Problemy z obrotami

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

psuj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:58
Lokalizacja: Białogard

Problemy z obrotami

Post autor: psuj » pn maja 22, 2006 18:16

Witam

W moim golfie3 19 TD 94rok mma taki objaw:

Jak jest zimny rano odpalam i ma okolo 900 obr/min to mi strzasznie szarpie silnikiem. Jak dodam gazu i go lekko nagrzeje to obroty podnoszą mi sie powyżej 900 obr/min. Po nagrzaniu do temperatury 80 st. C (nominalna praca u mnie) mam około 970-1000 obr/min

Wg mojej wiedzy powinno byc odwrotnie

Czego mam szukać bo lekko mnie on drażni
POMOCY



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pn maja 22, 2006 19:48

Powiem tak na zimno masz wstepne grzanie swiecami pobieraja one duzo pradu i jest duzy opór na alternator stad małe obroty grzeja ok przez 2,5 min w silniku aaz potem slychac cykniecie i obroty sie zwiekszaja w zwiazku z wyłaczeniem swiec. Dlatego tez po 95 r nie ma recznego przyspieszacza zapłonu tylko elektryczny ktory podnosi obroty silnika do momentu nagrzania silnika i wylaczenia swiec wiec nie ma objawu nizszych obrotów (no moze tak drastycznie). Najlepiej sprawdz po mocnym nagrzaniu silnika wlaczajac elektroniczny obrotomierz na liczniku(masz to gdzies na forum) jakie sa obroty jak sa od 850 do 950 to jest ok. Jak nie to trzeba wyregulowac. Nie sugeruj sie wskazowka na obrotomierzu tam gdzie ludziom wydaje sie ze jest ok 900 ob-na kresce na cyferblacie przed 1000 ob to faktycznie jest 800. Jesli masz auto na recznym przyspieszaczu to moze lekko trzasc ale jesli masz na cieplo obroty ok to pewnie wywalone poduszki silnika.
Tu masz jak uruchomic elektroniczny obrotomierz http://vw2.info/vwforum/cyfobr.html



psuj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 12:58
Lokalizacja: Białogard

Post autor: psuj » wt maja 23, 2006 20:13

Witam wyregulowałem obroty i faktycznie wskazania obrotów z wskaźnika wskaźnikowego się różni od elektronicznego. Teraz mam podczas zapalania zimnego 900obr, a miałem 750. na rozgrzanym silniku mam 1000obr. Ale stwierdziłem że mam walniętą świecę żarową i czeka mnie wymiana. Zastanawiam się też nad sprawdzeniem wtrysków. A mam jeszcze jedno pytanie na jakiej zasadzie działa ssanie elektryczny , bo nie mogę t ego rozgryźć. Oczywiście mam taki. dzięki za pomoc i dzieki z góry za następną.



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » wt maja 23, 2006 22:06

Ssanie elektroniczne raczej pszyspieszacz zapłonu bo w dieslu to tak się nazywa znajduje sie w dieslach i td po 95r. w tym miejscu gdzie była w starszych przyczepiona linka przy pompie wtryskowej od przyspieszacza która szła do kabiny jest przyczepiony przy pompie silownik z linką który podłączony jest do sterownika swiec zarowych. Czy masz sterownik łatwo stwierdzic po nocy ja otwierasz drzwi i zamykasz nie pali sie kontrolka swiec zarowych niektorzy cofaja kluczyk i nagrzewaja reszcze raz a nie trzeba mozna odpalac od razu bo sterownik podłaczony jest do drzwi kierowcy i po długim postoju po otwarciu drzwi podgrzewaja sie juz swiece i mozna odpalac, ale jak sie długo zwleka to ostygna i zapali sie na desce ponowne otwarcie drzwi i zamnkniecie nie spowoduje już niezapallenia kontrolki. Ten sterownik steruje tym silownikiem , jak silnik zimny sterownik otrzymuje inf. od czujnika temp. silnika to naciąga linke az do momentu os. przes silnik 80 st. w autach starszych sam naciagasz przyspieszacz kiedy chcesz a po 95 robi to automat. Jezeli masz ten silownik aby dobrze wyregulowac obr trzeba odpiac linke przyspieszacza uwazajac zeby jej nie ukruszyc, przyczepiona jest małą śrubką nr 7 trzeba element do ktorej jest przykrecona przytrzymac kombinerkami i odkrecic ja kluczem nasadowym jak jest luzna rozgrzac auto do 90 st i przejechac sie ok jeszcze 5 km. Wyregulowac obroty wg elektronicznego obrot. na ciepło na ok 900 obr. i przykreciec linke uwazajac zeby jej nie naciagac i element oporu linki gdzie znajduje sie srubka powienien miec 0,5 do 1 mm luzu na ciepło od dzwigni którą naciąga . Po tym bedzie wszystko ok. Co do swiec nie kupuj iskry najlepiej NGK lub BERU.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości