Blokada antykradzieżowa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wladek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob lis 13, 2004 19:26
Lokalizacja: Wielkopolska

Blokada antykradzieżowa

Post autor: wladek » ndz maja 21, 2006 11:53

Witam,
co odłącza się w dieslu, żeby złodziej go nie ukradł? W benzynie to odłączało się np. pompę paliwa ale w dieslu (Golf IV TDI 100KM) to chyba pompy nie ma? A z drugiej strony to wiem, że jak zabraknie paliwa to się zapowietrza i ciężko odpalić.
Więc co zatem najlepiej samemu odłączyć, żeby złodziej miał problem?



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » ndz maja 21, 2006 13:55

Napewno wyciagniecie tłoków bardzo utrudni kradziez. Poza tym, jest zawor odcinajacy (do wylaczania zaplonu) - mozna wyciagac bezpiecznik obslugujacy zawor lub wmontowac dodatkowy, ukryty wylacznik. Albo - jeszcze bardziej rozbudowane - dodatkowy elektrozawor na przewodzie paliwa (najlepiej w miejscu niewidocznym) + ukryty wylacznik. Wylacznik mozna dac bezposrednio, lub - lepiej - wlaczac nim przekaznik wielostykowy, ktory przelacza napiecie z rozrusznika (ze stacyjki) na klakson, wtedy kazda proba uruchomienia silnika bedzie wlaczac klakson. Po wlaczeniu ukrytego wlacznika przekaznik przelacza styki na oryginalne pozycje - klakson na klakson a stacyjke na rozrusznik.



Awatar użytkownika
kopciuch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: czw gru 29, 2005 21:53
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: kopciuch » ndz maja 21, 2006 15:04

Niezły pomysł z tą zamianą klaksonu z rozrusznikiem, można by jeszcze do tego dorzucić przekaźnik który by podtrzymywał klakson po uruchomieniu. :bigok:


A wszystko przez kobiete....:D

Awatar użytkownika
wladek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob lis 13, 2004 19:26
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: wladek » ndz maja 21, 2006 19:03

dziechu pisze:Napewno wyciagniecie tłoków bardzo utrudni kradziez.
Żartowniś :grin:
Ale tak na serio z tym odcięciem paliwa, to czy próba uruchomienia silnika na odciętym paliwie nie zapowietrzy układu? Nie będzie potem problemów z rozruchem silnika?
Mam na myśli sytuację gdy zapomnę włączyć ukrytego przełącznika i będę chciał odpalić silnik z odciętym paliwem.

I pytanie drugie: elektrozawór zakładam na wężu paliwa gdzieś po drodze ze zbiornika do silnika?

Oraz pytanie trzecie: jak oznaczony jset bezpiecznik, o którym piszesz - ten od elektrozaworu, który już jest w samochodzie?
Oczywiści nie mam na mysli anmerażu :grin: tylko to jak go znaleźć.



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » ndz maja 21, 2006 20:35

Nawet w golfie IV TDI 100 KM jest pompa paliwa, Każdy samochód który ma zbiornik paliwa poniżej silnika ma pompe paliwa. Jeśli będziesz odpalał na wyłączonym paliwie to go nie zapowietrzysz, a pozatym jeśli masz pompowtryskiwacze, a zakładam że takie ładne autko jak golf IV TDI 100 KM je posiada to masz pompke wstępną więc u ciebie zapowietrzyć się mogą jedynie pompowtryskiwacze, ale to nie jest problem. Gdybyś miał mechaniczną pompke to mógłbyś mieć problem. Tak elektrozawór zakładasz w drodze ze zbiornika do do silnika.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » ndz maja 21, 2006 21:13

ja bym ci proponowal zrobic obejscie na rozrusznik przez przelacznik ukryty
many niezachechła go za Chiny bo niebedzie krecil rozrusznik po przekreceniu stacyjki
proste tanie i niezawodne :grin:



Awatar użytkownika
Pruszkowiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1449
Rejestracja: ndz gru 04, 2005 21:02
Lokalizacja: Warszawa/Pruszków
Kontakt:

Post autor: Pruszkowiak » ndz maja 21, 2006 21:40

Ja mam tak zrobione jak napisał kolegaKrzylu i ma ukryty przełącznik ale nie powiem gdzie :jezor:



Awatar użytkownika
-oli-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 20:48
Lokalizacja: Kluczbork, Olesno woj.opolskie
Kontakt:

Post autor: -oli- » ndz maja 21, 2006 21:49

dziechu pisze:dodatkowy elektrozawor na przewodzie paliwa (najlepiej w miejscu niewidocznym) + ukryty wylacznik.
myślałem nad takim zabezpieczeniem ale troszke sie boje-> słyszałem że te elektrozawory lubia sie psuc :crazy: Pozdro



Awatar użytkownika
wladek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: sob lis 13, 2004 19:26
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: wladek » pn maja 22, 2006 10:23

Krzylu pisze:ja bym ci proponowal zrobic obejscie na rozrusznik przez przelacznik ukryty
many niezachechła go za Chiny bo niebedzie krecil rozrusznik po przekreceniu stacyjki
proste tanie i niezawodne :grin:
No ale może pociągnać i odpalić (nie wiem czy diesla się da).
A tak dokładniej to jak zrobić to obejście rozrusznika?
Pytam bo szukam jakiegoś prostego i skutecznego rozwiązania.



el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » pn maja 22, 2006 11:32

Każdy samochód da się odpalić z zaciągu, trzeba tylko włączyć zapłon. A obejście robisz w ten sosób, że przecinasz kabelek idący od stacyjki do wzbudzenia rozrusznika (jeśli się nie mylę to jets to gruby czerwony z czarnym paskiem) i wstawiasz tam włącznik, lub przekaźnik (ale nich ten włącznik lub przekaźnik będzie miał wartość ok 40-50A, bo jak założyłem 30 to mi się spalił po tygodniu)


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » pn maja 22, 2006 16:21

Ja robiłem z tym elektrozaworem nie polecam w ciągu 6 miechów wymieniłem 2 i to padały w takim czasie że spazmy dostawałem. Zastanawiałem się zrobić tak jak pisze Krzylu i el Kopyto, ale niewiem jak w innych autach ale w dwójeczce biore plus od akumulatora i podłanczam do pompy i pcham (nieraz trzeba nagrzać świeće też plusem od akumulatora) i pali, więc nie wiem jak swoją perłe ochronić przed kradzieżą.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
fryta79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 27, 2005 15:39
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: fryta79 » pn maja 22, 2006 16:36

ja założyłem elektrozaworek taki jak od gazu koszt 40zł po przekręceniu kluczyka zapala mi się na desce kontrolka a wskaźnik paliwa pokazuje zero odpalam autko ukrytym wyłącznikiem dotykowym załączam zaworek, kontrolka gaśnie paliwo pokazuje normalnie. auto da się normalnie uruchomić ale po przejechaniu 50-100 m samochód zaczyna słąbnąć aż w końcu zgaśnie. Nawet jak ktoś uprowadzi mi autko to po paru metrach się zdziwi jak mu zgaśnie na środku skrzyżowania niebędzie wtedy czasu na szukanie wyłączników, i sobie myśli (ale kicha skubnołem samochód bez paliwa). Dodam jeszcze że nic nie muszę włączać żeby zabezpieczyć auto po wyłączeniu stacyjki zabezpieczenie samo się uaktywnia



jajko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 247
Rejestracja: pt lis 11, 2005 14:49
Lokalizacja: Warszawa/Olsztyn

Post autor: jajko » pn maja 22, 2006 19:01

fryta79 możesz dokładniej opisać jak to wygląda i gdzie to jest założone, itd. ?



Awatar użytkownika
Igor1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw gru 16, 2004 18:26
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Igor1 » pn maja 22, 2006 20:12

Jako osoba ktora zajmuje badaniem kradziezy aut mam pewne doswiadczenie w sprawie robienia ogledzin i typowania aut do kradziezy. Wiem jedno ze golfy sa latwymi a szczegolnie diesle do kradziezy. Zlodzieje wiedza jak ominac alarm i inne wylaczniki ciagna instalacje do zaworu do pompy i wszystko gra lub stosuja inne patenty w wlacznie z zasilaniem pompy przez inny przewod paliwowy. Nie z jednego przesluchania wiem ze nie lubia auta z mechanicznymi blokadami-nie dotyczy to lasek ani blokad na pedały i kierownice. Jak jest auto ktore ma blokade skrzynii trzpien typu np niedzwiedz lok to odpuszczaja chyba ze im bardzo zalezy to wtedy pakuja na lawete ale na to nie ma rady a jak dodatkowo ma alarm to wiem ze w 80% sobie odpuszczaja jak sie autka nie uda lyknac przez 30 s. to auto nie godne uwagi najgorsze sa alarmy i tego typu elektroniczne ploszyciele ktore zawsze mozna zdeaktywowac. Wiem ze najczesciej po zerwaniu pokrywy obudowy kierownicy wiedza jak ida kabelki i trwa to chwile. Widzailem nie jedno auto co poszlo w 20 s. z takimi bajerami a widzialem auto z nieruszonymi zamkami zdeaktywowanym immobilajzerem i zdeaktywowanym wlacznikiem i rozerwana obudowa skrzynia ale auta nie ruszyli bo miala blokade skrzynia a to by trwalo za długo-po prostu wiem ze gosciu nie miał inf na szybie ze ma taka blokade weszli do srodka przekonali sie i odpuscili nie z faktu ze nie mogli tego pokonac tylko trwalo by to za długo. Tyle mojego zdania na ten temat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości