TDI AFN pompa nie daje ropy :/

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

TDI AFN pompa nie daje ropy :/

Post autor: puyoll » czw paź 14, 2010 21:23

I znow pod gorke z tym autem mam.

Otoz taki problem, ostatnio jezdzilem bez filtra paliwa :/ I dosc czesto brakowalo mi ropy, a wiec by odpalic trzeba bylo zalac cos, odpowietrzyc wtryski i jechalo. Nastal taki dzien, ze juz ten zabieg sie nie udal. Mysle co jest? Dzien wczesniej jezdzilem i nie bylo problemow. To mysle, ropy znow nie ma. Zalalem z 10l i chce odpowietrzyc. pupa, nic nie idzie. Wiec patrze... Ani grama ropy nie daje pompa. Mysle sobie... hmm, pewnie 109 przekaznik uwalilo. Bo jeszcze moje udane auto ma tak, ze cos z gaszeniem jest nie halo. By zgasic auto wyciagam 109 i gasnie. Inaczej gdy wyciagnie kluczyk auto chodzi..

Kupilem dzis nowa 109, wkladam elektrozawor puszcza (na starym tak samo) i pupa, nic nie idzie. Pomyslalem, ze moze weze paliwowe zatkalo, wiec dmuchnalem w nie, pozniej wciagnalem ustami i ropa idzie, az milo.. szkoda, ze pompa tak nie ciagnie. zakladam z powrotem, juz na bezbarwnych przewodach i.. i wlasnie nic, tak samo bez zmian. Prad na pompie jest, sprawdzilem na zarowce. Ale ropy nie ma.

Czyzbym tak zalatwil pompe jezdzac bez filtra, ze teraz nadaje sie na zlom, albo do regeneracji?

Co zrobic by zaczelo iskrzyc z powrotem?

Na pewno mi cofa paliwo do baku, bo nie ma filtra i zaworu zwrotnego.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

TDI AFN pompa nie daje ropy :/

Post autor: Michał_1977 » czw paź 14, 2010 21:42

puyoll, być może pociągnęło trochę syfu z baku z resztką paliwa i coś wysiadło w pompie lub przytkało,ale czy w pompie jest wystarczająco dużo paliwa,żeby mogła zassać z baku i podać na wtryski?
Spróbuj ją dokładnie zalać paliwem.Wykręć nypel trzymający rurkę zasilającą i lej strzykawką do pełna,co jakiś czas obracając wałem,żeby paliwo poszło wgłąb i tak do skutku lub wykręć zaworek ciśnienia wewnętrznego (na wprost owego nypla) i tamtędy lej-jest łatwiej ją napełnić.
Możesz też podać paliwo bezpośrednio z bańki,wieszając ją nad silnikiem.Siła grawitacji powinna swoje zrobić :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

TDI AFN pompa nie daje ropy :/

Post autor: puyoll » czw paź 14, 2010 21:56

Dzis tak chcialem zrobic, ale nie udalo mi sie spuscic ropy z baku :D Wiecej jej wypilem, niz w bance. A do cpn daleko mam, z buta nie pojde :P jutro kupie rope i na ostro to zrobie, jak piszesz. Wloze wezyk do banki i moze pociagnie. A pewnie nie ma ropy nic w pompie bo ja przedmuchalem sprezonym powietrzem, Dolot i przelewowy.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14139
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

TDI AFN pompa nie daje ropy :/

Post autor: Michał_1977 » czw paź 14, 2010 22:45

puyoll, jak masz kompresor,to pistolet przedmuchowy lub węża owiń szmatą,wciśnij do wlewu w baku i dmuchaj,a druga osoba niech łapie paliwo do bańki z wężyka przy pompie :bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

TDI AFN pompa nie daje ropy :/

Post autor: puyoll » czw paź 14, 2010 22:52

Dobra rada, to jutro :D Albo kupie i nie bd juz kombinowac :D

Zrobione jak mowiles i gitara ;)

Filtr zalzony.



bingoracek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: TDI AFN pompa nie daje ropy :/

Post autor: bingoracek » ndz sty 09, 2011 22:48

puyoll pisze:Dobra rada, to jutro :D Albo kupie i nie bd juz kombinowac :D

Zrobione jak mowiles i gitara ;)

Filtr zalzony.
Kolego masz może fotke z której strony te pliwo do pompy wtryskowej wlewac tą szczykawką??



Awatar użytkownika
puyoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob maja 31, 2008 03:16
Lokalizacja: Dukla
Kontakt:

Re: TDI AFN pompa nie daje ropy :/

Post autor: puyoll » ndz sty 09, 2011 23:42

bingoracek pisze:
puyoll pisze:Dobra rada, to jutro :D Albo kupie i nie bd juz kombinowac :D

Zrobione jak mowiles i gitara ;)

Filtr zalzony.
Kolego masz może fotke z której strony te pliwo do pompy wtryskowej wlewac tą szczykawką??

Hmm, a jak myslisz? Tutaj gdzie Ci paliwo dochodzi do pompy, przeciez nie bd lal paliwa do powrotu :P Sciagnij wezyk i nalej, az sie przeleje, pozniej zaloz wezyk i moze pociagnie, jak nie... to samostart i odpal, pochodzi na samostarcie chwile i juz pociagnie na pewno. (nawet plak bd, cokolwiek latowpalnego)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości