Problem z ciśnieniem oleju!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: Reksio » ndz sty 09, 2011 23:09

Witam! Mój problem w moim aucie jest następujący: VW Golf IV TDI PD typ: AJM, 2000 rok, przebieg 176 tyś., w ubiegłą zimę dwa razy zapalił mi się komunikat na FIS-ie OLDRUCK MOTOR AUS/ BETRIEBS ANLEITUNG/ STOP, wraz z ciągle migającą czerwoną kontrolką oleju i na początku zawsze jest brzęczyk-sygnał 3 razy.Wtedy w zimę pomyślałem,że czujnik od mrozy wariuje. Ale od kilku dni zapala mi się codziennie jak odpalam auto.Wszystko inne ok, autu nie brakuje mocy, nie kopci, oleju też nie ubywa. Olej wymieniany 3 tyś. km temu + filtr oleju orginalny z serwisu + filtr powietrza też orginał.Dzisiaj po odpaleniu to samo, ale jade dalej jak zwykle auto jedzie normalnie, odgłos pracy tez normalny, a kontrolka miga z komunikatem cały czas, po przejechaniu 50 km, zgasiłem auto, zapaliłem i jadąc dalej już wszystko ok, nic nie brzęczy, nie mruga i się nie wyświetla. Co to może być!!! Ciśnienie, czujnik, pompa oleju???



Awatar użytkownika
Artiks
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 225
Rejestracja: wt lut 06, 2007 09:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: Artiks » pn sty 10, 2011 01:17

Zobacz tu : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=292749" onclick="window.open(this.href);return false; . Nie żałuj na oleju ( Motul, Valvo albo Liqui 505.01) filtr najlepiej Knecht. Znam przypadek, że kiepski filtr spowodował podobny probblem , na Knechcie problem minął.



Tommi029
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn maja 19, 2008 18:55
Lokalizacja: Kolbuszowa

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: Tommi029 » pn sty 10, 2011 01:34

Co to może być!!! Ciśnienie, czujnik, pompa oleju???- nie wiem ilu wróżbitów tutaj jest ale chyba niewielu.

Sprawdź ciśnienie manometrem zegarowym-będzie dobre to elektryka nawala, będzie złe -ściągaj miskę.



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: Reksio » pn sty 10, 2011 17:33

Olej wymieniam już od 3 lat ten sam Castrol EDGE 5W-40 spec. 505.01 do PD, wcześniej był lany w Niemczech Castrol TXT też 5W-40 spec. 505.01 z powodu wycofania go z rynku kupuje EDGE'a. Podkreślam, że kontrolka + komunikat zapala się tylko rano lub po dłuższym postoju 7-10 godz., jak silnik jest zimny, na ciepłym silniku wszystko OK!



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: Reksio » pn sty 10, 2011 21:44

Witam! Własnie wróciłem z garażu i jestem zawiedziony, wykręciłem dzisiaj czujnik ciśnienia oleju ten pod filtrem oleju, lekko się odkręcił, praktycznie gdybu był dobry dostęp to by go można ręką odkręcić. Sprawdziłem styki (jak nowe, jeszcze świecą), wyczyściłem czujnik papierem ściernym powierzchnię styku z silnikiem (byc może nie masuje), dokręciłem mocniej i nadal to samo po przejechaniu 0,5 km zapaliła się czerwona kontrolka oleju + komunikat. Myślałem jeszcze, żeby odłączyć klemy z aku, może ten komunikat sie zresetuje, jutro spróbuję. Pojutrze kupię nowy czujnik w ASO dzwoniłem powiedzieli 42 zł. Jeśli to nie pomoże to jadę na pomiar ciśnienia.



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: Reksio » śr sty 12, 2011 13:00

Witam! Wczoraj byłem u trzech mechaników i niestety, żaden nie posiadał Manometru, żeby zmierzyć ciśnienie.Podczas postoju odpalonego auta pod mechanikiem, jak wsiadłem to zauważyłem, że mruga na żółto kontrolka Immobilizera, jak ruszyłem autem to zgasła, a za nią kontrolka oleju + komunikat też. Co Wy na to?



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: golfer_1984 » śr sty 12, 2011 13:35

Podepnij pod vaga może jakieś błędy są, a tak to zmierz to cisnienie, wymień czujnik



Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Problem z ciśnieniem oleju!!!

Post autor: Reksio » czw sty 13, 2011 14:40

Witam! Wczoraj wymieniłem czujnik ciśnienia ten pod filtrem oleju orginalny brązowy z ASO o parametrach 0,55 - 0,85 Bar, cena 38,50 zł. Dzisiaj rano zrobiłem próbę na zimnym silniku, przejechałem 10 km, wszystko ok, nic sie nie świeci. Próbowałem wcześniej włożyć od znajomego z auta jego czujnik w celu sprawdzenia od Golfa IV 2002r. i niestety informuę, że czujnik jest prawie identyczny ma te same parametry, ale inny kształt minimalnie i nie wejdzie wam we wtyczkę od Golfa IV 2000r.!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości