tdi , sie zrobił mały pożar spłoneły kable przy podszybiu oraz ten bezpiecznik od tych świec auto staneło i kłopot był nie mały :/



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: Gustav » pt sty 07, 2011 18:16

Rozumiem :/ Dzwoniłe do mechanika powiedział, żebym odłączył tą fajke od tego czujnika a jutro podjechał to sprawdzi czy gdzies zwarcie sie robi. A ja mam teraz pytanie czy jak to odłączyłem to czy będą tego jakieś negatywne skutki? Bo nie bardzo rozumiem, czy teraz mi się poprostu płyn chłodniczny nie bedzie podgrzewał? A co za tym idzie nie będzie mi sie silnik prawidłowo chłodził? Nic z tego nie czaje... MOżna tak długo jeździc majac to odłączone?



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: gluchy1984 » pt sty 07, 2011 18:33

cześć, na przykład tutaj cos jest o tym.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=88322" onclick="window.open(this.href);return false;

jak trochę pogrzebiesz w forum to napweno cos więcej znajdziesz. Generalnie służą do tego żeby szybciej Ci sie autko przy niskich temp. nagrzało, ale przaktycznie chyba niewiele dają.



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: Gustav » pt sty 07, 2011 18:46

O dzięki dzięki wam :) Bo już się martwiłem, że to coś powżniejszego :) to poki co oddczepie to i będe tak jeździł:) dzięki wam serdeczne! :pub: :pub: :pub:



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: Gustav » śr sty 12, 2011 23:08

Odgrzewam troche tego kotleta... Panowie czy ktoś mógłby mi znaleźć na allegro albo innej stronie te świece od podgrzewania płynu chłodniczego? Bo nieumiem sobie znaleźć coś... a mechanik zaśpiewał 70zł za sztukę! ! ! :crazy:



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: guziolek » czw sty 13, 2011 21:16

A to nie są przypadkiem zwykłe świece żarowe, ETKA nic nie rozróżnia.



Awatar użytkownika
Gustav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 19:27
Lokalizacja: Polska

Re: [Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: Gustav » pt sty 14, 2011 00:46

guziolek pisze:A to nie są przypadkiem zwykłe świece żarowe, ETKA nic nie rozróżnia.
Nie rozumiem... W innym temacie czytałem, że te świece mają inny numer i mają inne rozmiary, wieć nie wiem co szukać i gdzie bo na allegro chyba nic nie ma... :/



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: guziolek » pt sty 14, 2011 01:51

No właśnie w ETCE i znajduje tylko te zwykłe więc tez nie wiem czy to tak na 100% dlatego zapytałem czy to nie te same będą, chyba że inaczej się to nazywa fachowo niż świeca żarowa. Przeglądałem kilka rysunków i nigdzie ich nie mogłem znaleźć razem z jakimś numerem. Może niech ktoś jeszcze coś podpowie. Wiem że jak kolega wymieniał to też coś sporo za to płacił i zakładał sam...



Awatar użytkownika
gluchy1984
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 21, 2007 22:00
Lokalizacja: Warszawa

[Mk4] Dziwny problem, coś się przypala?

Post autor: gluchy1984 » pt sty 14, 2011 08:43

Cześć

Tutaj cos o tym jest:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=136702" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 222 gości